Kripto Para

OKEx Güney Kore’de kepenk kapatıyor

  Kripto para dünyasının en popüler ve en çok tercih edilen borsalarından biri olan OKEx, yeni açıklamasıyla dikkat çekti. Bitcoin ve kripto para borsası olarak faaliyet gösteren OKEx Korea kapanacağı duyuruldu…

  Kripto para kullanıcılarının ve yatırımcılarının tercih ettikleri güvenilir platformlardan biri olan OKEx Korea kripto para borsasının kapanacağı açıklandı. Şirketin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden yapılan eş zamanlı duyuruda, borsanın faaliyetlerine son vereceği belirtildi. Günün dikkat çeken gelişmelerinden biri olan OKEx Korea borsasının kapanması hakkında kripto para uzmanlarından da çeşitli yorum ve değerlendirmeler geldi. 

  OKEx Korea yetkililerinin kripto para topluluğuna yönelik yaptıkları duyuruda, borsa kullanıcısı ve müşterilere önemli hatırlatmalar yapıldı. Müşterilerin hem fiat para birimlerini hem de kripto para birimlerini belirtilen tarihe kadar çekmeleri gerektiği vurgulandı. Buna göre OKEx Korea kullanıcılarının borsa hesaplarındaki bakiyelerini tamamen çekmeleri istendi.

  OKEx Korea Neden Kapanıyor?

  En popüler Bitcoin ve kripto para borsalarından biri olan OKEx Korea, uzun yıllardır güvenilir bir şekilde hizmet vermesiyle tanınıyor. Borsanın yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, müşterilerin uyarıları dikkate almaları gerektiği belirtilerek şu ifadeler kullanıldı: “Hizmetin sona ermesinden sonra OKEx Korea, müşterilerin varlıklarını geri çekmesinden kaynaklanan herhangi bir kayıptan sorumlu tutulmayacaktır.” denildi. 

  Kripto para basınında geniş yankı bulan OKEx Korea kripto para borsasının kapatılması hakkında yetkililerden herhangi bir sebep öne sürülmedi. Fakat kripto para uzmanları, OKEx Korea faaliyetlerini durdurma kararı almasının arkasında Güney Kore’de yürürlüğe giren bir yasanın etkili olduğunu düşünüyor. Söz konusu yasaya göre Güney Kore kripto para borsaları bundan sonra sipariş defterlerini diğer borsalarla paylaşamayacak.

  Güney Kore Borsaları Kapanıyor Mu?

  OKEx Korea, 2019 yılının Ağustos ayında piyasaya sürüldü ve geniş bir müşteri kitlesine sahipti. Firmanın en büyük rakiplerinden Huobi Korea kripto para borsasının da benzer şekilde faaliyetlerini durdurma kararı alabileceği konuşuluyor. Özellikle son dönemde OKEx Korea gibi Huobi Korea kripto para borsasında da yapılan işlem hacimlerinin düşük seviyede kalması dikkat çekiyor

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle