Kriptopara

Gelecekte Kazandırabilecek 5 Altcoin

  Uzman analistler gelecekte değer kazanabileceğini düşündüğü bazı kripto paraları, yorumlarında sıklıkla dile getiriyorlar. Bu yazımızda analistlerin listelerine de giriş yapan ve gelecekte kazandırabilecek olan 5 önemli kripto para hakkında bilgileri sunacağız.

  Dogecoin(DOGE)

  Dogecoin 2021 Haziran ayında Coinbase Pro’da listelendi. Artık Premium yatırımcılar onunla alım-satım işlemi yapabiliyorlar. Bunun altcoin haberlerine yansıması ile birlikte Dogecoin fiyat artışını hızlandırdı. Analistler onun işlem hacmi bu denli geniş, kürsel bir borsaya giriş yapması ile birlikte geleceğini sağlamlaştırdığı belirttiler.

  Diğer yandan Elon Musk ve DOGE geliştiricilerinin ortak bir proje ile Dogecoin'in gelecekteki işlem hızını yükseltecek bir çalışmayı da yapacakları biliniyor. Tüm bu gelişmelere bağlı olarak Dogecoin gelecekte değer kazandırabilecek kripto paralar arasına giriş yaptı.  

  SHIB Coin (SHIBA)

  Analistler SHIB Coin’in, Dogecoin ardından gelen en güçlü meme kripto para birimi olduğunu açıkladılar. Ayrıca proje oldukça geniş bir kitleye sahip ve kitlenin amacı ise zenginlik elde etmek olarak biniyor. Analistler topluluğun fiyat artışı için her tip kaynaktan yararlanabileceğini ve SHIB Coin’in gelecekte özellikle 2021 sonlarına doğru artışa gidebileceğini açıklıyorlar.

  Binance borsasında listelenmiş olan en ucuz fiyatlı coin SHIB coin. Dolayısıyla ucuz token arayan yatırımcıların gelecekte yaşanacak boğa trenlerinde gözdesi SHIB olabilir.

  Polygon (MATIC)

  Analistler tarafından gelecekte kazanç sunabileceği belirtilen altcoinler arasında MATIC Coin yer alıyor. Analistler, Polygon (MATIC) Coin’in 2021 senesinde açığa çıkan Mayıs ayı ortası genel piyasa değer kaybından ustaca sıyrılabildiğini açıkladılar. Diğer yandan Ethereum’un büyük sorunlarını yan zincir yoluyla çözen Polygon projesinin, önemli olduğuna değindirler. Analistler, MATIC Coin’in özellikte tek bir platform üzerinden başka ağlara erişme, işlem yapmak isteyenlerin talepleri ile değerlenebileceğini düşünüyorlar. Ek olarak MATIC Coin ile işlem yaparken ikinci bir güvenlik katmanın tercihe bağlı devre sokulabildiğini açıklıyorlar. Bu ise yazılımcılar için iyi bir avantaj haline geliyor.

  Uzman analistler, Polygon’da yazılımcıların, kendi ağ ihtiyaçlarına göre platformu tasarlayabildiklerini açıklıyorlar. Onlara göre bu imkan MATIC Coin’in yazılımcı yatırımcı kitlesinin de ilgisini, kendi üzerine çekebilmesine zemin hazırlıyor. Analistler, Ethereum akıllı sözleşmelerini daha hızlı devreye alan, Ethereum ağıyla Polygon arası işlemi yürüten bu önemli altcoin’in, 2021 sonunda 4 dolar düzeyini aşabileceğini belirttiler.

  Cardano (ADA) Coin

  Cardano Coin için 2021 senesinde oldukça çarpıcı ve pozitif gelişmeler yaşandı. Hızı, fiyat artışı göz doldurdu. Bu yüzden ETH ile kıyaslanmaya başladı. 2021 Haziran ayında ise Hoskinson bir açıkla yaptı ve Cardano ağına yenilikler ekleyeceklerini belirtti.

  Daha geniş bir ekosistem, akıllı sözleşmeler, Pos konsensüs, düşük işlem ücretleri, saniyelik hız hedefleri kapsamında ağın yenileneceği açıklandı. Bu yüzden ADA Coin’in güncellemeler ardından geleceğinin parlak ve büyük kar sunabileceği düşünüyor.

  Ethereum (ETH)

  Analistler ETH’nin gelecekte değer kazanabileceğini düşünüyorlar. 2021 Mayıs ayında masraf artışı ve işlem hız düşüklüğü yüzünden eleştiri alan ETH’de sular durulmaya başladı. Çünkü eski ortak Hoskinson ile Buterin, 2021 senesi Haziran ayının ilk haftasında görüştüler.

  İkili arasında ise buzlar eridi. Tartışmaların son bulması ardından Buterin Pos’a geçiş yapılacağını ancak sürecin uzun olacağını açıklayarak ortamı sakinleştirdi. Analistler bu olumlu gelişmeler ardından ETH’nin fiyat artışına gidebileceğini ve gelecekte kar sunabileceğini belirttiler.

  Sonuç

  Gelecekte kar sunabilecek olan altcoinlere baktığımızda hepsinin olumlu haberler ile gündeme geldiklerini görüyoruz. Diğer yandan bu varlıklar 2021 ve 2022’de analistlerin değer kazanımı da bekledikleri kripto paralar. Bu kripto paralar yakından takip edilerek, yatırım için değerlendirilebilir. Elbette yatırım yapacak kullanıcıların öncelikle dip fiyatları takip etmesinde yarar var. Sürekli inişli çıkışlı bir seyir izleyen kripto para piyasalarında mutlaka alım fırsatları doğacaktır. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle