Kripto Para

BTC bu gelişmeler sonrası düşecek – Mark Mobius

  Bitcoin (BTC) son günlerde toparlanma sinyalleri ile gündeme geliyor. Ancak bazı ünlü analistler, bu toparlanmaların yanında yatırımcıları da çeşitli açılardan uyarıyor. Mobius Capital Partners’in kurucusu Mark Mobius da yatırımcıları uyardı. Mobius dikkat çektiği faktörün, BTC’de düşüşe neden olabileceğini öne sürdü.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 21 Temmuz 2021 tarihinde hızlı bir toparlanma ile karşılaştı. Bu tarihe kadar 35 bin dolar etrafında fiyatlanan ve yükseliş için mücadele veren Bitcoin, hızlı bir yükseliş ile 40 bin dolar seviyesini test etmeye başladı. Bitcoin’in bu hızlı yükselişinin etkenleri arasında ise Amazon ile ilgili çıkan haberler, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın yaptığı pozitif açıklamalar gibi faktörler etkisini gösterdi. O tarihten sonra çeşitli olumsuz haberlere rağmen yükseliş eğilimini koruyan BTC için bazı analistler düşüş uyarısı yapıyor.

  Peter Brandt’in Ardından Mark Mobius Da Düşüş Tahminini Paylaştı

  Örneğin ünlü analist Peter Brandt, Bitcoin’in 40 bin dolar seviyesinde karşılaşabileceği birçok seri reddedilmenin, BTC fiyatında sert bir düşüşe neden olabileceğini belirterek yatırımcıları uyarmıştı. Brandt’ın teknik analizlerle ve geçmişten verdiği örneklerle yaptığı uyarının ardından bir uyarı da Mocius Capital’in kurucusu Mark Mobius’tan geldi. Mobius, olası düşüş senaryosunda odağına devletlerin kripto para sektörüne yaklaşımlarını aldı.

  Mark Mobius’un Konuya İlişkin Açıklamaları

  Mark Mobius, devletlerin kripto para sektörüne yönelik düzenleme çalışmalarının, sektördeki coşkuyu söndürebileceğini düşünüyor. Mobius’a göre bu coşkunun azalması, Bitcoin için düşüş riskini de beraberinde getiriyor. Bloomberg röportajında açıklamalarda bulunan Mobius’a göre üstelik bu senaryo kaçınılmaz olacak. Konuya ilişkin olarak Mark Mobius’ın açıklamaları şöyle:

  “Korkarım ki Bitcoin ilerleyen dönemlerde daha da düşecek. Bunu söylemekten nefret ediyorum çünkü kripto para birimlerine yatırım yapan çok fazla arkadaşım var. Ama bu ortamda kripto para birimleri konusundaki coşkunun nasıl artabileceğini anlamıyorum. Çünkü hükümetlerin bu alanda giderek daha çok denetim ve düzenleme yapacağını göreceksiniz.

  Bitcoin’e yatırım yapan firmaların da darbe almaya başladığını görebilirsiniz. Bu yüzden büyük olasılıkla birçoğu fırsatı yakalayabilmek için pazara akın ediyor.”

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle