Kriptopara

2022 Chiliz (CHZ) Coin Geleceği, 3 Uzman Tahmin

  Kripto endüstrisinin en güçlü yapılarından biri olarak gösterilen Chiliz (CHZ) hakkında gelecek tahminleri de 2022 yılı itibariyle revize edildi. Uzmanların yeni beklentilerinin açıklanmasının ardından yatırımcıların ne yönde bir strateji belirlemeleri gerektiği konusunda görüşler ortaya çıktı. Makroekonomik göstergelerde de bir süredir devam eden riskler sonrasında Chiliz (CHZ) hakkında öne çıkan tahminleri sizler için bir araya getirdik. Uzmanların CHZ beklentileri ve proje hakkında merak edilen diğer tüm detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz. 

  Chiliz (CHZ) Coin Geleceği

  Dünyanın ilk blok zincir tabanlı hayran/taraftar etkileşim ve ödül platformu olan Socios.com ağının güç kaynağı olan Chiliz (CHZ), gelecekte de bu başarısını sürdürecek bir proje olarak dikkat çekmektedir. 2021 – 2022 döneminde başlayan belirsizlikler, sert düşüşler ve iflaslar genel gelecek görünümünde de risk yaratmıştır.

  Gelecekte daha fazla önem kazanması ve artan bu ilgi ile büyümesini sürdürmesi beklenen Chiliz (CHZ) projesinin gelecek beklentileri, hedefleri ve yol haritasında yer verilen detayları ise kısaca şu şekildir:

  • Chiliz Chain 2.0 Testnet gibi yeni başlayan ve kurumsal düzeyde spor ve medya kuruluşları için birçok önemli geliştirme gelecekte 5 – 10 yıl içinde de devam edecektir.
  • Spor ve eğlence endüstrisi için güvenli bir ağ etkisine dayalı topluluk içinde web 3.0 deneyimlerini kolaylaştırmasıyla da 2022 yılı ve sonrasında daha fazla ihtiyaç duyulacaktır.
  • Yol haritasında öne çıkan hedeflerin yakalanması için yeni geliştireler devam edecektir.

  Chiliz (CHZ) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Mevcut piyasa görünümü riskli bir dalgalanma gösteren CHZ, short pozisyonda sert bir çakılma yaşayabilir. Geçtiğimiz dönem içinde Bitcoin’in artması sonrasında çok hızlı yükselse de herhangi bir düzeltme gerçekleştirmemesi dikkat çekti. Yeni direnç noktasında dokunsa da tepki aldı. Grafikte ise yüksek tepeler ve dipler yapmaya devam etmesi de diğer bir kritik olarak değerlendirildi. Tepede trende dokunması halinde fiyatında yeni hareketlilikler görülebileceği aktarılmaktadır. Riskli bir yapıda bulunan CHZ, mevcut formasyonda oluşarak yeni harekete göre yönünü 2022 – 2023 için tayin edecektir. 

  Chiliz (CHZ) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Chiliz, ana akım tüketicilere yönelik blok zincir destekli ürünler ve hizmetler için bir para birimi seçeneğini sunan platformdur. Spor ve eğlence kuruluşlarına, kendi kitleleriyle etkileşim kurmaları ve bu etkileşimden para kazanmalarına yardımcı olmak için blok zincir tabanlı araçlar sağlamaktadır. Socios.com hayran katılım platformu ise sıfırdan Chiliz blok zinciri üzerine inşa edilmiştir.

  Spor ve e – spor dünyası öncelikli olmak üzere birçok platformda CHZ’ye yer verilmektedir. CHZ kısaca Socios.com platformunun hizmet tokeni olarak tanımlanabilir. Ethereum ağı üzerinde yer almaktadır. Bir hizmet tokeni olması nedeniyle madenciliği de yapılamamaktadır. 

  Chiliz (CHZ) Kullanım Alanları Nelerdir?

  Taraftar tokenlarını satın alıp takast etmek, kulüplerin özel anket ve yarışmalarına katılmak, çeşitli etkinliklerde yer almak ve oy kullanmak gibi birçok işlem için CHZ kullanılmaktadır. Chiliz blok zinciri Socios.com platformu üzerinde gerçekleştirilecek işlemler için CHZ hizmet token olarak kullanılacaktır. CHZ, Ethereum ağı üzerinde inşa edilen bir ERC – 20 tokenıdır. CHZ taraftar tokenları satın almak için kullanılmaktadır. 

  Chiliz (CHZ) Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 CHZ fiyatı %chiliz+try% TL. Döviz cinsinden ise %chiliz+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Chiliz Coin fiyatı 24 saatte %chiliz+yuzde%.

  Chiliz (CHZ) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Chiliz (CHZ) kullanıcılarına ve kripto para endüstrisi ile eğlence, spor sektörü için birçok yenilik vaat etmektedir. Merkeziyetsiz teknolojiler ve finans alanında gerçekleştirdiği atılımlar ile söz konusu sektörler içinde yer alan unsurları bir araya getirmektedir. Barcelona, Juventus, PSG başta olmak üzere dünyanın en köklü ve büyük futbol kulüpleri ile e – spor ve diğer spor kulüplerinin taraftarları arasında bağlantı kurmalarının dışında, taraftarların kulüp yönetiminde de söz sahibi olması sağlanmaktadır. Bu tür özellikler sayesinde tıpkı bir kulübe üye olur gibi birçok konuda söz sahibi olmak ve özel ödüllerden yararlanmak isteyenlerin daha fazla bu alana ilgi göstermesi beklenmektedir. İlginin artması CHZ için piyasalarda olumlu beklenti oluşmasını sağlamaktadır.

  Chiliz (CHZ) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  Chiliz (CHZ), Alexandre Dreyfus ve arkadaşları tarafından 2018 yılında piyasada yerini alan bir projedir. İlk coin arzını ise yine aynı tarihte gerçekleştirmiştir. Ortaya çıkış hedefi ve ortaya çıkış tarihi itibariyle köklü ve gelecek vaat eden güvenilir bir proje olduğu görülmektedir. Teknik açıdan ise Ethereum ağı üzerinde ERC – 20 olarak tasarlanması dikkat çekicidir. Madenciliği yapılmayan bir token olarak tasarlanmıştır. Her ne kadar güçlü ve güvenilir bir proje olarak görülse de kripto endüstrisinde görülen diğer tüm risklere de sahiptir. Bu nedenle projeyi desteklemeden önce birçok detayın araştırılması gerekir. 

  Chiliz (CHZ) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Chiliz (CHZ) projesini rakiplerinden ayıran ve piyasalarda öne çıkaran başlıca detaylar kısaca şunlardır:

  • Dünyanın ilk blok zincir taraftar etkileşimi ve ödül platformu olan Socios.com ağına güç sağlar.
  • CHZ oldukça yüksek bir likiditeye sahiptir.
  • Spor ve eğlence için dünyanın önde gelen blok zincir fintech sağlayıcısıdır.

  Chiliz (CHZ) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Chiliz (CHZ) avantajlarından bazıları şöyledir:

  • CHZ ile taraftarlar/hayranlar kulüplerin yönetiminde oy hakkında sahip olabilir
  • Ana akım tüketicilere yönelik blok zincir destekli ürünleri ve hizmetler için bir para birimi seçeneğidir.
  • Büyük kuruluşlar için kitleleriyle etkileşim ve para kazanma imkanı sağlar.

  Chiliz (CHZ) dezavantajları:

  • CHZ fiyatında sert dalgalanmalar kayıplara neden olabilir.
  • Diğer pek çok kripto projesinde olduğu gibi risk oranı yüksektir.

  Chiliz (CHZ) Chiliz (CHZ) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Chiliz (CHZ) birçok güvenilir büyük borsada listelenmektedir. Bu borsalardan bazıları kısaca şunlardır:

  • Binance
  • io
  • Coinbase Exchange

  Chiliz (CHZ) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  Chiliz (CHZ) hakkında uzmanların 2022 yılı ve gelecek yıllara dair fiyat tahminleri belli oldu. Kısa vadede daha riskli görülen Chiliz (CHZ) hakkında 3 analistin beklentileri kısaca şöyle:

  • Price Prediction analistlerinde göre 2022 yılında 0,18 dolar ortalama görülmesi beklenmektedir. 2023 için 0,26 ve 2024 yılı için 0,40 olarak artış beklentisi dikkat çekicidir.
  • Tech News Leader uzmanları 1 yılda 0,22 dolara kadar çıkabileceğini öngörmektedir. 5 yıllık projeksiyonda ise hedef 0,70 dolar olarak görülmüştür.
  • Wallet Investor uzmanları ise 1 yıl için yüksek riskli olarak görmüştür. 0,0154 dolar seviyesinde 2022 – 2023 dönemi için 1 yıllık fiyat düşüşü görülebilir.

  Sonuç

  Uzmanların uzun vadede Chiliz (CHZ) geleceği hakkında beklentileri olumlu yönde seyretmektedir. Köklü bir proje olması, altyapısı ve birçok önde gelen kuruluş ile çalışması güveni artırmaktadır. Yine de kripto para piyasalarında ve blok zincir teknolojisine karşı duyulan riskler devam etmektedir. Piyasa belirsizliklerinden etkilenmesi ve fiyatında sert dalgalanmaların da görülmesi muhtemeldir. Uzmanların genel kanısı ise piyasalarda temkinli işlem yapmak olacaktır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle