Altcoinleri kasıp kavuracak iddia! Bu projeler ETF olabilir

  Kripto para analiz firması Bernstein, yatırımcıların dikkatini çeken bir araştırma raporu yayımladı. Uzmanlar bu raporda spot Bitcoin (BTC) ETF onayının yanı sıra altcoinlerde de benzer hamleler geleceğini iddia etti.

  Kripto para piyasasında belirsizlik devam ederken, altcoin fiyatlarında inişli çıkışlı görünüm sürüyor. Altcoin yatırımcıları uzun bir süredir boğa rallisi beklemesine rağmen henüz bu yönde bir ışık görülmüş değil. Ancak uzmanlardan gelen açıklamalar, heyecanla beklenen altcoin rallisinin çok da uzak olmadığını gözler önüne serdi.

  Kripto analitik şirketi Bernstein, son raporunda spot BTC ETF onayının ardından sıranın diğer kripto paralara geleceğini öne sürdü. Uzmanlar, kripto paralarda ETF fırsatının sadece en büyük kripto para birimi BTC ile sınırlı kalmayacağını belirtiyor. Analistlere göre spot borsa yatırım fonu başvuruları yakın gelecekte birden fazla dijital varlığı kapsayacak şekilde genişleyecek.

  Önce Spot Ethereum ETF’i Gelecek

  Rapor sektörün önümüzdeki 6 ay içinde önemli gelişmeler yaşanacağını belirtiyor. Öncelikle dünyanın ilk spot BTC ETF’i piyasaya sürülecek ve ardından spot Ethereum ETF onayı gelecek. Rapor ayrıca varlık yönetimi sektörünün potansiyel ETF adayları olarak en iyi blok zincirlerini ve merkeziyetsiz finans (DeFi) projelerinin avantajlı olduğunu vurguluyor.

  Raporda ayrıca geçen hafta kripto para yatırımcılarını heyecanlandıran Grayscale zaferine de yer verildi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı GBTC davasını kazanan şirketin bu hamlesi, spot BTC ETF başvurularının onaylanma ihtimalini arttırdı.

  Hangi Altcoinler ETF Olacak?

  ETH’nin benzer bir CME vadeli işlem piyasası ve spot piyasa yapısına sahip olması, sıradaki borsa yatırım fonu kabulünün Ethereum için olacağı ihtimalini güçlendiriyor. Uzmanlar endüstri baskısıyla birlikte BTC ETF onayının hemen ardından Ethereum için de benzer hamlelerin gelmesini bekliyor.

  Analistler ayrıca BTC ve ETH sonrasında spot borsa yatırım fonu başvurularına konu olabilecek altcoin projelerini tahmin etti. Rapora göre dev varlık yönetim şirketleri Solana (SOL), Polygon (MATIC), Uniswap (UNI) ve Aave (AAVE) gibi projelerde ETF başvurusu bekliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle