Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 15 Temmuz 2023

  Kripto para piyasasında yaşanan yükseliş hareketinin devam etmesi beklenirken yatırımcılar ters köşe oldu. 31 bin 800 dolara geldikten sonra direkt olarak düzeltme yapan Bitcoin (BTC) ve altcoinlerde değer kaybı sürüyor.

  15 Temmuz 2023 Cumartesi günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Ripple CEO’su Brad Garlinghouse zaferin ardından SEC’in tutumuna tepki gösterdi: “SEC’in bir kabadayı olduğunu ve uygun bir savunma yapamayan zayıf oyuncuların peşine düştüğünü düşünüyorum.” Garlinghouse, SEC’in Howey testi ile piyasayı kıskaca aldığını ifade etti.

  BlackRock’ın CEO’su Larry Fink, kripto paraların geleceği ile ilgili konuştu: “Kripto paraların diğer varlık sınıflarıyla kıyaslandığında farklılaşan bir değeri var fakat daha da önemlisi, fazlasıyla uluslararası olduğu için diğer para birimlerinin ötesine geçecek.”

  Balina hareketlerini takip eden LookOnChain raporunda AAVE balinasının Huobi’ye 80.870 Aave (6.4 milyon dolar) yatırdığı yer aldı. Aynı balina 25 Haziran’da Binance borsasından 108.961 Aave (8.22 milyon dolar) çekmişti. Bu hareketler AAVE fiyatında volatilite yaratmadı.

  Wall Street Journal, en büyük kripto para borsası Binance'in son haftalarda binden fazla çalışanı işten çıkardığını iddia etti. Zhao bu konu hakkında “Her şirkette dönüşümler olur. Şirkete uyum sağlayamayan kişilerle vedalaşıyoruz.” ifadelerini kullanıp daha fazla detay vermedi.

  Kripto para destekçisi Cathie Wood’un fon şirketi Ark Invest, ARKK, ARKW ve ARKF adlı üç fonunda 53 milyon dolar değerinde 478.000 Coinbase hissesi sattı. Coinbase hisseleri kapanışta 114.43 dolar ile yılın en yüksek seviyesine ulaşmıştı. 

  DeFiance Capital'in kurucusu Arthur Cheong, Twitter’dan yaptığı paylaşımda kripto para piyasasında ayı sezonunun artık bittiğini iddia etti. 2022’den 2023’e kadar süren kripto ayı piyasasının resmen sona erdiğini söylerken bunun nedenlerini sıraladı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para birimlerinde yükseliş beklentileri devam ederken piyasadaki son geri çekilme hareketi kafaları karıştırdı. Ripple zaferinden sonra altcoin fiyatlarında hızlı yükselişlerle birlikte bir miktar kâr realizasyonları olduğu görülüyor. En büyük kripto para birimi BTC fiyatı %bitcoin+usd% dolardan işlem görürken altcoin piyasasında inişli çıkışlı hareketler takip ediliyor:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle