BTC’nin yükselmesi için ne gerekli? Analist açıkladı

  Kripto para piyasalarında yaşanan son derin düşüşlerden sonra yatırımcılar yönünü uzmanlardan ve analistlerden gelen yorum ve tahminlere çevirdi. Ünlü kripto para analisti DonAlt, kripto para piyasalarını ve Bitcoin’i (BTC) yorumladı. DonAlt’a göre ancak BTC ile altcoinler arasındaki uyumsuz ilişki tersine döndüğünde BTC yükseliş bölgesine dönebilir.

  Kripto para piyasalarının tanınan usta analistlerinden DonAlt, 242 bin takipçisi ile yeni yorum ve tahminlerini paylaştı. Ünlü analist, Bitcoin’in (BTC) daha iyi bir performans gösterebilmesi için gereken şartı açıkladı. Analiste göre BTC, altcoinlerin varlığından daha iyi performans sergilemeyi kesin şekilde durdurana kadar titrek bir zeminde kalmaya devam edecek. DonAlt, Bitcoin’in son birkaç haftalık süreçte altcoinlerde yükseliş görülürken “iyi olmayan” ve “süper sağlıksız” bir durum ile düştüğünü vurguladı.

  DonAlt BTC ve Altcoinler Arasındaki İlişkiyi Yorumladı

  Usta analist DonAlt, Bitcoin ile ilgili yorumlarını şu sözlerle ifade etti:

  “Acı… Altcoinler ile Bitcoin arasındaki bağlantı ‘kopukluk kendini düzeltene kadar’ daha da kötü bir hal alacak. Altcoinler yukarı yönlü hareket ederken Bitcoin’in düşmesinin iyi olmadığını söylüyorum. Bitcoin artışı + altcoinlerin yükselişi = sağlıklı. Bitcoin düşüşü + altcoinlerin yükselişi = süper sağlıksız.

  Bitcoin’in altcoinleri yok etmesi ve böylece her şeyin bir araya gelebilmesi için veya her ikisinde de devasa bir yeşil için, bazı şeyler gerekiyor.”

  DonAlt: “Durum Hala Çöp Pump’ı”

  Usta analist Bitcoin düştükçe altcoinlerin yükselebileceğini fakat eskisinin zorlayıcı kullanım durumlarına sahip olması durumunda ralli olabileceğini öne sürdü. Analiste göre mevcut piyasada durum böyle değil. Konuya ilişkin olarak DonAlt şu ifadeleri ekledi:

  “Altcoinlerin bir şeyi başardığı yeni bir paradigma içindeysek bunun doğru olması gerekmez. Ancak merkezsiz finans (DeFi) dışında küçük bir istisna haricinde, beni bunun yeni paradigma olduğuna ikna edebilecek pek bir şey görmedim. Durum hala çöp pump’ı ve baktığınız her yere dökülüyor. Perakende oyun alanı…”

  DonAlt Twitter üzerinden bu paylaşımları yaptığında Bitcoin 35 bin dolar seviyesine kadar gerilemişti. DonAlt, o sırada 33 bin dolar seviyesinden alım yapmanın risk olduğunu dile getirmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle