Ethernity Chain (ERN) Coin Nedir? ERN Token Nasıl Alınır?

  2021 yılında NFT sektöründe yaşanan patlamayla gündeme gelen Ethernity Chain (ERN) coin, altcoin yatırımcılarının da dikkatini çekmektedir. Bu yazımızda Ethernity Chain nedir, ERN coin nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını inceleyeceğiz.

  Ethernity Chain (ERN) Coin Nedir?

  Ethernity Chain, 2021 yılında NFT'lerin artan popülaritesinden yararlanmak isteyen kullanıcılara çeşitli fırsatlar sunan blok zinciri tabanlı bir platformdur. Geliştiricilere göre Ethernity Chain, kimliği doğrulanmış NFT’lerle merkezi olmayan bir finans (DeFi) geçiş projesidir. Dolayısıyla bu ekosistem üzerinde tüm NFT’ler zincir üzerinden alınıp satılabilmektedir. 

  İlk olarak 8 Mart 2021’de crowd satışının gerçekleştiği Polkastarter platformunda finanse edilen Ethernity Chain’in yerel kripto para birimi ERN coindir. Proje, topluluğun tüm aktif üyeleri için ERN tokeninin değerini yükseltmek için uygun şartlar hazırlamaktadır. Ethernity Chain, Black Edge Capital, Morningstar Ventures, Spark Digital Capital, Woodstock ve Genesis Block Ventures tarafından büyük çaplı yatırımlar aldıktan sonra dikkatleri üzerine çekmiştir.

  Ethernity Chain Projesi ve Whitepaper

  Ethernity Chain amacı, blok zinciri başta olmak üzere müzik ve eğlence endüstrilerinde önde gelen isimlerle ortaklıklar kurmaktır. Bu sayede platform, NFT tabanlı dijital sanatı yaygınlaştırma ve hayırsever amaçları destekleme amacı gütmektedir. Bunun yanı sıra Ethernity Chain, ünlü sanatçıların eserlerini veya NFT’lerinin reklamını yaparak hayır kurumları için para toplama işlevini de yerine getirmektedir. Ethernity Chain hakkında detaylı bilgileri ve projenin Whitepaper’ını https://ethernity.io/ bağlantı adresi üzerinden inceleyebilirsiniz. 

  ERN Coin Yorumları

  Kripto para sektöründe özellikle 2021 yılına damgasını vuran gelişmelerden bir diğeri de NFT projelerinin yükselişidir. Geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşan ve büyük ilgi gören NFT sektörü, aynı zamanda çok ciddi rakamların telaffuz edildiği bir sektör haline gelmiştir. Ethernity Chain, NFT sektöründe parıldayan ve gelecek vaat eden platformlardan biri olarak görüldüğü için kripto para uzmanlarından da pozitif yönde yorumlar almaktadır. 

  Son dönemde çığ gibi büyüyen gelişen NFT alanı göz önüne alındığında ve bununla birlikte Ethernity Chain’in sunduğu avantajlar, yatırımcıları ERN coin tercihine yöneltmektedir. ERN coin, 2021 yılındaki boğa rallisi ile birlikte NFT sektörünün büyük talep görmesinin ardından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştır. Kripto para uzmanları ERN coin geleceği açısından da umutlu konuşmaktadır. 

  ERN Coin Geleceği Ne Olur?

  Özellikle ABD’li kripto para yatırımcılarının yanı sıra blockchain kullanıcıları da NFT projelerine büyük ilgi göstermektedir. Tamamen arz ve talep doğrultusunda hareket eden NFT sektöründe giderek büyüyen ilginin karşılığı olarak ERN coin geleceği de yüksek kazanç potansiyeline sahiptir. Kripto para uzmanları, ERN coin fiyatının ileride bu ilginin giderek büyümesi durumunda çok yüksek seviyelere ulaşabileceğini belirtmektedir. 

  Kâr amacı gütmeyen bir modellemeye sahip olan Ethernity Chain platformunun büyümesiyle birlikte ERN coin fiyatındaki yükseliş trendi devam edebilir. Kripto para piyasasının yanında her gün milyonlarca dolarlık satışların yapıldığı NFT koleksiyonlarının sergilendiği bu platformda kazanç fırsatları yüksektir. Ancak kripto para uzmanları ERN coin yatırımı yapmadan önce piyasadaki trendlerin yakından takip edilmesi gerektiğini belirtmektedir. 

  Ethernity Chain (ERN) Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  Ethernity Chain (ERN) Coin satın almak için şu işlemleri gerçekleştirmek yeterli olacaktır:

  • 1. Adım: ERN coinin listelendiği Binance, Tokocrypto, Hotcoin Global, ZT gibi borsalardan birinin web sitesine giriş yapın.
  • 2. Adım: Borsanın ücretsiz kayıt olma bağlantısını kullanarak KYC bilgileri ile üyelik hesabı oluşturun.
  • 3. Adım: Hesabınızı aktif yaptıktan sonra borsanın belirttiği uygun para transferi yöntemlerinden birini seçerek hesabınıza para gönderin.
  • 4. Adım: Borsadaki kripto para satın al bağlantısını kullanıp bakiyenize göre ERN coin alım emri girin.
  • 5. Adım: Satın almış olduğunuz ERN coinleri isterseniz borsadaki cüzdanda isterseniz de borsadan çekip soğuk cüzdanlarda saklayabilirsiniz. 

  ERN Token'ın Avantajları Neler?

  Avantajları şunlardır:

  • Ethernity Chain pazarında orijinal NFT’ler satın alma imkânı sunar.
  • Likidite madenciliği yapılabilir.
  • Ethereum odaklı en büyük A-NFT kütüphanesini kurmuştur.
  • Hayırsever amaçlar için sonsuza kadar para toplama imkânı sunar. 
  • NFT koleksiyoncuları üzerinden herkesin faydalandığı bir kazan-kazan platformudur. 

  ERN Token'ın Dezavantajları Neler?

  Dezavantajları şunlardır:

  • NFT sektörünün eskisi kadar ilgi görmemesi durumunda ERN coine duyulan talep azalacağı için fiyatlarda düşüş meydana gelebilir.
  • Kripto paraların tümünde olduğu gibi saklama hizmetleri sunan cüzdanlarda tuttuğunuz ERN coinlerin çalınma riski vardır. 

  Sonuç

  2021 yılında devasa çapta büyüyen NFT sektörünün önde gelen platformlarından biri olan Ethernity Chain, müzayedeler ve satışlar yoluyla NFT’lerin el değiştirdiği bir pazardır. Bu platformun yerel kripto para birimi olan ERN coin stake ve ödüller için kullanılmakta. ETH tabanlı olarak işlem gören ERN, Binance gibi yaygın borsalarda da listelenmiş durumda.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle