Kripto Para

Yerli yatırımcılar Elon Musk’ı CİMER’e şikayet etti

  Kripto para piyasasında son dönemdeki düşüşün sebebi olarak gösterilen Elon Musk, yerli yatırımcıların da tepkisini çekti. Ünlü milyarder, tweetleri ile kripto para piyasasını manipüle ettiği gerekçesiyle Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikayet edildi…

  Kripto para yatırımcıları ile bir dönem Bitcoin (BTC) destekçisi olarak bilinen dünyanın en zengin isimlerinden Elon Musk arasındaki tartışmalar hız kazandı. Bitcoin’in merkeziyetsiz olduğu iddialarına karşı çıkan ve enerji tüketimi konusunda verimsiz olduğunu söyleyen Elon Musk bir anda eleştirilerin hedefi haline geldi.

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği Tesla CEO’su Elon Musk, yerli kripto para yatırımcılarının da tepkisini çekti. Ünlü milyarder sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla kripto para piyasasını manipüle ettiği gerekçesiyle Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikayet edildi.

  “Elon Musk’a Para Cezası Kesilsin”

  Şikayetin kimin tarafından yapıldığı belli olmazken, yerli yatırımcıların Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) gönderdiği yazıda şu ifadeler yer aldı: “SpaceX ve Tesla’nın sahibi Elon Musk’tan şikayetçiyim. Sürekli piyasayı manipüle ediyor. İnsanları zarara sokuyor. Sürekli Doge tweet’i atıyor. İnsanlar bu durumdan muzdarip. Sizlerden ricam SPK maddeleri gereğince Elon Musk’a para cezası kesilmesi. Arz ederim.”

  Yerli kripto para yatırımcısı tarafından yapılan bu şikayette ayrıca “Elon MÜSK.jpg” isimli bir görsel de şikayete eklendi. Sosyal medyada büyük tepki toplayan Elon Musk’ın paylaşımlarından sonra yerli yatırımcıların başını çektiği grup, #ReportElonMusk etiketiyle Twitter’da bir kampanya başlatmıştı.

  Elon Musk Neden Tepki Çekiyor?

  Son paylaşımında Bitcoin’in son derece merkezi olduğunu ve bir avuç madencilik şirketi tarafından kontrol edildiğini söyleyen Musk, tepkilerin odağı haline geldi. Ayrıca Tesla’nın Bitcoin’lerini satabileceğini ya da sattığını ima etmesi, kripto para piyasasında büyük panik yarattı. 

  Bitcoin destekçilerinin ve yatırımcılarının endişelendiği bu paylaşımlar sonrasında Elon Musk, “Tesla hiç Bitcoin satmadı” diyerek panik havasını yatıştırdı. Dünyanın en zengin isimlerinden olan Musk, Bitcoin’i eleştirmeye devam ederken Dogecoin (DOGE) hakkında olumlu açıklamalar yaptı. Bitcoin hakkında yapılan yorumlara sinirlenen milyarder, “Bu berbat yorumları görünce tüm paramla Doge almak istiyorum.” dedi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle