Kripto Para

Starbucks NFT trenine atlamaya hazırlanıyor!

  Gün geçtikçe büyüyen NFT dünyasına adım atan dev marka ve şirketlerin sayısı artmaya devam ediyor. Bu kapsamda heyecan uyandıran bir yeni açıklama da ABD merkezli kahve dükkanı zinciri Starbucks’ın CEO’su Howard Schultz’dan geldi. Schultz, Starbucks’ın 2022 sonlarında NFT ekosistemine dahil olacağını açıkladı.

  NFT (non fungible token) odaklı projeler, kripto para birimleri 2021 yılının ilk aylarında popülarite kazanmaya başladı. NFT ilgisi gün geçtikçe artarken, dev markalar ve şirketler de bu süreçte bu yeni dünyaya adım attı. Dünya genelinde global marka değerine sahip şirketlerden NFT adımları peş peşe gelmeye devam ederken bu yönde heyecanlandıran bir açıklama da Starbucks’tan geldi. ABD merkezli kahve dükkanları zinciri Starbucks’ın CEO’su Howard Schultz, 2022 yılının sonlarında NFT ekosistemine dahil olacaklarını duyurdu.

  Starbucks NFT Sektörüne Adım Atıyor

  Katıldığı bir açık forumda NFT adımına ilişkin açıklamalarda bulunan Schultz, bu alan için yoğun çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. CEO ayrıca NFT ekosisteminin henüz genç olduğunu ve Starbucks’ın NFT ekosistemine giriş yapmak için birçok güçlü araca ve koleksiyona sahip olduğunu belirtti. Merkezi Washington’da bulunan Starbucks’ın NFT dünyasında nasıl bir noktada olacağına ilişkin bilgiler veren Schultz, yoğun olarak çalıştıklarını söylese de bu hamle için net bir tarih vermekten kaçındı. Schultz bunun yerine 2022 sonlarını işaret etti.

  CEO Howard Schultz’un Açıklamaları

  NFT ekosistemine girmek adına oldukça iyi bir pozisyonda olduklarını ifade eden Howard Schultz, konuya ilişkin açıklamasında şöyle konuştu:

  “Dijital NFT platformu ve işletmesi kurmaya çalışan şirketlere, markalara, ünlülere ve fenomenlere bakınca Starbucks’ın koleksiyon ürünlerinden şirketin tüm mirasına kadar sahip olduğu varlıkların hazinesine sahip olan birini göremiyorum.”

  Starbucks’ın NFT Hamlesi Doğrulandı

  Starbucks’ın NFT ekosistemine giriş yapacağını duyurması heyecan yaratırken, şirket bir blog yazısında da NFT planlarını doğruladı. Söz konusu blog yazısında da NFT sektörüne giriş için net bir tarih bilgisi paylaşılmadı. Öte yandan New York’ta bulunan yazar ve editör Jordan Zakarin de Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda Starbucks’ın NFT hamlesini doğruladı. Zakarin paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

  “Multi-milyarder Howard Schultz, Starbukcs’ın bu yılın sonunda NFT işine gireceğini açıkladı.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle