Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 12 Mayıs 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki çalkantılı piyasa hareketleri 12 Mayıs Çarşamba gününde de devam etti. Altcoin piyasasında ise Ethereum fiyatındaki yükselişle yatırımcısını sevindirmeye devam ederken, popüler coinlerde düşüşler gözlemlendi.

  Günün en önemli Bitcoin ve altcoin gelişmelerini özel haberimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Dev veri analizi şirketi Palantir, lider kripto para Bitcoin'i ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini duyurmasıyla basında geniş yankı uyandırdı. Ünlü milyarder Peter Thiel tarafından kurulan dev veri analizi şirketi Palantir, müşterilerine ödeme yöntemi olarak BTC seçeneğini sunacak.

  E-ticaret devi eBay şirketi NFT yani non-fubgible token alım satımına izin vermeye hazırlanıyor. Bitcoin (BTC) fiyatı haftalardır yatay seyrini sürdürse de altcoinler bunun tam aksi yönde inanılmaz yükselişleriyle gündeme geliyor. Zincir içi verilere göre popüler kripto para borsalarına yüklü miktarda USDT gönderilmesi, altcoin fiyatındaki yükselişlerin işareti olarak yorumlandı. 

  SoftBank Group Corp. kurucusu Masayoshi Son, Bitcoin konusunda henüz net bir karara varmadığını açıkladı. Milyarder koruma fonu yöneticisi Stanley Druckenmiller, kripto tabanlı bir defter sisteminin doların yerini alarak küresel rezerv para birimi olabileceğini düşünüyor. Kripto para yatırımcıları Ripple’ın menkul kıymet davasından sonra BitMEX borsasının davasının sonuçlanmasını bekliyor.

  Iconic Funds tarafından hazırlanan fiziksel Bitcoin ETP ürünü, bugün Almanya’nın en büyük menkul kıymet borsalarından birisinde işleme açıldı. Bu gelişmenin de Bitcoin fiyatını olumlu etkilemesi beklenirken, BTC’nin son 24 saatlik performansı beklentilerin uzağında kaldı. Altcoinlerde ise Polkadot (DOT) hızlı yükselişi işle yatırımcılarını sevindirdi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre BTC fiyatında yatay seyir devam ederken 55.665 dolar seviyesinden işlem görüyor. Altcoinlerde Ethereum fiyatı yine hızlı yükseldi ve yüzde 6.42 değer artışıyla 4.235 dolara kadar tırmanmayı başardı. 

  Son dönemde altcoin piyasasında fırtınalar estiren Dogecoin (DOGE) fiyatında yüzde 6 oranındaki kayıp yatırımcıları endişelendirdi. Anlık verilere göre kayıp yaşayan kripto para birimleri arasında Binance Coin (BNB), Cardano (ADA) ve Ripple (XRP) öne çıktı

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle