Usta analist BTC'de beklediği rakamı açıkladı: Rekor kıracak!

  Kripto para piyasasının yeniden yeşile dönmesi yatırımcıların yüzünü güldürmeye başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında çarpıcı fiyat tahmini, popüler analist Pentoshi’den geldi.

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı anonim analistlerden Pentoshi, BTC hakkında değerlendirmede bulundu. Ünlü analist, verdiği BTC hedef fiyatıyla takipçilerini heyecanlandırdı. Pentoshi, ABD Merkez Bankası’nın (FED) para basmaya yeniden başlamasıyla BTC’nin rekor kırmasını bekliyor.

  FED’in parasal sıkılaşma döngüsünü tamamlayıp yeniden para arzını arttırması, kripto paralar için en olumlu senaryo olacak. Bu potansiyele dikkat çeken Pentoshi, BTC’nin hızlı bir yükseliş yaşayacağını iddia etti. Anonim analist, ABD hükümetinin devasa rakamlara ulaşan borçlarını kapatmak için doların değerini düşürmeye karar vermesini bekliyor.

  BTC’de Yeni ATH 180 Bin Dolar Olacak

  FED’in faizleri artırdığı dönemde doların hızla değer kazanması, riskli varlıklardan çıkışı hızlandırmıştı. Bu dönemde kripto paralar da ayı piyasasına teslim oldu. Ancak Pentoshi, bu dönemin sonuna gelindiğini ve borçların ödenmesinde “ucuz doların” tercih edileceğini iddia etti. Anonim kripto para analistine göre ABD hükümeti doların değerini düşürmek için para basacak.

  Para basma politikasına geçilmesi BTC başta olmak üzere kripto paralar için olumlu senaryolardan biri olarak görülüyor. Tecrübeli analist, FED’in bu hamlesi ile birlikte en büyük kripto para birimi BTC’de parabolik bir yükseliş yaşanacağını ifade etti. Ünlü analiste göre BTC tüm zamanların en yüksek seviyesi olan rekorunu tazeleyecek. Pentoshi, boğa piyasasında BTC’nin 180 bin dolara kadar yükseleceğini öne sürdü.

  BTC Mega Boğa Koşusuna Hazırlanıyor

  Kripto para yatırımcılarını heyecanlandıran bu açıklamaya göre BTC’de yüzde 570 oranında bir yükseliş gerçekleşebilir. Deneyimli analist, ayrıca BTC’nin M2 para arzıyla ilgili grafiğini yorumladı. Bilindiği üzere M2, piyasadaki likit para miktarını gösterir ve finansal piyasalarda likidite göstergesi olarak kullanılır.

  Analistler, M2 ile birlikte küresel likiditenin artmasıyla birlikte BTC’de boğa piyasasının resmen başlayacağını belirtiyor. Tecrübeli kripto para analisti Pentoshi, BTC’nin M2 grafiğinde büyük bir kırılım için hazırlandığını vurguladı. Buna göre BTC yakın zamanda boğa piyasasına geçiş yapabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle