Kriptopara

OGN Coin Geleceği Ne Olur? 4 Origin Protocol Fiyat Tahmini

  Kripto para yatırımcılarının radarına girmeyi başaran OGN, uzmanların da bir süredir yakından takip ettiği varlıklar arasında yer almaktadır. Merkeziyetsiz finans projelerinin gelecek beklentilerinin olumlu ilerlemesi sayesinde OGN Coin’de güç kazanmıştır. OGN geleceği ve uzmanların projeye bakış açılarını kafasında soru işareti olan yatırımcılar için bir araya getirdik. Uzmanların OGN geleceği hakkında görüşleri ve Origin Protocol projesinin merak edilen detaylarına yazımızdan kolayca ulaşabilirsiniz. 

  Origin Protocol (OGN) Coin Geleceği

  Origin Protocol ağının bir unsuru olan OGN, proje hedefleri ile doğru orantıda hareket etmektedir. Piyasalarda hem alıcı hem de satıcılar için sunduğu merkeziyetsiz çözüm önerileri ise geleceğine olumlu katkı sağlamaktadır. Çok işlevli bir mal ve hizmet paylaşımı platformu özelliği sayesinde kullanıcıların merkezileşme gibi sorunlardan kurtulmasını sağlayacak proje, gelecekte daha çok ilgi görecektir. 

  İsabetli piyasa tahminleri ile yatırımcıların odağında yer alan analistlerden gelen yorumlar ise farklı verilere göre değerlendirildiği için çelişkili bir görünüm çizmiştir. OGN Coin Geleceğine dair uzmanların görüşleri kısaca şöyle özetlenebilir:

  • Josh Fraser ve Matthew Liu gibi isimler tarafında hayata geçen proje bu güçlü bir ekip ile yoluna devam etmektedir. Yüksek işlem ücretleri ve merkezileşme sorunlarına çözüm üretmesiyle proje bir hayli umut vaat etmektedir. 
  • Geleceğine ilişkin tahminlerini bildiren Price Prediction ve Wallet Investor gibi uzman analist görüşleri ise 5 – 10 yıllık vadede +147% seviyelerinde bir kazanç potansiyeli sunacağı yönünde görüş bildirmişlerdir. 
  • Eşler arası platform aracılığıyla mal ve hizmet paylaşımını kolaylaştıracak sistem, geleceğin finans dünyasında güçlü bir pozisyon sergileyecektir. 

  Origin Protocol (OGN) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  OGN Coin 2022’nin 1’inci ve 2’inci ayı görünümünde destek çizgisinde BTC’nin sakin durması halinde iyi bir alım bölgesinde olarak değerlendirilmiştir. Stoplu olarak yapılacak gelecek dönem işlemlerinde ise bu direnç ve destek noktalarının yeniden değerlendirmesi kayıp riskini en aza indirecektir. 

  Son dip hareketinin ardından %68’e varan yukarı hareket OGN için iyi bir sıçrama olarak değerlendirilmektedir. Ancak bu kadar uzun süre devam eden düşüş trendlerinde toparlanma zor görünmektedir. Bu nedenle fiyatı kırılımı için piyasa verilerinin yatırımcısı tarafından yakından takip edilmesi ve temkinli olarak işlem gerçekleştirilmesi gerekmektedir. 

  OGN Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  OGN Coin, teşvik, stake,ödeme ve diğer hizmetler için kullanılabilen, Origin Protocol’ün yerel tokenidir. Origin Protocol, P2P eşler arası platform aracılığı ile kullanıcıların mal ve hizmetleri paylaşmalarını sağlayan bir ağ olarak çalışmaktadır. Platform aracılık hizmetini ortadan kaldırmak için Ethereum (ETH) blok zincir ve Interplanetary File System (IPFS) kullanan kapsamlı bir dijital piyasa yaratmak için çalışmalarını sürdürmektedir. OGN Coin ise teşvik sistemi, stake etme, yönetişim ve ödeme gibi işlemlerin kolayca gerçekleştirilmesini sağlamak için çalışan bir tokendir. 

  OGN Coin Ne Olur?

  ONG görünümünde RSI için beklenen seviyesinin aşılmasının ardından ilk hedef uzmanlara göre 0,46 dolar seviyesi olarak koyulmuştur. Bu hedefin yakalanabilmesi için proje hedeflerinin de paralel doğrultuda olması gerekecektir. Fiyatının daha uzun vadede pozitif eğilim göstermesi ve yüksek getiri sağlaması için kripto piyasaların da görünümünü düzeltmesi gerekmektedir. 2023 – 2027 dönemi için istikrarlı bir büyüme hedefi gözlemlenmiştir. 

  Origin Protocol (OGN) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Ethereum blok zincir üzerinde inşa edilen ve ERC – 20 standartlarında hizmet veren OGN Token, gücünü ve güvenilirliğini temelde bu altyapıdan sağlamaktadır. Eşler arası veri aktarımını daha güvenli hale getirmek için IPFS kullanması da bu güvenliğin temel unsuru olarak değerlendirilmiştir. Projenin yaratıcı ve geliştirici ekibinin ise piyasalarda bilinen kişiler olması da projeye olan güveni artırmaktadır.

  OGN Token genel görünüm itibariyle güvenli kripto projeleri arasında gösterilmektedir. Ancak uzmanlar çoğu kripto projesinde olduğu gibi belirsizliklere karşı yatırımcıları uyarmaktadır. Riski daima paylaştırarak ciddi yatırımlardan uzak durulması ve uzun vade için uygun pozisyonda OGN alınmasının daha güvenli bir yol olacağını belirtmişlerdir.  

  Origin Protocol Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Origin Protocol traderlar arasında veri paylaşımı için geleneksel aracıları ortadan kaldırması sayesinde öne çıkmıştır. Projeyi rakiplerinden ayıran bu temel özellik, merkeziyetsiz paylaşım ekonomisi altyapısını dönüştürme vizyonu ile gelecekte çok daha ihtiyaç duyulan bir platform olacağı sinyallerini vermektedir. 

  Origin Protocol ve OGN Token’in rakiplerinden ayrılmasını sağlayan ve projeyi öne çıkaran başlıca detaylar ise şunlardır:

  • P2P ağı kurularak traderlar arasında aracılar ortadan kaldırılır. 
  • Kullanıcıların ürünlerini tanıtacağı, dağıtık sistemler oluşturma ihtiyacını karşılamaktadır. 
  • Üçüncü tarafın müdahalesi olmadan tüm mal ve hizmetlerin gerçek piyasa fiyatları üzerinden alınıp satılmasını sağlamayı hedeflemektedir.  

  OGN Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel durumda 1 OGN fiyatı %origin-protocol+try% TL. Döviz cinsinden ise %origin-protocol+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Origin Coin 24 saatte %origin-protocol+yuzde%.

  Origin Protocol (OGN) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Origin Protocol (OGN) Coin avantajları:

  • Transfer işlemleri için düşük işlem ücretleri sunmaktadır. 
  • Mal ve hizmetler için tarafsız fiyatlar alınmasını sağlar. 
  • Açık kaynaklı platform geliştirici ve katkı sağlayıcılarına ödül vererek geliştirilmiş bir teşvik sistemine sahiptir. 
  • Artırılmış erişilebilirlik sunar. 

  Origin Protocol (OGN) Coin dezavantajları:

  • Uzun süreli bir düşüş trendi yaşamaktadır. 
  • Fiyatı en yüksek seviyesinden kısa sürede dibe çekilmiştir. 
  • Belirsizlik faktörü olumsuzluk yaratmaktadır. 

  OGN Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Yatırımcılara çeşitli işlem çiftleri ile ticaret imkanı sunan OGN, büyük borsalarda listelenerek büyümesini sürdürmektedir. İşlem hacmi ve piyasa değeri açısından en büyük borsalardan biri olan Binance başta olmak üzere birçok borsa üzerinde dünyanın her yerinden yatırımcıların OGN Coin ile yatırım amaçlı işlem yapmasına olanak sağlanmaktadır. Bu borsalarda yer verilmesi popülerliğini de artıran bir faktördür. 

  OGN Coin listelenen başlıca büyük borsalar ise şunlardır:

  • Binance 
  • Hotcoin Global
  • Mandala Exchange
  • Bitget
  • Coinbase Exchange
  • Gate.İo
  • KuCoin

  OGN Coin Fiyat Tahminleri

  OGN Coin hakkında piyasa tahminleri değerlendirildiğinde fiyatının uzun vadede daha yüksek getiri sunacağı tahmini güç kazanmaktadır. Ekosistemin büyüme eğilimi ve genişleme fırsatı yaratan ekip ve sahip topluluklarında desteklenmesi de pozitif katkı sunar. Uzmanların OGN Coin fiyat tahminleri ise öyledir: 

  • Price Prediction: Geçmiş piyasa verilerine göre OGN Coin için 2022 fiyat hedefi 0,54 – 0,62 dolar bandında revize edilmiştir. Ancak Volatilite riskine karşı yatırımcısı uyarılmaktadır. 
  • Digital Coin Price: OGN Coin hakkında önümüzdeki beş yılın kritik olduğu değerlendirilmiştir. Bu değerlendirmeye göre fiyatının 2022 sonunda 1 dolar hedefini yakalayabileceği aktarılmıştır. 
  • Wallet Investor: Kâr beklentisini artıran analistler, %147 gibi uzun vadeli bir getiri sağlayacağı yönünde değerlendirmesiyle ilgi odağı olmuştur. Genel beklenti ise 2022 yılı için kısa vadede daha riskli ve yatırımcısının temkinli olması yönündedir. 
  • Gov Capital: 2022 yılı sonunda 0,947 – 0,743 dolar hedefini paylaşan Gov Capital, kısa dönem pozisyonunu riskli görmektedir. 

  Sonuç 

  OGN Coin geleceği hakkında uzmanların fiyat tahmini umut vaat etmektedir. Kısa ve orta vade için riski yüksektir. Düşük fiyatı alım fırsatı olarak değerlendirilebilir, ancak mevcut tahminlerin ve verilerin yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemesi gerekir. Yatırım yapmak isteyen kişinin anlık verilere göre hareket etmesi daha yerinde olacaktır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle