Elon Musk kendini beğenmiş bir dolandırıcı – DOGE kurucusu

  Üst üste yaptığı birkaç açıklama ile kripto para piyasalarını tepetaklak eden Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’a tepkilerde yeni bir boyuta geçildi. Bu kez Elon Musk’a, Dogecoin’in (DOGE) iki kurucusundan tepki açıklaması geldi. Üstelik bu tepki, Musk’a yöneltilen en sert tepki olabilir.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, son iki gündür Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ile gündeme geliyor. Daha önce Twitter’dan yaptığı paylaşımlar ile her defasında Bitcoin (BTC) ya da Dogecoin (DOGE) adına olumlu sayılabilecek açıklamalarda bulunan Elon Musk, bu kez Bitcoin adına olumsuz açıklamalarla ile gündeme geldi. Ardından Musk’ın Dogecoin kanadında rengini belli etmesi, piyasaların tepetaklak bir hal almasına neden oldu. Elon Musk’ın etkisi ile kripto para piyasası sert girdiği aşağı yönlü hareketlilikten yavaş yavaş kurtulmaya başladı. Ancak Elon Musk tepkilerden hala kurtulabilmiş değil.

  Elon Musk DOGE Kurucularının Hedefinde

  Paylaşımları ile bir anda kripto para piyasalarında “sabıkalı istenmeyen kişi” ilan edilen Elon Musk, açıklamaları ile kripto paraları adeta ateşe attı. Ancak bu yangından yukarı yönlü şekilde sıyrılan ise Dogecoin oldu. Buna rağmen DOGE kurucuları Elon Musk’ın bu tutumlarından oldukça rahatsız. Dogecoin’in kurucu ortaklarından Jackson Palmer ve DOGE geliştiricisi Billy Markus, piyasadaki son gelişmeler ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  Bu çarpıcı açıklamaların en çok dikkat çekeni Palmer’in paylaştığı tweet oldu. Palmer her ne kadar paylaşımını silmiş olsa da paylaşımın ekran görüntüsü hala sosyal medyada yayılıyor. Dogecoin’in mucidi olmasının yanı sıra Firefox’un da kurucusu olan Palmer, bir süre önce DOGE ile bağlarını koparmıştı. Elinde hiç DOGE olmadığını açıklayan ve işin artık “saçmalık” boyutuna ulaştığını söyleyen Palmer, şimdi ise Elon Musk’ın çabalarına karşı sert tepkisiyle gündeme geldi.

  DOGE Kurucularının Açıklamaları

  Twitter’ı sadece kopya ve taklit hesapların ortaya çıkmasını engellemek için seyrek kullanan Palmer, yaşananlardan sonra Elon Musk’ın “kendini beğenmiş bir dolandırıcı” olduğunu ve her zaman da öyle kalacağını dile getirdi.

  DOGE geliştiricisi Billy Markus ise Musk’ın “DOGE’un işlem modelini geliştirmek için geliştiriciler ile çalışıyoruz” açıklamasından sonra, DOGE’u sadece 2 saatte geliştirdiğini ve hiçbir şeyi düşünmediğini söyledi. Bu da Musk’ın açıklamasında tutarlı olmadığını gösteriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle