KAVA Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Riski minimize ederek pasif gelir elde etmek isteyenlerin ilgi odağı olan KAVA Coin hakkında bilgileri bu yazımızda sunacağız. Analistlerin 2021 yılında fiyat oynaklığını önde tutacağını belirttikleri KAVA Coin’in dezavantajları, avantajları neler, onun için yapılan yorumlar neler, nasıl alınır sorularına bu yazımızda yanıt arayacağız. 

  KAVA Coin Nedir?

  KAVA Coin, DeFi uygulamaları için tasarlanan Kava platformunun yerel token’ı olarak biliniyor. Kava platformu merkeziyetsiz finansal bir proje olarak çalışırken içinde KAVA coin ile işlem yapılabiliyor. KAVA Coin staking, kredi verme ve merkeziyetsiz finansal işlemleri sigortalama alanlarında kullanılır.

  KAVA Coin Yorum

  Analist yorumları incelendiğinde KAVA Coin hakkında olumlu görüşlere yer verildiği görülür. KAVA Coin’in stable coin alımında kullanılabilmesinin ise dikkat çekici bir nitelik olduğu aktarılıyor. Yatırımcıların 2021 yılında özelikle kredi sunma işleminde KAVA Coin’i yüksek oranda tercih ettikleri açıklanıyor. Çünkü akıllı kontrat üzerinden her iki tarafı güvene alan bir borç verme işlemi söz konusu oluyor.

  Yatırımcı yorumlarında CAVA Coin’in erişilebilirlik düzeyine değinilmiş. İşlem hacmi geniş çok sayıda kripto para borsasında listelenmesinin yatırımcılara avantaj sağladığı yorumlarda aktarılıyor. CAVA Coin olarak pasif gelir elde edenler, bu kazançlarını farklı borsa hesaplarında değerlendirebildiklerini belirtiyorlar.

  KAVA Coin Geleceği

  KAVA Coin geleceği parlak görülen altcoinler arasındadır. Çünkü analistler DeFi sistemleriyle uyum içinde çalışabilen altcoinlerin 5 yıl içinde 100x değer kazanacaklarını düşünüyorlar. Birçok analist, KAVA Coin’in 2021 yılında fiyat oynaklığının önde olduğu anları geçireceğini düşünüyor. 

  2021 yılı ikinci yarısında KAVA Coin’in 6.11 dolar ile 6.50 dolar arasında süreklilikle dalgalanacağını vurguluyorlar. 2022 senesinde fiyat artışına gidebileceği analiz sonuçlarıyla aktarılıyor. 

  KAVA Coin Fiyatı

  En son alınan güncel verilere göre 1 KAVA Coin fiyatı %kava+try% TL. Döviz cinsinden ise %kava+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Kava fiyatı 24 saatte %kava+yuzde%.

  Bu fiyat kripto para piyasası volatilitesine bağlı şekilde anlık değişebilir. Alım-satım emri vermeden önce kripto para fiyatlarının güncel durumu görüntülenerek karar alınmalıdır.

  KAVA Coin Nasıl Alınır?

  KAVA Coin almak için İnternetten Binance, Huobi Global, Kraken, AscendEX, Gate.io, CoinDCX, WazirX, Upbit, CEX.IO, VCC Exchange, Dcoin, BKEX, Coin Tiger, BİKİ gibi kripto para borsalarından seçilen erişilir. Platformların ana sayfasından “yeni kayıt“ sekmesine giriş sağlanmalıdır. Ardından ekrana gelecek tabloya kimlik ve e-posta bilgileri girilerek, onay verilir. Bu aşamalarla kripto para hesabı açılışı tamamlanır.

  Açılış ardından sistem kişiyi otomatik olarak işlem sayfasına atar. Yeni sayfadan “para yatır“ sekmesine tıklanır. Bu bölümde gelen tabloya kredi kartı veya banka hesabı hakkında ilgili bilgiler girilerek kripto para hesabına para transferi yapılır. Yeni açılan pencereden “kripto para al“ başlığına tıklanır. Gelen işlem listesinden KAVA kripto para birimi ve miktarı tercih edilip, alım emri verilir. Alınan KAVA Coin miktarı sanal cüzdanda görüntülenir.

  Avantajları Neler?

  KAVA Coin’in en büyük avantajı yatırımcılara kısa vadeli alım satımda kullanılabilir bir model sunmasıdır. KAVA Coin oldukça fazla kripto para borsasında listelenir. Bunların her birinin ise likidite düzeyleri farklıdır. Bu yüzden KAVA Coin her borsada farklı fiyat düzeylerinde yer alabiliyor. Yatırımcı KAVA Coin’i fiyatının düşük olduğu borsadan alarak, fiyatının daha yüksek olduğu bir borsada satma üzerinde kısa vadeli işleme girebilme avantajı yakalar.

  KAVA Coin pasif gelir elde etme, kredi vererek faiz kancı elde etme avantajlarını sunar. Kripto para cüzdanlarının çevrimdışı modellerinde saklanarak, ağda oluşabilecek saldırılardan bakiyeyi koruma fırsatını sunar. Cüzdanlar arası transferde ise 7/24 sınır ötesine gönderim ve düşük masraf ödeme avantajlarını kazandırır.

  Dezavantajları Ne?

  KAVA Coin dezavantajı merkeziyetsiz finansal işlemlerde sunduğu getirilerin düşük olmasıdır. KAVA Coin fiyatına baktığımız zaman DeFi protokolleri devleri olan LINK, UNI, DOT gibi altcoinlerin yanında sönük kalan bir fiyat değeri görüyoruz. Bu kapsamda fiyat çıtası düşüklüğü, elde edilen pasif gelirinde düşük olmasına sebebiyet veriyor.

  Diğer dezavantajları olan ağ saldırılarının riski altında olma ve fiyat oynaklığı, her kripto para biriminde yer alan eksi yanlardır. Dezavantajları minimize etmek amacıyla KAVA Coin’in çevrimdışı saklama ve alım-satım emrinde anlık fiyatı takip etme yöntemleri izlenir.

  Sonuç

  KAVA Coin önümüzdeki 5 yıl içinde popülerliğini yükseltmesi beklenen bir altcoindir. DeFi sektörü ile uyumu sayesinde yatırımcının ilgi odağına girmeyi başlamıştır. Kredi verme işlemlerinde daha fazla kullanılması beklenen altcoin’in gelecekte çizeceği fiyat grafiği ise merak konusu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle