Kripto Para

Popüler şaka coini listeleme haberleri ile fırladı!

  2021 yılı, özellikle de kripto para piyasalarında şaka coinleri için benzersiz bir yıl oldu. Yılın başından bu yana popülarite kazanan şaka coinleri, listeleme haberleri ile ciddi yükselişler yakalamaya devam ediyor. Bu kez üst üste 2 kripto para borsasından gelen listeleme haberi ile değer artışı yakalayan şaka coini de Dogelon Mars (ELON) oldu.

  2021 yılında kripto para piyasalarında MEM tabanlı ve köpek temalı kripto para birimlerinin rüzgarı esti. Bu alanda öncü kripto para birimi de Dogecoin (DOGE) oldu. Yılın başlarında sert değer artışları yaşayan Dogecoin, daha sonra ortaya çıkan birçok MEM tabanlı kripto para birimine de liderlik etti. Dogecoin’in ciddi ölçülerde yükselmesinde fazlasıyla pay sahibi olan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk da bu yönüyle bazı şaka coinlerine ilham kaynağı oldu. Adını Elon Musk’tan alan Dogelon Mars (ELON), 2 dev borsanın listeleme haberi ile yükselişe geçti.

  2 Dev Borsa Peş Peşe Listeleme Haberi Duyurdu

  Ekim ayında ELON, OKEx borsasında listelenmiş ve değer artışları yaşamıştı. OKEx borsasının ardından farklı kripto para borsaları da ELON’u listelemeye başladı ve 24 Aralık sabah saatlerinde 2 dev borsa peş peşe ELON listeleme duyurusu yaptı. İlk olarak popüler kripto para borsası Huobi Global ELON’u listelediğini duyurdu ve ardından Gemini borsası ELON’u listelediğini açıkladı. Borsalardan gelen listeleme haberleri sonrasında ELON sert değer artışları yaşadı.

  Huobi Global Tarafından Yapılan Duyuru

  Huobi Global borsası tarafından erken saatlerde yapılan duyuruda, 24 Aralık TSİ 09.00 itibariyle yeterli hacme ulaşılması durumunda ELON alım-satım işlemlerinin başlayacağı bildirildi. Huobi Global tarafından yapılan listeleme duyurusunda şu ifadeler yer aldı:

  “Değerli kullanıcılar, Huobi Global, 24 Aralık saat 06.00’da (UTC – TSİ 09.00) Dogelon Mars (ELON) spot ticaretini (ELON/USDT) başlatacak.

  Açılış Kısıtlaması: Ticaret başladıktan sonraki ilk 3 dakika boyunca Huobi Global, ELON Limit Emirlerinin fiyatını açılış fiyatının 5 katından fazla olmayacak şekilde kısıtlayacaktır. Normal ticaret, 3 dakikalık açılık kısıtlamasından sonra devam edecektir.”

  Gemini Borsasının Listeleme Duyurusu

  Huobi Global’in yaptığı ELON listeleme duyurusundan sonra bir duyuruda Tyler ve Cameron Winklevoss ikizlerinin yönettiği Gemini borsasından geldi. Gemini borsası, artık web sitesinden ve mobil uygulamasından ELON işlemlerinin yapılabileceğini açıkladı. Ancak gelen açıklamaya göre Gemini borsasında ilk aşamada ELON işlemlerinde ABD doları, Kanada doları, İngiliz sterlini ve Euro kullanılabilecek.

  Listeleme Haberleri ile ELON Fiyatı Fırladı

  Borsalardan peş peşe gelen listeleme haberlerinden hemen öncesinde Dogelon Mars (ELON), 0,0000013 dolar seviyesinde işlem görüyordu ve listeleme haberleri sonrasında ELON fiyatında yaklaşık %40’lık bir değer artışı yaşandı ve ELON fiyatı 0,000001858 dolar seviyesine kadar yükseldi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle