Korkmayın, BTC yükselmeye devam edecek – Swope

  Chico Crypto kanalından, kripto para piyasalarının en çok tanınan analistlerinden biri olan Tyler Swope, bir kez daha yatırımcıları heyecanlandıran paylaşımlarda bulundu. Ünlü analist son günlerde yukarı yönlü mücadele veren BTC’deki son düşüşlerin geçici olduğunu düşünüyor.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Nisan ayında 64 bin 890 dolar seviyesine kadar ulaşarak tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Ardından Mayıs ayına hafif dalgalı girerek 55 bin dolar seviyesinde seyreden BTC, 19 Mayıs tarihinde gelen düşüşle 30 bin dolar seviyesine kadar geriledi.

  Bu gerilemenin ardından Haziran ayı genelini bu seviyelerde geçiren BTC, Temmuz sonlarına kadar da bu bölgede ilerledikten sonra 21 Temmuz’da yeniden yükselişlerine başladı. Bu yükselişler sonucu 45 bin dolar seviyesini geçip 47 bin dolara yaklaşan BTC, bir dirençle karşılaşınca bir eri çekilme daha yaşadı.

  Analistler BTC Fiyatı İçin Ne Düşünüyor?

  47 bin dolar sınırına yaklaştıktan sonra yeniden geri çekilme yaşayan BTC için birçok kişi 45 bin dolar seviyesinin destek bölgesi oluşturduğunu düşünüyor. Yani birçok analist, BTC’nin bu bölgede desteği kaybetmeyeceği konusunda hemfikir.

  Ancak yine de Temmuz sonlarından bu yana güçlü yükselişleriyle yatırımcıları heyecanlandıran BTC’nin ani bir düşüş yaşaması, piyasada yeniden bir endişeye de sebep oldu. Yeni düşüş sonrası BTC’nin nasıl seyredeceği en çok merak edilen konu oldu. Chico Crypto kanalından ünlü analist Tyler Swope, konuya ilişkin fikirlerini paylaştı.

  Bitcoin 37 bin 500 dolar seviyesinden başlattığı güçlü yükselişte 12 Ağustos tarihinde 46 bin 800 dolara kadar çıktı. Ardından 44 bin 600 (SMA 200) dolar seviyesine kadar çekilen BTC her ne kadar bir endişe yaratmış olsa da Tyler Swope, bu düşüşün geçici olduğunu düşünüyor.

  Tyler Swope Neden BTC’nin Yükselişe Devam Edeceğini Düşünüyor?

  Mayıs ayından bu yana BTC’nin ilk kez bu kadar hareketli olduğuna dikkat çeken Tyler Swope, Tether’in 1 milyar dolarlık stablecoin’i piyasaya sürdüğünü ifade etti. Swope, büyük yükselişlerden önce bu tür varlık girişlerinin olduğunu dile getirdi.

  Yükselişlerin neden devam edeceğini düşündüğünü bir de ikinci bir sebeple açıklayan Swope, USDC kurucusu Circles’ın rezerv dijital para bankası açacağını duyurmasını işaret etti. Swope, bu gelişmelerin BTC’nin yükselişine devam edeceğini gösterdiğine inanıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle