Kripto Para

Kraken CEO’su Jesse Powell istifa ediyor!

  Kripto para borsası Kraken’in 2011 yılındaki kuruluşunda yardımı bulunan CEO Jesse Powell istifa ediyor! Powell şirkette CEO pozisyonundan istifa edeceğini söylerken, şirketin yönetim kurulu başkanı olarak yeni bir pozisyonda faaliyetlerine devam edeceğini söyledi.

  En büyük kripto para borsaları arasında yer alan Kraken’de istifa depremi! Şirketin 2011 yılındaki kuruluşunda yardımları bulunan Jess Powell, Kraken CEO’luğundan istifa edecek. Ünlü CEO bu görevi ise yönetim kurulu başkanlığı görevi nedeniyle bırakıyor.

  CEO Powell Görevinden İstifa Ediyor

  Kraken’in kuruluşundan bu yana proje içinde yer alan ve uzun süredir CEO olarak Kraken’e değer katan Jesse Powell görevinden istifa ediyor. Kraken tarafından yapılan bir paylaşımla Powell’in görevi bırakacağı söylendi. Powell ise yönetim kurulu başkanı olarak kripto para borsasını yönetmeyi planlıyor. Yaptığı açıklamada, “Zamanımın çoğunu şirketin ürünlerine, kullanıcı deneyimine ve daha az geniş endüstri savunuculuğuna harcamayı dört gözle bekliyorum” ifadelerini kullandı.

  Borsa ise yaptığı 21 Eylül tarihli duyuruda Powell’ın CEO olarak görevden ayrılacağını doğrularken, yaşanan genişleme sonrası firmayı yönetmenin “daha az eğlenceli” olduğunu belirtti.

  Kraken’in Yeni CEO’su Belli Oldu

  Kraken’de CEO koltuğu boşalırken, bu koltuğa gelecek isim de belli oldu. Borsanın şu anki baş işletme görevlisi olarak Dave Ripley görev yapıyor. COO pozisyonu için borsa başka bir kişiyi işe aldığında, Ripley’in Kraken’in CEO koltuğuna oturacağı söyleniyor.

  Powell Pek Çok Tartışmanın Merkezinde Yer Aldı

  CEO koltuğunu bırakmaya hazırlanan Powell ise bu yıl pek çok tartışmanın merkezinde boy gösterdi. Haziran ayında uyandırılmış aktivist hareketi kınayan Powell, “Çalışanlarımızdan işyerimiz için bir gereklilik olarak belirli bir siyasi ideolojiyi benimsemelerini asla istemeyeceğiz. Çalışanlarımızdan başkalarının bireysel haklarına, mahremiyetine ve özgürlüklerine saygı göstermelerini rica ederiz. Kripto bir özgürlük hareketidir ve Kraken bir özgürlük şirketi olarak kalacaktır.” diyerek solcu aktivistlere seslenmişti.

  Temmuz ayında ise ABD Hazine Bakanlığı’nun Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisince Kraken’e İran ve diğer yaptırım uygulanan ülkelerdeki müşterilerin ABD ambargolarına rağmen platformun kullanımına izin verildiği gerekçesi ile soruşturma açılmıştı. Geçtğimiz ay ise Powell, Ethereum mikserinin yasal kullanım hakkı olduğunu söyleyerek Hazine Bakanlığının Tornado Cash’i kaldırmasını kınamıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle