Gifto (GTO) Coin Nedir? GTO Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda dijital öğeler üreten yatırımcıların yakın takibindeki GTO Coin hakkında bilgiler sunacağız. GTO Coin nedir, nereden, nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, geleceğe yönelik fiyat tahmini ne gibi sorulara yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Gifto (GTO) Coin Nedir?

  GTO Coin, Ethereum tabanlı merkeziyetsiz hediyeleşme protokolünün kripto para birimidir. Asian Innovations Group tarafından piyasaya çıkarılan GTO Coin, yatırımcıların birbirlerine dijital hediyeler alabilmesini sağlayan bir araçtır. ERC-20 tabanlı kripto para olan GTO Coin ile aynı zamanda dijital hediyeler yapılabilir.  GIFTO ağında içerik paylaşımı yapılması halinde kazanılan ödüller GTO Coin cinsinden teslim alınır. GTO Coin, Sosyal medya ile bağlantılı kripto para birimleri arasındadır.

  Whitepaper

  Gifto Coin projesinin amacı dijital öğe üreticilerine ve içerik üreticilerine fayda sağlayabilecekleri bir ağ sunmaktır. Bu yüzden GIFTO ağında içerik üreticileri videolarını ve dijital öğe üreticileri ise dijital hediyeleri paylaşabilirler. Ağdaki diğer kullanıcıların üretilen dijital ürünleri beğenmeleri veya satın almaları halinde ise coin kazanırlar. Projenin diğer amacı, üretilen dijital ürünlerin sosyal medya ağlarından gönderilebilmesini sağlamaktır.

  Bu hedefine ulaşan projeden satın alınan dijital hediyeler sosyal medya platformlarından istenilen kişiye gönderilebilir. Proje hakkında diğer bilgilere, https://whitepaper.io/coin/gifto adresindeki Whitepaper sayfasından ulaşabilirsiniz.

  Gifto Coin Yorum

  Gifto Coin hakkında yorum yapan yatırımcılar, Ethereum tabanlı üretimin artılarından biri olan akıllı sözleşme kullanımı ile işlem gerçekleştirebildiklerini açıklıyorlar. Dijital hediye alımından, satışına kadar pek çok alanda iş kanıtını sunan kontraktlardan yararlanabildiklerini belirtiyorlar. Güven unsurunu yükselten akıllı sözleşmeler yatırımcılar için bir avantaj olarak görülüyor.

  GTO Coin Geleceği

  GTO Coin geleceği hakkında tahmin yapan analistler, fiyat artışına gidebileceğini açıkladılar. Analistlere göre yakın gelecekte değerlenme olasılığı yüksek ve 2021 Ağustos’ta GTO Coin fiyatı 0.045 dolar ile 0.050 dolar bandı arasında dalgalanabilir. Analistler 2021 yıl sonunda ise 0.055 dolar ile 0.060 dolar badı arasında dalgalanma bekliyorlar. 

  Gifto Coin Fiyatı, 1 GTO Coin Ne Kadar?

  Alınan en güncel verilere göre 1 GTO fiyatı %gifto+try% TL. Döviz cinsinden ise %gifto+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Gifto fiyatı 24 saatte %gifto+yuzde%.

  Gifto Coin fiyatı, kripto para piyasasının volatiliteli yapısına, yatırımcıların alım taleplerine ve piyasadaki arza göre anlık değişime uğrayabilir. Gifto Coin fiyatı aynı zamanda kripto para dünyasını etkileyen olumlu veya olumsuz gündem maddelerinden de etkilenir. Beklenmedik bir zarar ile karşılaşmamak adına her daim anlık fiyat takibi ardından alım-satım kararı verilmesi gerekir.

  GTO Coin Nereden Alınır?

  Gfto Coin alınan yerler, Binance, OKEx, Bittrex, CoinDCX gibi kripto para borsalarıdır. İnternetten rahatlıkla erişilen bu borsalarda hesaba sahip olan kişiler, Gifto Coin ile kripto para ticareti gerçekleştirebilirler.

  Gifto (GTO) Coin Nasıl Alınır?

  GTO Coin almak için yapılacaklar şu şekildedir:

  • 1. Adım: GTO Coin’in işlem listesinde yer aldığı Binance, OKEx, Bittrex, CoinDCX kripto para borsaları arasından seçim yapılıp, ilgili borsaya erişilir.
  • 2. Adım: Borsanın hesap oluşturma sekmesine giriş yapılarak, gelen KYC işlem adımları eksiksiz tamamlanarak hesap açılır.
  • 3. Adım: Oluşturulan hesaba, borsanın para yatırma işlem menüsünden tercih edilen bir para yatırma yöntemi ile para transferi yapılmalıdır.
  • 4. Adım: Borsadan “kripto al“ sekmesinden yararlanılarak, GTO Coin’in bulunduğu satın alma işlem sayfasına gidilir.
  • 5. Adım: Satın alma bölümünde görülen o andaki fiyattan veya daha uygun fiyat girişinden GTO Coin alım emri girilir.
  • 6. Adım: Emrin onayı ile sanal cüzdana gelen coinler burada saklanabilir veya daha güvenli saklama için donanım cüzdana transfer edilebilirler.

  Adımların doğru atılması halinde satın alma kısa sürede tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  GTO Coin avantajları:

  • NFT Geliri: GTO Coin sahipleri alım-satım harici başka bir yoldan da coin kazanabilirler. Dijital hediye üreticileri proje kapsamında ürünlerini satarak GTO Coin kazanma şansına sahiplerdir. Diğer yandan içerik üreticileri de ağda içeriklerini paylaşıp beğenilerden coin kazanırlar.
  • Hız ve Düşük Masraf: GOT Coin ile takas veya cüzdanlar arası transfer yapanlar dakikalar içinde işlem onayı alırlar ve düşük masraf ile işlemlerini tamamlarlar.

  Dezavantajları Ne?

  GTO Coin dezavantajları:

  • Tek Tip Ödül: Belirli altcoinler gibi işlem başına verilen işlem ücretinin bir kısmının geri dağıtımı üzerinden ödül vermez. Ödül kazanmak için NFT üretici olmak gerekir.
  • Saldırı Riski: Sanal cüzdanda saklanırken ağda oluşabilecek olası saldırıların riski altındadır. Çevrimdışı saklama imkanı olan donanım cüzdanlar bu riski ortadan kaldırır.
  • Merkeziyetsiz Finanstan Uzaklık: Daha çok NFT sektörüne ve sosyal medya mantığına hitap eder. Kredi vermek veya kripto para sigortalamak için kullanımı yaygın değildir.

  Sonuç

  GTO Coin, GIFTO’da NFT hedıye satışı yaparak coin kazanmayı mümkün kılan kripto paradır. Aynı zamanda içerik üreticilerine de coin kazanma fırsatını sunar. 2021 senesinde değerlenmesi beklenen kripto para, tahmini fiyatlara çıkabilirse sene bitmeden yatırımcılarına kar sunabilir. Binance Launchpad platformunun ilk projelerinden olan GTO, Binance ile olan bu bağı ile de ilgi topluyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle