Usta analistten korkutan DOGE fiyat tahmini

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 22 Haziran’da 30 bin doların altına sarktı ve piyasa hakimiyeti %47 seviyesine kadar geriledi. Bu durum altcoinlerdeki sert düşüşlerin de derinleşmesine yol açtı. Altcoinler arasında en büyük darbelerden birini alan Dogecoin (DOGE) için popüler analist Tyler korkutucu tahminini paylaştı.

  Bitcoin’in (BTC) Mayıs ayındaki düşüşten sonra toparlanıp toparlanmayacağı tartışmaları gündeme gelirken, 22 Haziran tarihinde BTC 30 bin desteğini de kaybederek 28 bin 800 dolar seviyesine kadar çekildi. Bu geri çekilmede Bitcoin’in piyasa hakimiyeti de %47 seviyesini gördü. BTC’nin piyasa hakimiyetinin gerileyip bu noktada durması, altcoinlerdeki düşüşleri de daha derin hale getirdi. BTC’deki geri çekilmeden en sert şekilde etkilenen altcoinlerden biri de Dogecoin (DOGE) oldu.

  Dogecoin 15-22 Haziran tarihleri arasında %35 oranında değer kaybetti. Bu düşüş ile birlikte 0,20 dolar etrafında tutunmaya çalışan Dogecoin, 8 Mayıs tarihinde 0,73 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırmıştı. Bu seviyeden itibaren düşüşe geçen DOGE, halihazırda yatırımcılarını zaten endişelendiriyordu. Daha sonrasında düşüşün derinleşmesi, paniği de artırdı. Bir bununla birlikte kripto para piyasalarının ünlü analisti Tyler, DOGE fiyatı ile ilgili korkutan bir tahminde bulundu.

  Tyler “Musk Bile DOGE Düşüşünü Engelleyemez” Demişti

  Tyler’a göre 0,70 dolar bandından bu yana düşüş eğiliminde olan DOGE için düşüşün devam etme ihtimali bulunuyor. Twitter üzerinden konuyla ilgili paylaşımlarda bulunan Tyler, birkaç gün önce de “Elon Musk bile DOGE düşüşünü engelleyemez” açıklamasını dile getirmişti. Tyler, tahminlerini paylaştığı “ters baş omuz” formasyonu oluşan grafiğine dayandırdı. Piyasada bu formasyondaki grafiklerin güvenilirliği bir hayli fazla.

  Tyler Boğa Sezonu Öncesine İşaret Ediyor

  Tyler DOGE için fiyat tahminini 0,05 dolar olarak açıkladı. Tyler’ın dile getirdiği bu fiyat tahmini, boğa sezonu başlamadan önceki fiyat seviyelerine işaret ediyor. Dogecoin, rekor seviyelere yükselirken Elon Musk’ın ciddi desteğini almıştı. Ancak son dönemlerde artık Musk’ın paylaşımlarının da DOGE fiyatına yukarı yönlü ciddi bir etki etmediği görülüyor.

  Bunun en net örneklerinden biri, Musk’ın DOGE’un işlem ücreti ile ilgili attığı tweet sonrasında görüldü. Musk’ın DOGE ile ilgili attığı tweet, DOGE fiyatına etki etmedi.

  Son edinilen bilgilere göre 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin fiyatı 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle