GTO Coin Nedir, Nasıl Alınır? Gifto Hangi Borsalarda Var?

  Tokenları tercih eden kripto para yatırımcılarının yeniden listelerine ekledikleri GTO, ilk uygulama tokenlerinden biri olarak dikkat çekmeye devam ediyor. Alanında sunduğu birçok yenilikle ilgi gören GTO, 2022 yılında da piyasalarda takip edilmeye devam ediyor. GTO yatırımı yapmak isteyenler, nereden satın alabileceklerini ve Gifto projesinin detayları hakkında merak ettiklerini yazımızda bulabilirler.  

  Gifto (GTO) Coin Nedir?

  GTO, ilk uygulama tokenlerinden biridir. Çift simgeli tasarıma sahip, Gifto Stable ve GTO, sanal hediye ekosisteminin bakımını ve büyümesini teşvik eden bir kripto para birimidir. Ethereum ağı üzerinde çalışan merkez olmayan bir sanal hediye protokolünde, ERC – 20 tokenidir. Protokolün halka açık kısmı, Ethereum blok zincir üzerinde yer alan Gifto tokenleri, sanal hediyeler almak için kullanılan bir ERC – 20 uyumlu jetondur. 

  Gifto (GTO) Projesi ve Whitepaper

  2017 yılında açıklanan ilk uygulama token projelerinden biri olan Gifto, Binance Launchpad’de piyasada yerini almıştır. Dünyanın en büyük blok zincir hediye platformu olarak farklı hedefleri gerçekleştiren platform, birçok yenilik sunarak adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. 

  Dünyanın en büyük blockchain hediye platformu olma hedefiyle yola çıkan Gifto, topluluk tarafından geliştirilmiştir. Güvenilir ortaklıkları ile de dikkat çeken projenin GTO ile piyasalarda gösterdiği başarı ise kısa sürede büyümesini sağlamıştır. Ethereum işlem hacminde sınırlamaları nedeniyle genel/özel zincir yaklaşımını benimsemiştir. Bu nedenle tamamen açık kaynaklı değildir. Gifto projesinin merak edilen detaylarına ve projenin Whitepaper sayfasına: şuradaki bağlantı adresini kullanarak erişim sağlayabilirsiniz. 

  Gifto (GTO) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Gifto Zinciri ve Cüzdan teknolojisi, operasyonlar, ortaklıklar ve topluluk genelinde küresel katkıda bulunan anonim geliştirilecek tarafından tasarlanmıştır. Asian Innovations Group tarafından oluşturulan ve merkezi olmayan bir hediye platformu olarak kripto dünyasına yenilikçi çözümler sunan güçlü bir ekibe sahiptir. Uplive’ın sanal hediye ekonomisinin merkezi olmayan bir parçası olarak, katkı sunanlar tarafından geliştirilmeye devam etmektedir. 

  Gifto (GTO) Kullanım Alanları Neler?

  Gifto (GTO) ilk uygulama tokeni olarak birçok işlevsel özelliği ile dikkat çekmektedir. Tüm tokenlar sadece GTO değil, hediyeler oluşturmak ve göndermek için kullanılmaktadır. Blok zinciri ve cüzdanı ile evrensel bir hediye platformu olarak geniş bir kullanım alanı elde etmiştir. Kripto topluluğunun GTO blok zinciri hediyeleri ile ödüllendirilmesinde de kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra GTO kullanım alanları ve özellikleri kısaca şu şekilde sıralanabilir:

  • Ücretleri azaltmak, hediye oluşturma ayrıcalığından yararlanmak için, 
  • Ağı desteklemek ve işlem ücretlerinden pay ile ödüllendirmek için düğüm çalıştırmalarında, 
  • Stabilcoin ile ödüllerin ve tercih edilen para çekilmesinde, en iyi borsalardan satın alınarak yatırım amacıyla GTO kullanılabilir. 

  Gifto Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Gifto projesini benzersiz yapan temel özelliklerden biri Gifto Zinciri ekosistem katılımcılarını ağırlamasıdır. Kripto toplulukları, KOL’ler ve hediye verenler gibi birçok farklı ekosistem katılımcısı için sundukları katkılara yönelik şeffaf bir şekilde ödüllendirme mekanizmasına sahiptir. Hediye verme işlemleri için daha şeffaf ödül dağıtımı için Gifto Zinciri’ne söz konusu işlemlerin kaydedilmesi de rakiplerinden ayrılmasını sağlayan önemli bir detay olarak değerlendirilmektedir. 

  Projenin ana hedefinde de yer verildiği gibi projeyi benzersiz kılan bir diğer özellik ise evrensel bir sanal hediye protokolü olması ve canlı akış uygulaması Uplive ve diğer birçok popüler sosyal platformun ana şirketi olmasıdır. Projenin benzersiz özelliklerinden bazıları şunlardır:

  • Ethereum üzerinde çalışan merkezi olmayan bir sanal hediye protokolüdür. 
  • İşlem akışının ilk olarak sanal hediye yaratıcıları ERC – 721 uyumlu belirteç tasarlayarak sağlamaktadır. 
  • Kitlesel Pazar kullanımı için en büyük kripto cüzdanı, blok zincir oyunu ve diğer toplu tüketici uygulamaları dahil olmak üzere birçok yenilik sunmaktadır. 

  Güncel GTO Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 GTO fiyatı %gifto+try% TL. Döviz cinsinden ise %gifto+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Gifto Coin fiyatı 24 saatte %gifto+yuzde%.

  Gifto (GTO) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Gifto (GTO) avantajları ve dezavantajları yatırımcıların proje hakkında fikir sahibi olması için mutlaka değerlendirilmelidir. Genel görünümde uzun dönem hedefleri için dünyanın en büyük blok zincir hediye platformu olma adımları projenin temellerini sağlamlaştırmaktadır. Öte yandan piyasa belirsizliği ise projenin dezavantajı olarak değerlendirilebilmektedir. Gifto (GTO) avantajları ise kısaca şöyledir:

  • Hediye verme işlemlerinde şeffaflık sunar. 
  • Zincir üzerinden sanal hediyelerin kolayca üretimine olanak tanır. 
  • DPOS algoritması ile yüksek kapasiteli işlem ile dengeli ağ sağlar. 
  • Özelleştirilebilir ve sosyal medya uygulamalarının herhangi biriyle sorunsuz çalışabilir. 

  Gifto (GTO) dezavantajları:

  • Binance launchpad’deki ilk ıeo projesi olmasına rağmen rakiplerin çoğalmasıyla ciddi soru işaretleri yaratmıştır. 
  • Uzun süredir piyasalarda durgun bir görünüm çizmektedir. 
  • Belirsizlik nedeniyle riskli bir yapıdadır. 

  GTO Coin Hangi Borsalarda Var?

  GTO Token birçok büyük borsada işlem çiftleri ile satın alınabilmektedir. Binance, OKEX gibi küresel düzeyde en büyük işlem hacmine ve piyasa değerine sahip güvenilir kripto para ve dijital varlık borsalarında listelenmektedir. GTO alım ve satım işlemlerinde güvenli işlem yapmak için bilinen platformları tercih etmeniz önerilmektedir. GTO listelenen borsalar ise kısaca şunlardır:

  • Binance
  • OKEX
  • ACE 
  • WazirX

  GTO Coin Piyasa Bilgileri

  Aralık 2017’de 300 milyon token dağıtan ve ilk token teklifinden yaklaşık 30 milyon dolar toplayan Gifto, satış sonrasında 1 milyon token olarak sabitlendi. Kurumsal ve akredite yatırımcılara özel bir satışta ise 20 milyon dolar toplamayı başarmıştır. Kamu satışları için ise 10 milyon dolar (10 milyon token) ayrılmıştır. GTO toplam arzı ise piyasa verilerine göre 1 milyar olarak görülmektedir.  

  GTO Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  GTO, listelenen en iyi küresel borsalardan satın alınabilmektedir. Birçok farklı çift üzerinden işleme olanak tanır. Piyasalarda işlem yapmadan önce risk durumunun doğru analiz edilmesi ve fiyat dalgalanmalarına karşı temkinli olunması tavsiye edilmektedir. GTO satın almak için şu adımlar takip edilebilir:

  • 1. Adım: Binance, OKX gibi borsalara giriş yapılır.
  • 2. Adım: Hesap açma işlemleri tamamlanır. 
  • 3. Adım: Hesap onayı ve para aktarma adımları tamamlanır. 
  • 4. Adım: USDT, INR, BTC gibi çiftler ile borsadan alım emri verilir. 
  • 5. Adım: Satışa kadar güvenilir cüzdanlarda saklanır. 

  Sonuç

  Gifto (GTO) uzun vadeli piyasa hedefleri ve proje vizyonu ile gelecekte de iyi bir beklenti yaratmıştır. Bu beklentinin yüksek getiri sunması beklenmektedir. Ancak piyasalarda görülen ciddi belirsizlikler nedeniyle fiyatında riskli bir hareket söz konusudur. Uzun dönem görünümünde yatırımcısının bu risklere göre pozisyon alması ve yatırımlarında risk payını mutlaka göz önünde bulundurması tavsiye edilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle