Kripto Para

El Salvador’dan sonra BTC adımını Paraguay atabilir

  Orta Amerika’nın en küçük ülkesi El Salvador, Bitcoin’in (BTC) ülkenin resmi para birimi olması için ilk adımı atan ülke oldu. El Salvador’dan sonra başka ülkelerin de benzer adımlar atacağı tahminleri gündeme geldi. Bu tahminler kısa sürede karşılık buldu. Paraguaylı bir politikacının BTC paylaşımları, sırada Paraguay’ın olacağı iddialarını gündeme getirdi.

  El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Cumartesi günü yaptığı açıklamasında ülkenin resmi para birimlerinden birinin Bitcoin (BTC) olması için önümüzdeki hafta Kongre’ye yasa tasarısı sunacaklarını açıkladı. Bu haber kripto para piyasalarında çok büyük oranda coşku ve heyecanla karşılandı. Ayrıca Nayib Bukele, bu adım sonrasında El Salvador’un refah seviyesinin artacağına inandıklarını dile getirdi. Bukele’nin açıklamaları sonrasında piyasalarda bu adımı atacak olan 2. ülkenin hangisi olacağı tartışmaları başladı. Şimdi ise bu tartışmalarda en güçlü aday Paraguay gibi görünüyor.

  Anthony Pompliano’nun Paylaşımı

  Kripto para dünyasının en popüler isimlerinden biri olan Anthony Pompliano, Twitter üzerinden bir paylaşımda bulundu. Pompliano, paylaşımında doğrudan bir Paraguaylı politikacının tweet’ini alıntıladı. Pompliano’nun paylaşımını alıntıladığı Paraguaylı politikacının kullanıcı adı “Carlitos Rejala” ve mavi tik onaylı hesabın profil fotoğrafında, Rejela’nın lazer göz akımına katıldığı görülüyor. Pompliano alıntıladığı bu tweet’i şu ifadeler ile paylaştı:

  “Paraguaylı bir politikacı (@carlitosrejela) lazer gözlü bir fotoğraf yayınladı ve bu hafta bir Bitcoin duyurusu sözü verdi. MicroStrategy’nin halka açık şirketler için domino etkisini başlattığını gördüğümüz gibi, El Salvador da muhtemelen diğer ülkeler için bir katalizör olacaktır.”

  Paraguaylı Politikacı Rejala’nın Paylaşımı

  Paraguaylı politikacı Carlitos Rejala ise söz konusu paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “Uzun zaman önce söylediğim gibi ülkemizin yeni nesil ile el ele ilerlemesi gerekiyor. An geldi, bizim anımız. Bu hafta Paraguay’ı dünyanın gözü önünde yenileyecek önemli bir projeye başlıyoruz. Ay’a gerçekten (roket emojisi ile) olan #BTC & #PayPal”

  Rejala’nın söz konusu paylaşımı gerçekten de Paraguay’ın Bitcoin ile ilgili büyük bir proje adımı beklentisi oluşturuyor. Pompliano’nun işaret ettiği MicroStrategy’nin BTC yatırımı sonrası, birçok kurumsal şirket kripto para yatırımı yaparak piyasanın şahlanmasını sağlamıştı. Benzer bir akımın ülkeler boyutunda başlayabileceği düşünülüyor. Ayrıca Jejala’nın profil fotoğrafında lazer gözler kullanması da açık bir BTC mesajı veriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle