Kripto Para

ETH güncellemesi tamamlandı! Şimdi sırada bu gelişme var

  En büyük ikinci kripto para birimi merakla beklenen Şanghay güncellemesini tamamlandı. Güncelleme sonrası artışın sürdüğü lider altcoin’de artış yönünde istek görülürken, uzmanlar artabilecek volatiliteye karşı uyarıyor!

  Ethereum (ETH) geliştiricilerinin “Shapella” olarak adlandırdıkları Şanghay güncellemesi başarılı bir şekilde tamamlandı. The Merge ile Proof-of-Stake (PoS) konsensüs mekanizmasına geçiş yapan lider altcoin’de son güncelleme ardından fiyatlar artarken, uzmanlar artabilecek volatiliteye karşı yatırımcıları uyarıyorlar.

  “PoS Geçiş Süreci Temelde Sona Erdi”

  Ethereum baş geliştiricisi Tim Beiko tarafından onay verilen Şanghay güncellemesinin ağa uyarlaması ile birlikte resmen güncellemenin tamamlandığı bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı. TSİ 01.27’de tetiklenen güncelleme yaklaşık TSİ 01.42’de tamamlandı. Güncellemenin önemi ise Beacon Chain ile kullanıma açılan stake sisteminde stake edilen ETH’lerin geri çekimine dayanıyor.

  Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin de güncelleme ile PoS geçiş sürecinin temelde bittiğini doğruladı. Halen yapacak işleri olduğunu söyleyen Buterin, “Ethereum protokolünün PoS mutabakat sistemine geçiş süreci temelde sona erdi. Hala yapılması gereken çok önemli şeyler var. Ancak bu çok önemli şeyler daha yavaş bir hızda güvenli bir şekilde yapılabilir.” ifadeleri ile gelecek planlarına ilişkin detay verdi.

  Uzmanlar Artacak Volatiliteye Karşı Uyarıyor!

  Şanghay güncellemesi, Ethereum stake sistemi için para çekme işlemlerinin kilidini açması açısından önemli. Ağa yatırılan 18 milyon ETH’in çekilerek satılabilir hale gelmesi, en büyük altcoin’de satış baskısı oluşturması açısından önem arz ediyor.

  Uzmanlar ise 18 milyon ETH’in tek seferde çekilemeyeceğini söylerken, bu konudaki sınırlamaları tekrar hatırlattılar. Fakat stake edilen ETH’lardan önemli bir oranda çekim beklediklerini yeniden söyleyerek bu süreçte artan volatiliteye karşı uyarıda bulundular.

  İlk 30 Dakikada 285 Para Çekimi Gerçekleşti!

  Şanghay güncellemesinin etkinleştirilmesini takip eden 30 dakika içinde gerçekleşen para çekimleri ise uzmanların öngörülerini doğruluyor. Zincir üstü verilere göre 194.408’ncü dönemde 10 milyon dolar değerinde 5 bin 413 adet ETH 285 işlem ile çekildi. Coin Metrics ise önümüzdeki 5 günde çekilmek için 2,3 milyar dolar değerinde 1,2 milyon ETH’in sıraya alındığı bilgisini paylaştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle