Kripto Para

Ripple ve SEC yetkilileri XRP davası hakkında konuştu

  Ripple ve SEC yetkilileri, sektörde yakından takip edilen ve 22 Şubat tarihinde yapılacak görüşme öncesi açıklama yaptı. Mahkemeye ortak belge sunan tarafların bu açıklamaları dikkat çekti…

  XRP kripto para birimi yatırımcılarının yakından takip ettiği dava hakkında özet niteliği taşıyan bu belge, kripto para basınına da yansıdı. Mahkemeye sunulan belgenin detaylarında, Ripple şirketi ile davacı SEC arasında bir uzlaşma yapılamadığı belirtildi. Ripple’ın ve SEC’nin temsilcileri, XRP davası ile ilgili olarak Hakim Analisa Torres’e ortak bir belge sundu.

  Ripple ve şirketin kripto para birimi XRP arasındaki ilişkiyi iki buçuk yıldır takip eden SEC, 2020 yılı Aralık ayında şirket ve iki yöneticisi aleyhinde dava açtı. Taraflar o zamandan bu yana XRP’nin menkul kıymet olup olmadığı hakkında görüşme yapıyor. XRP davası hakkında geçtiğimiz günlerde mahkemeye sunulan ortak belgede, henüz uzlaşma sağlanamadığı belirtildi.

  XRP Davasında Taraflar Uzlaşamadı

  Kripto para topluluğu tarafından da yakından takip edilen XRP davasıyla ilgili ilk buluşmanın 22 Şubat 2021 tarihinde görülmesi planlanıyor. SEC’nin yönetici kadrosu, Joe Biden’ın başkan seçilmesinin ardından değişiklik gösterdi. Ripple ve SEC temsilcileri arasında gerçekleştirilen görüşmelerin eski yönetim kadrosu ile yapıldığına dikkat çekildi. Bu görüşmelerde SEC’i temsil eden yetkililerin artık görevde olmadığı da belirtildi. 

  ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) yönetim kadrosunun değişmesi, Ripple şirketi için olumlu görülüyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, yeni yönetim ile birlikte masaya oturarak XRP davası hakkında görüşme yapacaklarını hatırlattı.

  XRP Davasının Geleceği 

  Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple’a açılan davanın gerekçesi, 1.3 milyar dolarlık kayıt dışı satış yapmasıydı. XRP kripto para birimini bir yatırım sözleşmesi olarak gören Ripple ise bu iddialara karşı çıktı. 

  Davacı SEC ile davalı Ripple yetkilileri, 22 Şubat 2021 tarihinde ortak bir konferansta bir araya gelecek. Tarafların görüşmelerinin 16 Ağustos 2021 tarihine kadar devam edeceği belirtildi. Bu zaman zarfı yetersiz bulunması halinde taraflara ek süre tanınacağı açıklandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle