Kriptopara

2022 Filecoin (FIL) Coin Geleceği, Güncel 3 Fiyat Tahmini

  Merkeziyetsiz sistemlerin blok zincir teknolojisinin yaygınlaşması ile önem kazanmasının ardından Filecoin (FIL) gibi projeler önem kazanmıştır. 2022 yılı itibariyle piyasa görünümü inişli çıkışlı bir hareket izleyen Filecoin (FIL), proje vizyonu ile yeni yatırımcıların da ilgi odağında yer almaktadır. Kripto topluluklarında son dönemde öne çıkan unsurlardan olan FIL, uzmanlardan da notunu almıştır. Filecoin (FIL) geleceği hakkında merak edilen tüm detayları ve analistlerin görüşlerini sizler için bir araya getirdik. 

  Filecoin (FIL) Coin Geleceği

  Filecoin, 2022 yılı dahil olmak üzere önümüzdeki yıllarda herkesin internette veri depolamasına ve almasına izin veren eşler arası bir ağ olarak daha güçlü bir konuma gelecektir. Yerleşik ekonomik teşvikler ile dosyaların güvenle saklanması ve alınması gibi gizlilik ve güven gerektiren işlemler için Filecoin platformuna olan ihtiyaç artacaktır. Projenin yol haritasına bakıldığında bu doğrultuda gelecek 10 yıl için önemli adımların atıldığı görülmektedir. Yol haritası ve FIL Coin geleceğine dair görüşler ise şöyle özetlenebilir:

  • En önemli bilgilerin saklanması için merkeziyetsiz bir depolama sistemi olarak, gelecekte daha da önem kazanacak veri güvenliği için önemli bir altyapı sunacaktır. 
  • Amazon Web Services, Cloudflare gibi sorun yaşanması muhtemel merkeziyetsiz olmayan rakiplerinin gelecek 5 ila 10 yıl içinde önüne geçmesi beklenmektedir. 
  • FIL ise uzun vadeli piyasa hedeflerinde yüksek getiri potansiyeli sunmaktadır.  

  Filecoin (FIL) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Kısa süre önce alım sinyali veren Filecoin (FIL), ana direncin üzerine çıkmasının ardından ayrıca bir de boğa formasyonu oluşturan FIL, daha önce direnç olan desteğin reddedilmesinin ardından fiyatı yükselme eğilimi göstermiştir. Yine de riskli unsurlar fiyatı üzerinde baskı yaratmaya da bir süre daha devam edecektir. 

  Ciddi şekilde akümüle olduğunu ifade eden anonim yatırımcılara göre, birinci ve ikinci düşeni kırmasıyla iyi bir çıkış yakaladığı belirlenmiştir. Geleceğine dair grafik analizlerine bakılarak yatırım yapılmaması önemlidir. Anlık yaşanacak değişimler nedeniyle yatırımın riske edilmesi de mümkündür. Bu nedenle tedbirli olunması ve analistlerin görüşlerinin yatırım tavsiyesi olarak değil, genel yorum olarak değerlendirilmesi gerekmektedir. 

  Filecoin (FIL) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  FIL, Filecoin’in yerel kripto para birimidir. Genel hatlarıyla Filecoin (FIL), diğer kripto para birimleri ile benzer şekilde çalışsa da, ağ üzerinde inşa etmek isteyen geliştiriciler için önemli bazı detaylara sahiptir. Blok zincirinin çalışma prensibine bakıldığında ise hem replikasyon kanıtına hem de uzay – zaman kanıtına dayalı olarak çalışmaktadır. FIL, birçok işlemin ağ üzerinde gerçekleştirilmesi için ihtiyaç duyulan bir dijital varlıktır. 

  Filecoin (FIL) Kullanım Alanları Nelerdir?

  Filecoin (FIL), kullanılabilir kapasitesini ve dosyaları depolamak veya almak için fiyatlandırmayı kontrol etmemektedir. Filecoin (FIL) depolama ağı bunun yerine internete erişimi olan herkesin katılabileceği dosyaların depolanması ve alınması için açık pazarları kolaylaştırmaktadır. Bu işlemleri kolaylaştırmak için yerel kripto para birimi olan FIL kullanılmaktadır. Bu yönüyle kullanım alanı son derece geniştir.  

  FIL Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel durumda 1 FIL fiyatı %filecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %filecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Filecoin Coin 24 saatte %filecoin+yuzde%.

  Filecoin (FIL), en son Nisan 2021’de ulaştığı 237,24 USD değeri ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştür. Bu tarihten sonra yaşanan sert düşüş eğilimi yatırımcılarını ise tedirgin etmektedir. 2022 yılı itibariyle sadece 1 yıllık bir süre içinde 20 USD bandına kadar gerileyen fiyatı, ciddi bir risk taşıdığını göstermektedir. Fiyatında görülen bu tür oynaklıklara karşı yatırımcısının her zaman temkinli olması gerektiği ifade edilmektedir. Fiyatında yaşanacak negatif etkilere karşı korunmak için yatırımın tek bir varlıkta değerlendirilmesi önerilmez. Bunun yerine stoplu işlem vererek ve sepetler oluşturarak riskin en aza indirilmesini sağlamak daha doğru olacaktır. Bunu yaparken de yine riskler göz önünde tutulmalıdır.  

  Filecoin (FIL) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Herkesin internette veri depolamasına ve almasına izin veren merkeziyetsiz bir ağ olması sayesinde, günümüzde depolama hizmeti veren teknoloji devlerini ardından bırakması beklenmektedir. FIL ise bu ağ üzerinde temel işlemler için kullanılacak olması ve önem kazanması halinde ciddi bir yükseliş trendi de yakalaması mümkün görülmektedir. Piyasa beklentileri pozitif seyreden Filecoin (FIL), gelecekte daha iyi konuma geleceği yönünde tahminlere sahiptir.  

  Filecoin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Filecoin, Interplanetary File System projesini geliştiren Juan Benet tarafından kurulmuştur. 2014 Mayıs ayında Protocol Labs’i kurduktan sonra IPFS ve Filecoin’e destek amacıyla aynı yıl Y Combinator’a katılmıştır. Projenin yaratıcılarının bilinen ve güven veren kişiler olması projeye olan inancı da artırmaktadır. 

  Teknik açıdan güvenilirliğini ise tekrar ispatı ve uzay – zaman ispatı ile korumaktadır. Geri alım madencileri olarak bilinen düğümler, hızlı bir şekilde müşterilere veri sunmak için rekabet etmektedir. Güvenilir projeler arasında öne çıkan Filecoin (FIL), birçok uzmana göre portföylere eklenmesi gereken bir ürün olarak değerlendirilmektedir.  

  Filecoin (FIL) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Filecoin (FIL) projesinin benzersiz olmasını sağlayan ayırt edici birçok özelliğinden söz etmek mümkündür. Bu özellikler arasında ilk sırada merkeziyetsiz şekilde veri depolamayı hedefliyor olmasıdır. Bunun dışında Filecoin (FIL) projesinin benzersiz olmasını sağlayan başlıca özellikler şöyle özetlenebilir:

  • Merkeziyetsiz yapısı ile geri elde etmesi daha kolay, sansürlemesi ise daha zor hale gelmektedir. 
  • Eşler arası depolama ağı IPFS için bir teşvik katmanıdır. 
  • Proof of replication ve Proof of spacetime yapılarını kullanmaktadır. 
  • Web ağını dünyanın her yerinden erişilebilir hale getirecek sistemler kullanmaktadır. 
  • Ağ üzerinde madencilik yaparak ya da veri depolayarak katılım gösterenler için ödül verilmektedir. 

  Filecoin (FIL) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Filecoin (FIL) avantajları:

  • Merkeziyet nedeniyle sorun yaşaması muhtemel güçlü rakiplerini geride bırakacaktır. 
  • Merkeziyetsiz doğasını verinin bütünlüğü korumak için avantaja çevirmektedir. 
  • Veri depolama ve alma hizmetlerinde gelecekte daha güçlü konuma gelmesi beklenmektedir. 

  Filecoin (FIL) dezavantajları:

  • Filecoin (FIL) son derece riskli fiyat dalgalanmalarına sahiptir. 
  • Rakip projelerden olumsuz etkilenebilir. 

  Filecoin (FIL) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Filecoin (FIL), günümüzde popüler ve güvenilir birçok borsada listelenmektedir. Listeleme yapan borsalardan USDT, USD, BUSD, BTC gibi çiftler ile işlem yapılabilmektedir. Filecoin (FIL) listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance
  • Gate.io
  • Huobi Global
  • Coinbase Exchange

  Filecoin (FIL) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Analistlerin Filecoin (FIL) tahminleri yeni yatırımcıların da dikkatini çekmektedir. Uzmanların tahminleri yatırım tavsiyesi olarak değil, FIL hakkında fikir sahibi olmak için değerlendirilebilir. Kısa, orta ve uzun vadede 3 uzmanın Filecoin (FIL) fiyat tahminleri ise şöyledir:

  • Coin Pedia platformunda paylaşılan verilere göre 2022 yılı fiyat tahmini ortalama 55 USD olarak değerlendirilmiştir. 
  • Wallet Investor analizlerinde ise 1 yıllık kısa vadede riskli bir yatırımdır. Uzun vadede ise görünüm pozitif değerlendirilmiştir. 
  • Price Prediction ise 2022 yılı sonunda beklentisini maksimum 27 USD olarak belirlemiştir. 5 yıl sonunda ise 183 USD maksimum hedef dikkat çekmektedir.  

  Sonuç 

  Filecoin (FIL), merkeziyetsiz veri depolama hedefiyle veri aktarımına ilişkin birçok soruna daha şimdiden birçok çözüm üretmektedir. Blok zincir, kripto paralar ve merkeziyetsiz diğer teknolojiler ile proje hakkında genel kanı güçlü bir konuma geleceği yönündedir. Fiyat beklentisi ise çelişkili ve riskli bir pozisyonda değerlendirilmiştir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle