Kripto Para

Ripple kurucu ortağından önemli XRP açıklaması

  Ripple (XRP) kripto para şirketinin kurucu ortaklarından Chris Larsen, flaşa açıklamaları ile dikkat çekti. Kripto para basınına verdiği röportajda Ripple’ın merkezini San Fransico’dan taşımayacağını söyledi…

  ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından davalık olan Ripple şirketi, sıkıntılı dönemlerden geçiyor. Ripple (XRP) kurucu ortağı Chris Larsen, kripto para basınına yaptığı röportajında şirketin merkezini taşımayacaklarını kaydetti. Larsen, San Fransisco’nun Ripple için en uygun bölge olduğuna değindi.

  Güncel verilere göre şu anda 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  ABD’de yaşanan tüm sıkıntılara rağmen personel sayısını ve ortaklıklarını da arttırmaya devam eden Ripple şirketi, güçlü duruşunu sürdürüyor. Larsen şirketin merkezini başka bir yere taşıyacağı dedikodularına karşılık şunları söyledi: “Şehre bağlıyız. Şehrin çeşitliliği ve yaratıcılığı oldukça yüksek.”

  Ripple Şirketi Büyümeye Devam Ediyor

  SEC davasına rağmen yeni personel alan ve yeni ortaklık anlaşmaları ile kripto para basınında sık sık gündeme gelen Ripple, XRP fiyatının da desteklenmesini sağlıyor. Tüm sıkıntılara rağmen personel sayısını genişleten şirket, toplamda 450 çalışana sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Ripple, XRP menkul kıymet davasına rağmen geliştirici ekibini güçlendirme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

  Kripto para sektöründe ve topluluğunda özellikle geçtiğimiz aylarda Ripple’ın genel merkezini başka bir ülkeye taşıyacağı iddia edilmişti. Kripto para topluluğunda yayılan bu dedikodularda, şirketin Japonya veya Birleşik Kırallığa taşınacağı belirtiliyordu. Hatta Birleşik Arap Emirlikleri’nin ismi de geçen yerler arasındaydı. Ancak Ripple şirketinin SEC davasından sonra şirketin merkezini taşıyıp taşımayacağı konusundaki belirsizlik devam ediyor.

  San Fransisco Genel Merkez Kalacak

  Ripple (XRP) kurucu ortağı Chris Larsen, kripto par basınına vermiş olduğu röportajda San Fransisco’da faaliyet gösteren küçük işletmecileri de aktif olarak desteklediklerini belirtti. Ünlü yönetici bu kapsamda, küçük işletmeleri destekleyen bir girişim olan Avenue Greenlight’a 1.7 milyon dolarlık bağış yaptığını duyurdu.

  Chris Larsen, sadece kendisinin değil diğer XRP yöneticilerinin de buna benzer bir davranış içine girdiklerinin altını çizdi. Yapılan açıklamalara göre SEC davası sonlanana kadar Ripple’ın genel merkezini taşımayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle