Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 27 Nisan 2021

  Kripto para piyasasında yükseliş hareketinin devam etmesi yatırımcıların yüzünü güldürüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), değer kazanmaya devam ederken önde gelen altcoin projelerinde de yükselişler sürdü.

  27 Nisan Salı gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bitcoin fiyatının yükselişine etki eden gelişmeler kripto para basınında geniş yankı buldu. BTC ile ETH arasında yeni köprü oluşturan yenilikler yatırımcılar tarafından yakından takip edildi. Merkeziyetsiz finans protokolleri Badger DAO ve RenVM, geçtiğimiz gün Bitcoin ile Ethereum arasında bir köprü olan "Badger Bridge"in başlatıldığını duyurdu.

  Gemini kripto para borsası ile Mastercard ortaklığı, harcadıkça Bitcoin kazandıracak kredi kartını ortaya çıkardı. Gemini kart özel ağ görevi görecek ve harcamalardan kazanılan puanlar Bitcoin ya da diğer kripto paralar olarak kullanıcının hesabına geçecek. Bu gelişme kripto para dünyası için oldukça önemli bir adım olarak görüldü. 

  Altcoinlerde ise Ethereum fiyatında rekor kırmasına destek olan yeni gelişmeler dikkat çekti. Bunlardan ilki, Avrupa Yatırım Bankası’nın Ethereum ağı üzerinden 2 yıllık dijital tahvil piyasaya süreceğini açıklaması oldu. Ayrıca dünyanın en gelişmiş forex ticaret platformlarından biri olan Libertex‘in Dogecoin (DOGE) listeleme haberi de yatırımcılar arasında öne çıktı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Güney Kore Maliye Bakanı, kripto para yatırımından elde edilen sermaye kazancının önümüzdeki yıldan itibaren vergilendirilmeye başlayacağını söylemesine rağmen piyasadaki olumlu hava korundu. BTC fiyatı yüzde 2.32 oranında değer kazanarak 54 bin 800 doların üzerine çıktı.

  Altcoin piyasasında Ethereum (ETH) tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesini geliştirdi ve 2 bin 680 dolara kadar çıktı. Son dönemde yükseliş trendini sürdüren Ripple (XRP) fiyatında yüzde 12.26 oranında değer artışı yaşanması yatırımcıların yüzünü güldürdü. Piyasa değerine göre ilk 10 içinde yer alan bütün kripto para projeleri yükseliş yaşayarak önceki kayıplarını geri almaya devam etti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle