Kripto Para

İniş ve Çıkışlarıyla Haftalık Altcoin Borsa Özeti 4 – 10 Ağustos 2021

  Kripto para piyasasındaki son dönemde yükseliş hareketlerinin görülmesi altcoin piyasasına da olumlu yansıdı. Piyasa değerine göre en değerli kripto para birimlerindeki yükseliş trendi devam ediyor. Son dönemde konsolidasyon süreci denilebilecek şekilde biraz duraksama yaşayan Bitcoin fiyatına paralel şekilde altcoinlerde de kademeli yükselişler devam ediyor.

  4 Ağustos ile 10 Ağustos tarihleri arasında popüler altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeler ve önemli fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  4 Ağustos Çarşamba Altcoin Borsa Özeti

  Altcoin piyasasında en değerli kripto para birimlerinden olan Binance Coin (BNB) fiyatı çarşamba gününde yüzde 3.62 oranında arttı. Bu performans ile günün en çok değer kazanan altcoin projelerinden biri oldu. Öte yandan ADA, XRP ve DOGE fiyatlarındaki kademeli yükseliş devam etti. 

  Cardano Hard Fork Combinator etkinliği, verilen son tarihe göre kurucu Charles Hoskinson tarafından gerçekleşecek. Hoskinson, yayınladığı son vlogta diğer güncellemeler ve HFC etkinliği hakkında zaman çizelgesi sundu.

  Cardano geliştirici ekibi tüm bunların yanı sıra Daedalus cüzdan entegrasyonu ile ilgili çalışıyor. Ekibin cüzdan entegrasyonunu Perşembe gününe kadar tamamlayacağı söyleniyor. Bu gelişmeler ADA fiyatında olumlu yükseliş hareketleri görülmesini sağladı. 

  5 Ağustos Perşembe Altcoin Borsa Özeti

  Kripto para piyasasının genelinde belirsizlik hakim olduğu perşembe gününde Dogecoin (DOGE) fiyatında yüzde 0.24 oranında geri çekilme yaşandı. Bu gerileme altcoin yatırımcılarını şaşırtırken BNB, ADA ve XRP gibi popüler kripto paralarda herhangi bir düşüş sinyali gözükmedi. 

  Ethereum Londra hard fork güncellemesi, artık resmi olarak başlatıldı. ETH Londra güncellemesi ağın yüksek işlem ücretlerini düzelten ve merakla beklenen EIP-1559 yükseltmesini içeriyor. Güncelleme 5 Ağustos tarihinde 12.965.000 blokta resmen başladı.

  Kripto para topluluğunda tartışma yaratan başlıca EIP’lerden biri, Ethereum işlem ücretlerini açık bir şekilde gösteren EIP-1559 oldu. Bu yükseltme ile birlikte ETH işlemleri artık taban ücrete sahip olacak. Mevcut durumda, ağın ne kadar yoğun olduğuna göre ücretler değişiklik gösteriyor.

  6 Ağustos Cuma Altcoin Borsa Özeti

  Kripto para piyasasına yansıyan olumlu haberlerin etkisiyle piyasadaki yükseliş devam etti. Popüler kripto para birimleri arasında öne çıkan BNB, ADA ve XRP gibi altcoinlerde kademeli değer artışları görüldü. BNB ve ADA fiyatında yüzde 1’in üzerinde yükseliş yaşanması yatırımcıları memnun etti. 

  Bitcoin ve Ethereum’daki güçlü bir rallinin ardından kripto para piyasasının toplam değeri yaklaşık 1,7 trilyon dolar değere ulaştı. Bitcoin ve diğer kripto paralar için bireysel talepteki önemli bir artış, en son yükselişi tetikleyen faktörler arasında gösteriliyor. 

  Kripto para piyasası Cuma günü hafifçe yükseldi ancak çoğu varlık, yükseliş trendlerini devam ettirecek güce sahip değildi. Uluslararası havale işlemleri için kullanılan XRP, 0,75 dolara sıçradı ancak gün içi en yüksek 0,744 dolardan işlem gördü. Deneyimli kripto para analistlerine göre, 0,75 dolarlık direnç noktası, yükseliş ilerlemelerini kesecek kadar güçlü bir performans ortaya koyabilir.

  7 Ağustos Cumartesi Altcoin Borsa Özeti

  Hafta sonuna hızlı giren popüler kripto paralarda yüzde 1 civarında yükseliş hareketleri gözlemlenirken büyük bombayı Dogecoin patlattı. 7 Ağustos Cumartesi gününde DOGE fiyatı tam yüzde 28.51 oranında artış göstererek son zamanlarda unutulan bir ralliye imza attı. DOGE fiyatındaki bu değer artışı altcoin yatırımcılarını sevindiren günün en önemli gelişmesi oldu. 

  Binance borsasının CEO'su Changpeng Zhao'dan regülasyonlar konusunda yeni açıklama geldi. Twitter'da yazan Zhao, "Artık reaktif değil, proaktif olacağız. Bekleyin" dedi. Bu açıklamanın ardından BNB fiyatında yükseliş dalgasının başlaması yatırımcıları memnun etti.

  8 Ağustos Pazar Altcoin Borsa Özeti 

  Haftanın son işlem gününde Bitcoin ve Ethereum gibi en büyük 2 kripto para biriminin fiyatında yaşanan hareketler altcoin piyasasında da hissedildi. Piyasa genelinde düşüş sinyallerinin gelmesiyle birlikte popüler altcoin fiyatlarında geri çekilmeler yaşandı. Dünkü rallisiyle dikkatleri üzerine çeken DOGE fiyatı yüzde 8.40 değer kaybederek en çok gerileyen altcoin projesi oldu. 

  Binance kripto para borsası Hong Kong'lu kullanıcılara yönelik vadeli işlem kısıtlaması getirdiğini duyurdu. Açıklamada ayrıca şu anki müşteriler için de zamanla bu özelliğin kısıtlanacağı ve kaldırılacağı belirtildi.

  9 Ağustos Pazartesi Altcoin Borsa Özeti

  Yeni haftanın ilk işlem gününde altcoin projeleri için yine olumlu sinyaller görüldü. BNB ve ADA fiyatları yüzde 3, XRP fiyatı yüzde 4’ün üzerinde değer kazandı. Altcoin yatırımcılarının yüzünü güldüren bu artış, popüler kripto para birimlerine yatırım yapanların kazançlarını arttırdı.

  Popüler kripto para borsası Binance’in ABD ayağı olan Binance US’in CEO’su Brian Brooks, görevinden istifa ederek ayrıldığını açıkladı. İstifayı, Binance CEO’su Changpeng Zhao da doğruladı.

  Ripple, her iki tarafın da aleyhine olan SEC ile devam eden davası nedeniyle zor bir yıl geçirdi. XRP’nin fiyatının bu yıl 2 doların üzerine çıkması bekleniyordu, fakat şirket halka açılamadı. Bu durum XRP fiyatındaki büyük yükseliş beklentilerinin karşılanmamasına yol açtı. 

  Her şeye rağmen Ripple, soğukkanlılığını korudu, yeni projeler başlattı ve lider blockchain ödeme sağlayıcısı olarak yerini sağlamlaştırmak için satın almalar yaptı. Bu kapsamda Ripple, şirketlerin fiat’ı XRP’ye veya tam tersine dönüştüren RippleNet aracılığıyla son zamanlarda Talep Üzerine Likiditesini dağıtarak Asya’daki hizmetlerini geliştirmeyi planlıyor. 

  10 Ağustos Salı Altcoin Borsa Özeti 

  Kademeli yükseliş hareketlerinin devam ettiği altcoin piyasasında BNB, ADA, XRP ve DOGE fiyatlarındaki değer artışı yakından takip edildi. Kripto para piyasası güne negatif görünümde başlasa da kapanışta hızlı yükselişlerle yatırımcısını memnun etti.

  Ethereum depozito sözleşmesi kapsamında 6,5 milyondan fazla miktarda ETH kripto para birimi kilitlenerek stake edildi. Ethereum ağının çok beklenen yükseltmesi olan Ethereum 2.0 güncellemesi Aralık 2020 tarihinden bu yana ETH topluluğundan büyük bir destek görmeye devam ediyor. Bu kapsamda Etherscan üzerinden alınan verilere göre ETH 2.0 mevduat sözleşmesi kapsamında stake edilen ETH miktarı 20 milyar doları aştı.

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle