Kripto Para

Telefon devi OnePlus kripto para sektörüne adım atıyor!

  Kripto para dünyasına giriş yapan kurumsal firmaların sayısı hızla artarken bir hamle de akıllı telefon üreticisi OnePlus şirketinden geldi. Popüler akıllı telefon üreticisi firma, blockchain teknolojisi ve kripto paralarla ilgili araştırmalara başladı…

  Son dönemde öne çıkan teknoloji şirketlerinden biri olan akıllı telefon üreticisi OnePlus da blockchain ve kripto para sektörüne giriş yapmayı planlıyor. Firma, kullanıcılarının ve müşterilerinin blockchain teknolojisi ve kripto paralarla ilgisini öğrenmek amacıyla yeni bir anket düzenledi. 

  Söz konusu ankette katılımcılara daha önce herhangi bir kripto para birimine yatırım yapıp yapmadıkları soruldu. Bunun yanı sıra ne kadar süredir kripto paralara yatırım yaptıkları ve hangi sıklıkla kripto para ticareti yaptıklarına yönelik sorular da ankette yer aldı. Katılımcıların hangi kripto para borsalarını kullandıkları gibi sorular da dikkat çekti.

  Kripto Para Sektörüne Giriş Araştırması

  Kripto para yatırımcılarının da dikkatini çeken bu anketin sonuçları henüz açıklanmasa da akıllı telefon üreticisi OnePlus’ın bu verileri sektöre giriş için kullanacağı öğrenildi. Ankette ayrıca karşılaşılan sorunları ortaya koyacak sorunlar da kullanıcılara yöneltildi. Bu kapsamda kullanıcılara kripto para cüzdanlarının kullanım kolaylığı ve güvenlikleri hakkındaki düşünceleri soruldu. 

  Bu anket, OnePlus şirketinin kripto para sektörüne giriş yapacağını ya da en azından bu alanı yakından takip edeceğini göstermesi bakımından dikkat çekti. Büyük ilgi gören ankette kullanıcılara ayrıca son dönemde büyük popülerlik kazanan non fungible token (NFT) soruları da yöneltildi.

  OnePlus Pazarında Kripto Para Kullanımı Artıyor

  OnePlus şirketinin en büyük pazarının Hindistan olduğu biliniyor. Ankette sorulan sorulardan hareketle şirketin yeni bir kripto para cüzdanı oluşturma hedefi içinde olduğu görülüyor. Hindistan ve dünyanın diğer bölgelerinde kripto para kullanımının artması, OnePlus gibi şirketleri de bu alanda yeni hamleler yapmaya zorluyor. 

  Ayrıca Samsung, HTC ve Huawei gibi akıllı telefon üreticisi rakiplerinin de bu alanda hamleler yapması sebebiyle OnePlus da sektöre açılmayı planlıyor. Bilindiği üzere Samsung, “Blockchain Keystore” adını verdiği kendi kripto para cüzdanını çıkarmıştı. HTC ise Exodus adında kripto para odaklı bir telefon üretmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle