Analist BTC için kritik seviyeyi verdi! ATH artık çok yakın

  Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükseliş yatırımcıları heyecanlandırırken uzmanlardan önemli açıklamalar geldi. Swissblock analistleri, BTC fiyatında kritik bir seviyeye işaret ederek, bunun geçilmesi halinde tüm zamanların en yüksek seviyesinin (ATH) geleceğini söyledi.

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) dün gece saatlerinde gerçekleştirdiği yükselişle 57 bin dolar seviyesini test etti. Yaklaşık 10 gündür 51 bin dolar seviyelerinde akümüle olan BTC nihayet yatırımcıların beklediği sıçramayı gerçekleştirdi. BTC fiyatı gece saatlerinde 53 bin dolar seviyesini kırdıktan sonra hızlı yükselişine devam etti.

  BTC fiyatının 57 bin dolar seviyesini test etmesi son yılların rekor seviyesi olarak kayıtlara geçti. Çünkü BTC en son Kasım 2021’de bu fiyat seviyesini görmüştü. Gün içinde gelen kâr satışlarıyla birlikte BTC fiyatı bin dolardan fazla değer kaybetse de yükseliş görünümünü koruyor. Analistler, BTC fiyatında görülebilecek bir sonraki seviye hakkında açıklamalarda bulundu.

  BTC’de Yeni ATH İçin Tüm Yelkenler Hazır

  Kripto para yatırımcılarını heyecanlandıran sert yükselişin ardından BTC analizleri peş peşe gelmeye başladı. Swissblock analist ekibi, güncel piyasa raporlarında BTC için 58 bin dolar seviyesine işaret etti. BTC boğalarının çok güçlü konumda olduğuna dikkat çeken analistler, bu hedef seviyenin geçilmesi halinde kripto paranın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını ima etti.

  BTC’de yükseliş bekleyen yatırımcılar, halving (blok ödül yarılanması) öncesinde ATH bekliyor. Analistler, kripto paranın grafiğindeki teknik verilerden hareketle “Bitcoin nihayet 15 Şubat’tan bu yana içinde bulunduğu aralıktan çıkmış görünüyor. Momentum güçlü bir şekilde yükseliyor. Tüm yelkenler hazır” yorumunda bulundu.

  BTC’de Kritik 58 Bin Dolar Seviyesi İzlenecek

  Tecrübeli kripto para analistlerine göre BTC’deki bir sonraki durak 58 bin dolar seviyesi olurken “Oranın da güçlü bir şekilde kırılması durumunda, tüm zamanların en yüksek seviyesini bekleyebiliriz” değerlendirmesi dikkat çekti. Analistler, eğer BTC’de düzeltme gerçekleşmez ve 58 bin dolar seviyesi geçilirse yeni rekor fiyatın görülebileceğini belirtiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle