4-6 hafta BTC’de konsolidasyon göreceğiz – Mike Novagratz

  Galaxy Digital CEO’su Mike Novagratz, kripto para piyasalarında Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın açıklamaları sonrası yaşanan son durumu değerlendirdi. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yatırımları ile tanınan ünlü CEO, Bitcoin için 4-6 haftalık süreçte bir konsolidasyon beklediğini açıkladı.

  Kripto para piyasaları son birkaç gündür Elon Musk’ın yapmış olduğu açıklamalar ile çalkalandı. Musk’ın açıklamaları sonrasında piyasada toplu bir düşüş gözlemlendi. Yapmış olduğu Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yatırımları ile tanınan, Galaxy Digital CEO’su Mike Novagratz da Musk’ın açıklamaları sonrasında piyasaların son durumunu değerlendirdi. Bloomberg yayınına katılan milyarder yatırımcı, Bitcoin’den 4-6 haftalık süreçte konsolidasyon beklediğini dile getirdi. Ünlü CEO’ya göre Bitcoin bu süreçte 40 ile 50 bin dolar fiyat aralıklarında gidip gelmeye devam edecek.

  Elon Musk’ın Açıklamaları

  Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin ile araç satışlarını askıya aldığını duyurmuştu. Bu açıklamadan sonra Bitcoin sert düşüşler yaşamıştı ve Elon Musk “suçlu kişi” ilan edilmişti. Ardından Musk, BTC satış sinyali veren başka bir açıklamada daha bulununca, Bitcoin 42 bin dolar seviyesine kadar gerilemişti. Ancak Musk daha sonra spekülasyonlara yer vermemek için, Tesla’nın BTC satmadığını hatırlattı. Mike Novagratz da Musk’ın bu açıklamalarına, piyasada oluşan tepkilerin aksine ılımlı bir yaklaşım gösterdi.

  Mike Novagratz’ın Açıklamaları

  Mike Novagratz, Elon Musk’ın yapmış olduğu açıklamaların yalnızca Bitcoin’i kapsamadığını düşündüğünü ifade etti. Konuya ilişkin olarak Novagratz şu ifadelere yer verdi:

  “Bence bu düşüşten sonra 4-6 hafta kadar bir konsolidasyon sürecine gireceğiz. 40 ile 50 bin dolar arası benim beklediğim fiyat aralığı. Elon Musk’ın madencilik ile ilgili açıklamaları sadece Bitcoin özelinde değildi. Genel bir bakış açısıyla söylendi ama dışarıdan öyle anlaşıldı. Altın piyasasından Youtube’a kadar, elektrikle ilgili olan her şey dahildi. Elon Musk’ın temiz enerji işlerinin olduğunu da bilmemiz gerekiyor.”

  “Bitcoin Fosil Yakıt Kullanımını Sürekli Olarak Azaltıyor”

  Mike Novagratz ayrıca kripto para dünyasının çevreci, sosyal ve kurumsal yönetimler yolunda ilerlediğini dile getirdi. “Tüm endüstriler gibi Galaxy’nin de dahil olduğu kripto para endüstrisi bunu yapacaktır” diyen Novagratz, Bitcoin’in sürekli olarak fosil yakıt kullanımını azalttığını öne sürdü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle