Kripto Para

Ripple CEO’su Demirörs’ün iddialarına yanıt verdi!

  Kripto para piyasalarındaki büyük çöküş, tam da Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın açıklamalarından sonra kendisini göstermeye başladı. Bunun üzerine CoinShares CSO’su Meltem Demirörs tartışmalı bir iddiayı gündeme taşıdı. Demirörs’ün Ripple’ı hedef alan açıklamalarından sonra, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’tan yanıt geldi.

  Kripto para piyasalarında geçtiğimiz hafta devasa değer kayıpları yaşandı. Bu değer kayıplarının başlangıç aşaması olarak piyasada Elon Musk sorumlu tutuluyor. Zira Elon Musk, Bitcoin (BTC) madenciliğinin çevreye zarar verdiği gerekçesi ile Tesla’nın BTC ödemelerini askıya alacağını açıklamıştı. Bu açıklamalar sonrası piyasalarda “çevre dostu kripto para” tartışmaları kendisini göstermeye başladı. Ardından Çin’den gelen yasaklama haberleri, “Çin’in kripto paralara karşı savaş açması” olarak yorumlandı. Bu da düşüşlerin derinleşmesine neden oldu.

  Meltem Demirörs Ne Demişti?

  Yaşanan gelişmelerin ardından Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, BTC enerji tüketimi konusunda belirsiz bir iddia ortaya attı. Silbert Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında BTC enerji tüketimi ile ilgili olumsuz haberlerin kaynağında tek bir şirketin olabileceğini ifade etti.

  Demirörs, Silbert’in bu paylaşımını Twitter üzerinden alıntıladı ve “Rip ile başlıyor ve ple ile bitiyor” sözlerini dile getirdi. Yani Meltem Demirörs, söz konusu iddialarda doğrudan Ripple’ı hedef gösterdi. Meltem Demirörs’ün paylaşımına, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’tan cevap geldi.

  Ripple CEO’sunun Yanıtı

  Bu iddiaların üzerine Garlinghouse her ne kadar gururunun okşanmış olduğunu ifade etse de kendisinin bu iddiaların arkasında olmadığını dile getirdi. Ripple CEO’su “Ripple’ın doğrudan Elon Musk’ı ‘kukla efendisi’ gibi kontrol etmekle” itham edilmesinden dolayı mutluluk duyduğunu söyledi. Garlinghouse açıklamalarının devamında, BTC enerji tüketimi hakkındaki “gerçeklerin” arkasında Ripple’ın olmadığını, bunun aslında sadece gerçekler olduğunu dile getirdi.

  Brad Garlinghouse Daha Önce De BTC’yi Enerji Tüketimi Konusunda Eleştirmişti

  Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, daha önce yapmış olduğu açıklamalarda da tıpkı Elon Musk gibi BTC’nin enerji tüketim modelini eleştirmiş ve XRP’yi alternatif bir varlık olarak işaret etmişti. Garlinghouse, XRP’nin enerji tüketimi konusunda BTC’den çok daha az enerji harcadığını dile getirmişti ve şimdi söz konusu iddiaları net bir dille yalanladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle