Kripto Para

Bu oyunu oynayanlara 1 milyon DOGE dağıtılacak!

  Merkezsiz Dans Partisi’nin (DDP) kurucusu ve Dogecoin (DOGE) milyoneri Gary Lachance, 3 Temmuz Cumartesi günü Blockchain tabanlı bir oyun başlatacak. Oyunda başarılı olan oyuncular, DOGE ve çeşitli NFT (non-fungible-token) ürünleri ile ödüllendirilecek.

  Kripto paralar son dönemlerde hiç beklenmedik alanlara dahil olmaya başladı. 2021 yılında artan kripto ilgisi, dünyanın dört bir yerinde tahmin edilmesi güç sektörlerde dahi kendisini gösteriyor. Birçok alanda karşımıza çıkmaya başlayan kripto paralar, bu kez de sıra dışı bir oyun konseptinde karşımıza çıkıyor.

  Merkezsiz Dans Partisi’nin (DDP) kurucusu ve Dogecoin (DOGE) milyoneri Gary Lachance yeni bir oyun tasarladı. 3 Temmuz günü başlatılacak olan Blockchain tabanlı oyunda, DOGE ve NFT (non-fungible-token) tabanlı ürünler hediye olarak dağıtılacak. Lachance’in “Million Doge Disco” ismi ile piyasaya süreceği oyunun beta versiyonu, artırılmış gerçeklik (VR) ile oynanabilecek. Söz konusu oyun, son dönemlerde tekrar popüler olan Pokemon GO ile benzer bir yapıda oyunculara sunulacak.

  Oyun Nasıl Oynanabilecek?

  Pokemon GO oyununda oyuncular, çeşitli pokemonlar ile her yerde karşılaşabiliyor. Sokakta, evin bir köşesinde, denizde ve daha birçok yerde karşılaşılan bu karakterler, VR sayesinde oyuncu ile gerçek bir bağ kuruyormuş izlenimi oluşturuyor. Million Doge Disco oyununda da oyuncular “Dogeagotchi” ismi verilen ve aynı zamanda NFT Blockchain üzerinde “yaşayan” karakterler ile karşılaşabilecek. Oyuncular bu dijital karakterler ile dans edebilecek.

  Lachance Girişiminden Sonra Milyoner Olamayacak

  Kurucu Gary Lachance, oyunun popülaritesini artırmak ve kampanyalar ile oyunun benimsenmesini sağlamak için 1 milyondan fazla DOGE dağıtacak. Bu da yaklaşık 260 bin dolara denk geliyor. Bu nedenle Lachance, bu dağıtım gerçekleştiğinde, o tarihe kadar ekstra bir gelişme yaşanmadığı sürece milyoner kimliğini kaybedecek.

  Oyunun ve Lachance’in Diğer Amaçları

  Lachance bu girişimi ile ayrıca “hediye verme kültürünü tekrar hayata döndürmeyi” de amaçlıyor. Lachance, oyuncuların oyundaki birikimleri bittiğinde, kampanya ürünlerini finanse edebilmek için ilham alabileceklerini düşünüyor. Oyunun internet sitesinde, oyunun bir diğer amacı şu ifadeler ile açıklanıyor:

  Parti katmanı tesis etmek. Herkesin her yerde ses, ışık ve pozitif titreşimler ile canlı bir paralel boyuta adım atmasına olanak tanımak.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle