Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 27 Haziran 2023

  Yeni haftaya belirsizlikle başlayan kripto para piyasasında inişli çıkışlı hareketler devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı 30 bin dolar seviyesinin üzerinde tutunmaya çabalarken altcoinlerde işlem hacmi artıyor...

  27 Haziran 2023 Salı günü Bitcoin (BTC) ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizden izleyebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Avrupa Birliği, desteklenmeyen kripto paraları bankacılık sisteminden çıkarmak için yasaklayıcı kurallar getirmişti. AB Parlamentosu bugün aldığı kararla yeni banka sermayesi mevzuatı üzerinde anlaşma sağladı. Bu kararın yürürlüğe geçmesiyle birlikte bankalar ellerinde tuttukları her bir avroluk BTC ve ETH’ye karşılık sermaye koymaları gerekecek. 

  PeckShieldAlert Twitter’dan yaptığı duyuruda, Arbitrum ağındaki Chibi Finance’te rug pull olayı yaşandığını açıkladı. Popüler DeFi platformunun kurucuları, yatırımcıların 1 milyon dolarını alıp kaçmakla suçlanıyor. Haberin ardından projenin yerel kripto para birimi CHIBI fiyatı yüzde 100 düştü.

  Santiment analistleri XRP grafiğinde yükseliş sinyalleri gördüklerini duyurdu. Bazı yatırımcıların XRP’yi potansiyel olarak zararına satmasıyla birlikte tarihsel olarak değer artışından önce gelen fiyatlarda düşüş yaşandığı belirtildi. Uzmanlara göre bu satışların tamamlanmasından sonra XRP’de sert bir yükseliş yaşanabilir. 

  Zincir üstü veri izleme platformu Lookonchain iki balinanın ARB satın aldığını duyurdu: ““0x1b67” isimli balina, 1,6 yıllık uykusundan uyanıp 450.881 ARB (504.000 dolar) satın aldı. “0x3737″ isimli balina ise 6 aylık uykusundan uyandı ve 939 ETH (1,68 milyon dolar) harcayarak 1,07 dolardan 1,57 milyon ARB satın aldı.”

  Dev borsa Binance Komodo (KMD) projesinin ağ yükseltmesini ve hard forkunu destekleyecek: “Komodo (KMD) ağ yükseltmesi ve hard forku yaklaşık olarak 30.06.2023 sat 13:37 UTC’de gerçekleşecektir. KMD yatırma ve çekme işlemleri yaklaşık olarak 30.06.2023 saat 13:00 UTC tarihinden itibaren askıya alınacaktır.”

  Binance, bir süredir merakla beklenen yeni listeleyeceği altcoin projesini duyurdu. Dev borsa, birleştirilebilir bir merkeziyetsiz finans (DeFi) altyapısı olan Maverick Protocol’ü (MAV) listeleyeceğini açıkladı.

  Bloomberg Intelligence Kıdemli Makro Stratejisti Mike McGlone son röportajında kripto sektörü üzerinde baskı olduğunu kabul etti. Deneyimli analist, BTC fiyatında 30 bin dolar seviyesinin çok riskli olduğunu ve Spot ETF başvurusunun bu sene içinde onaylanmasına sıcak bakmadığını söyledi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para piyasasındaki hareketlilik sürüyor. En büyük kripto para birimi %bitcoin+usd% dolardan işlem görüyor. Altcoinlerde ise bazı projelerde sert fiyat hareketleri takip ediliyor:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar
  • DOGE - %dogecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle