BTC düşmanı fırsatı kaçırmadı! “Uzun kış gelebilir”

  Kripto para piyasalarında Bitcoin (BTC) fiyat hareketlilikleri ve özellikle de yükselişleri ile birçok kişinin kripto paralara bakış açısını değiştirdi. Ancak Euro Pacific CEO’su ve altın yatırımcısı Peter Schiff’in BTC’ye karşı düşmanlığı hiç değişmedi. Schiff, yakında yeni bir kripto para kışının geleceğini düşünüyor.

  Kripto para piyasaları 2021 yılında çok hızlı bir büyüme gösterdi. Piyasaların daha geniş sınırlara ulaşması ile birlikte, kripto paralara karşı fikir ayrılıkları da daha sık gündeme gelmeye başladı. Ancak Bitcoin (BTC), özellikle de yükselişleri ile birçok olumsuz fikri değiştirmeyi başardı. Euro Pasific CEO’su ve büyük bir altın yatırımcısı olan Peter Schiff ise Bitcoin’e karşı sert tutumunu hiçbir zaman değiştirmedi. Schiff, yakında yeni bir kripto para kışının geleceğini düşünüyor.

  Peter Schiff’in Twitter Paylaşımı

  Twitter üzerinden paylaşımlarda bulunan Schiff, yine gündemine Bitcoin ile altını aldı. Schiff, daha önce de olduğu gibi Bitcoin’deki sert düşüş fırsatını kaçırmadı. Üstelik aynı süreçte altının değerlenmiş olması da Schiff’in ekmeğine yağ sürdü. Peter Schiff’e göre BTC düşüşü devam edebilir. Konuya ilişkin olarak Schiff paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “Altın Mayıs ayında %7,5 artarak 1.900 doların üzerine çıktı. O sırada Bitcoin ise 2011’den bu yana en kötü ayını yaşadı. (BTC) 42 bin doların direnç göstermesiyle, 40 bin doları da sürdüremedi. 30 bin dolarlık destek seviyesi oyuna geri döndü. (BTC) burada da başarısız olursa, sonraki hedef 20 bin dolar.”

  Pompliano İstatistikler İle Yanıt Verdi

  Bir BTC boğası olarak tanınan Anthony Pompliano, Peter Schiff’in Twitter paylaşımına bir yanıt verdi. BTC boğası, yanıtında BTC’nin bazı yükseliş istatistiklerini sundu. Pompliano Schiff’e, geçen yıl BTC’nin %269 oranında yükseldiğini, aynı süreçte altının ise %10 yükseldiğini söyledi. Schiff bunun üzerine Pompliano’ya şu ifadeler ile yanıt verdi:

  “Ama Bitcoin devrinin bitmediğini nereden biliyorsun? Bitcoin 2021’de kolayca eriyip gidebilir. 2018’dekinden daha soğuk ve daha uzun bir kışa girebilir.”

  Scott Mind Hafta Sonu Dalgalanması İçin Uyarmıştı

  Piyasada geçtiğimiz hafta yaşanan sert düşüşler sonrası yeni haftada toparlanmalar başlamıştı. Ancak hafta arasında Bitcoin’in ve genel tabloda kripto paraların kızıl grafiklerden kurtulamadıkları görülüyor. Guggenheim CIO’su Scott Mind, yatırımcıları “dalgalı hafta sonu” için uyarmıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle