Ünlü analist BTC için alım seviyelerini açıkladı

  23 Nisan kripto para piyasaları için unutulmaz bir tarih oldu. Bu tarihe Bitcoin (BTC) ve beraberinde birçok altcoin, değer kayıpları ile damgasını vurdu. Ünlü analist Peter Brandt, bu endişe veren tablonun BTC için kısa vadede daha kötü hallere geleceğine inanıyor.

  Bitcoin (BTC) Nisan ayında 64 bin 895 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Hedefine 65 bin doları alan Bitcoin, yükselişlerini sınırladı ve bu süreçte birçok altcoin kendi rekoruna koştu. Ardından 18 Nisan Pazar günü Bitcoin yönünü aşağı çevirdi ve 51 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Bu aşamadan sonra toparlanarak 56 bin dolara yükselen Bitcoin, 23 Nisan’da 47 bin dolar bandına kadar geriledi. Bu fiyat hareketlilikleri piyasaları endişelendirmeye yetti.

  Kripto para piyasalarında Bitcoin öncülüğünde yaşanan sert geri çekilmeler, deneyimsiz yatırımcıları korkuttu. Deneyimli yatırımcılar ve analistler ise en doğru tespiti yapmak adına adeta mücadele veriyor. Bitcoin’in 23 Nisan tarihinde 53 bin ve 50 bin gibi destekleri kaybetmesi ile kısa vadede daha büyük düşüş beklentileri de artmaya başladı.

  Brandt 32 Bin 501 Dolarda Satın Alma Emri Verdi

  Piyasalarda Bitcoin’in düşüşü ile birlikte milyarlarca dolarlık zararlar oluştu, yüz binlerce yatırımcı tasfiye oldu. Endişe verici bu tablo sonrasında ünlü analist ve yatırımcı Peter Brandt daha büyük endişe veren tahminlerini paylaştı. Brandt, piyasalarda Bitcoin’deki sert düşüşler sonrası gündeme gelen 32 bin 500 dolarlık fiyat seviyesi için “olumsuz” bakmıyor.

  Deneyimli analist, konuya ilişkin olarak Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar ile dikkatleri çekti. Brandt, yaptığı paylaşımında Bitcoin için 32 bin 501 dolarda satın alma emri verdiğini dile getirdi. Ancak Brandt, kısa vadede Bitcoin’de düşüş görülmesinin yanı sıra, uzun vadede düşüş eğilimi görülmeyeceğini savundu.

  Bitcoin İçin Diğer Düşüş Beklentileri

  Brandt’in dile getirdiği tahminlerin yanı sıra bir tahmin de başarılı analist Dilution-proof’tan geldi. Birçok kişinin “medyum” olarak tanımladığı analiste göre Bitcoin fiyatı 46 bin dolarda dip noktasını görecek. Analist, balina emirlerinin yanı sıra Fibonacci seviyesini ele aldı. Analiste göre ayılar piyasayı daha fazla aşağı çekmekte zorlanacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle