Komodo (KMD) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Kişisel kararlarını tam anlamı ile uygulayabilmek isteyenlerce yakın takibe alınan KMD Coin topluluğun da ilgi gösterdiği bir proje. Bu yazımızda, akılları meşgul eden KMD Coin nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, geleceğe yönelik fiyat tahminleri ne yönde sorularına cevap bulmaya çalışacağız. 

  Komodo (KMD) Coin Nedir?

  Komodo (KMD) Coin, modüler kitaplıklar, blok zincirde çalışabilen uygulamalar oluşturmak amacıyla kullanılan Komodo ağının kripto para birimdir. İş dostu blok zincir teknolojisinin temel aracı olan KMD Coin, kullanıcılarına gizlilik özelliği de sunan merkezsiz bir blockchain projesidir. Komodo ağında KMD Coin sahibi olan kullanıcılar, kendilerine özel blok zinciri inşa etme ve satışları kontrol etme hakkı kazanırlar. Ayrıca KMD coin, AtomicDEX özelliği ile farklı kripto para ağları arasında transfer ve ticaret yapmaya olanak tanıyan bir köprüdür.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Komodo (KMD) Coin projesinin amacı, yatırımcılara, kripto para cüzdanını ve atomik takas DEX’i aynı anda sunarak, kişilerin kendi bankaları olabilmelerini sağlamaktır. Projede bir Komodo ağı kullanıcısının yüksek gizlilikli cüzdanı üzerinden kripto yönetimi yapabilmesi amaçlanmıştır. Diğer yandan, kökleri 2014 senesine uzanan bir araştırma ve geliştirme üzerinden güvenliği ve ölçeklendirilebilirliği en yüksek seviyede olan ağ modelinin yatırımcı ile buluşturulması hedeflenmiştir. Proje hakkında diğer bilgileri şu adreste yer alan Whitepaper sayfasına ulaşarak öğrenebilirsiniz.

  Komodo (KMD) Coin Yorum

  KMD Coin hakkında yorumlara bakıldığında, hız ve düşük işlem ücretlerinden yoğunlukla söz edildiği görülüyor. Komodo ağının hızı sayesinde, yatırım işlemleri için emir onaylarını alma noktasında da iyi bir performansın sağlanabildiği belirtilmiş. Yorumlarda, sadece bireysel yatırımcıların değil kurumsal yatırımcıların ve uygulama geliştiricilerinin de KMD Coin ile ilgilendikleri yer alıyor. 

  Komodo (KMD) Coin Geleceği

  KMD Coin geleceği hakkında tahminlerini sunan analistler, KMD Coin’in gelecekte değerlenebileceğini açıklıyorlar. Analistlere göre KMD Coin 2021 senesi Haziran başında 1.55 dolar ile 2 dolar bandı arasında fiyatlanabilir. Temmuz başında ise kısa vadeli bir değer kaybının oluşabileceği belirtildi. Analistler 2021 senesi Ağustos ayı ardından KMD Coin fiyatının 2.50 dolar ile 3 dolar bandı arasında hareket edebileceğini tahmin ettiler. 

  1 KMD Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 KMD fiyatı %komodo+try% TL. Döviz cinsinden ise %komodo+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Komodo fiyatı 24 saatte %komodo+yuzde%.

  KMD Coin fiyatı, kripto para piyasası hakkında gündeme gelen haberlere, yatırımcıların davranışlarına, alım-satım kararlarına ve volatiliye göre değişir. Buna bağlı olarak anlık fiyat takibi gerçekleştirilmeli ve ardından yatırım kararları alınmalıdır. 

  Komodo (KMD) Coin Nasıl Alınır?

  Komodo (KMD) Coin almak için atılması gereken adımlar şu şekildedir:

  • 1. Adım: KMD Coin, Binance, Huobi Global, Liquid gibi kripto para borsalarında işleme girer. İnternetten, borsa platformları arasından herhangi birine girilmelidir. 
  • 2. Adım: Borsada hesap açılışı yapılmalı ve bu süreçte sistemce sunulan KYC işlem aşamaları izlenmeli ve kaydedilmelidir. 
  • 3. Adım: Hesaba ilişkin kimlik tanımlama adımları ardından hesaba para yatırılır.
  • 4. Adım: Para yatırma işleminin hemen ardından borsadan, KDM Coin paritesine ulaşılacak işlem sayfasına gidilmelidir.
  • 5. Adım: Bu bölüme erişim ardından güncel fiyat üzerinden veya girişi yapılan daha uygun bir fiyattan KMD Coin alım emri verilmelidir. 
  • 6. Adım: Satın alma emrinin onaylanması ardından KMD Coin miktarının görüleceği hesaba ait sanal cüzdanda coinler saklanabilir. Çevrimdışı saklama için ise donanım cüzdanlara bakiye aktarılabilir.

  Bu adımlar doğru biçimde atılırsa, satın alma işlemi pratik şekilde tamamlanır. 

  Avantajları Neler?

  Komodo (KMD) Coin avantajları:

  • Yatırımcıya Özel Kullanım: KMD Coin sahipleri Komodo ağında kendileri için özel blok zincirlerini inşa etme, özel kütüphane araçlarından destek alarak kendi yatırım yöneticiliklerini yapma hakkında sahiplerdir. Kendi kendilerinin bankacısı olabilirler.
  • Hız: KMD Coin ile alım-satım işleminde bekleme süresi düşerken, cüzdanlar arası sınır ötesi transfer dakikalar içinde tamamlanır.
  • Düşük Masraf: KMD Coin, ölçeklendirilebilir ağ yapısından destek alarak hem hızlı hem de düşük masraflı işlemleri destekler. Takas ve transferde işlem ücretleri geleneksel finansal hizmet ücretlerinden düşüktür. 

  Dezavantajları Ne?

  Komodo (KMD) Coin dezavantajları:

  • Dağılımda Eşitsizlik: Komodo ağında temel mantık yatırımcının kendi blok zincirini oluşturması ve burada token satışlarını barındırma hakkını elde etmesidir. İşlem hususunda deneyimli olanların kazanç seviyeleri daha yüksek olacağından eşitsiz dağılımdan söz edilir. 
  • Saldırı Riski: KMD Coin, her kripto para birimi gibi sanal cüzdanlarda çevrimiçi koşullarda saklanır. Bu durumda ağda oluşabilecek bir saldırı onun için risk demektir. Çevrimdışı saklamayı sunan donanım cüzdanlarda korunur.

  Sonuç

  KMD Coin, yatırımcılar için özelleştirilmiş işlemleri sunabilen bir kripto para birimidir. Diğer yandan Komodo ağı sayesinde yatırım kararlarına katkı sağlayabilecek veya uygulama geliştirmeden destek alınabilecek kaynaklardan da yararlanılabiliyor. AtomicDEX özelliği ile farklı ağlar arasında iletişimi ve takası da mümkün kılan proje oldukça başarılı bir yapıya sahip. Analistler, KMD Coin’in 2021’de değerlenebileceğini düşünüyorlar. Söz konusu tahminler gerçekleşirse, KMD Coin fiyat artışı içinde yer alabilir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle