Bitcoin (BTC) fiyatında düşüş trendi sürüyor

  Lider kripto para değer kaybetmeye devam ediyor. Son 24 saatte %6’dan fazla düşen Bitcoin (BTC) fiyatı yatırımcıları endişelendirdi. Kripto para uzmanları Bitcoin grafiğindeki değişimleri yorumladı…

  Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın alma haberi ile yükselişe geçen lider kripto para birimi 48 bin 30 dolarla rekor kırmıştı. Bitcoin bu yükseliş hareketini devam ettiremedi ve sert bir düzeltme ile karşılaştır. Bitcoin son 24 saatte %6 oranında değer kaybederken son 1 saatte %2 oranında düştü.

  Bitcoin fiyatı 44 bin dolar üzerinde kalmayı sürdürürken, bazı kripto para analistleri Bitcoin’in düşüşünde sağlıklı düzeltme vurgusu yaptı. Kripto para yatırımcıları bu düşüşten endişelenirken, sektörün deneyimli uzmanları ise bu düzeltmenin ileri sıçrama için gerekli olduğunu düşünüyor.

  Bitcoin Analistlerinden Son Değerlendirmeler

  Bazı kripto para yatırımcıları, Bitcoin fiyatında %6 oranındaki düşüş sebebiyle panik yaptı. Yerli kripto para analistlerinden Bozok Coin, BTC fiyat hareketini yorumlarken şu ifadeleri kullandı: “En yüksek 48 bin 200 doları gördük. Şu anda 44 bindeyiz, 42 bin seviyesinde tutunursa yeni pozisyonlar açarım. Aksi takdirde 38 bini beklerim.”

  Kripto para piyasasının önde gelen analistlerinden Nebraskan Gooner da kişisel sosyal medya hesabından güncel Bitcoin performansını yorumladı. Son saatlerde Bitcoin’in grafiğinde zayıf görünüm olduğunu belirten uzman şunları söyledi: “Bitcoin biraz zayıflık gösteriyor. Çok yakında 46 bin 200 doları geri kazanmamız gerekiyor. Aksi takdirde bir sonraki desteğin olduğu 44 bin dolarlık alana geri dönebiliriz. Şu anda ilginç şeyler var. 1.337 fib’de yeni bir yüksek red ile bir parabol sorunu var.”

  Bitcoin Fiyatında Düşüş Devam Edecek Mi?

  Kripto para uzmanı 40 bin dolarlık alanında da test edildiğini söyleyerek yatırımcıların endişeli yorumlarına yanıt verdi. Bununla birlikte Boğa koşusunda 48 bin doların görüldüğünü söyleyen Denys Serhiichuk ise güncel değerlendirmesini şu şekilde yaptı: “Bitcoin’de yeni bir ATH kaydedildi. Daha sonra 45 bin 200 dolara gerileyen alıcılar büyümeye devam etmeye çalıştı ancak günün sonunda 48 bin doların üzerine çıkamadılar. Parite bugün bu direncin üstesinden gelebilirse, bu hafta alıcılar 50 bin dolarlık psikolojik seviyeyi test edecek.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle