Peter Brandt ADA coin fiyat tahminini paylaştı

  Kripto para piyasalarında son birkaç gündür hiç beklenmedik gelişmeler yaşanıyor. Elon Musk’ın açıklamaları ile sert düşen Bitcoin (BTC), önce beraberinde piyasaları da aşağı çekti. Ardından gelen toparlanmalarda, Cardano (ADA) yükselişleri ile dikkat çekti. Yeni rekoruna ulaşan ADA için kritik bir tahmin, ünlü analist Peter Brandt’ten geldi.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, birkaç gün önce Bitcoin (BTC) ile ilgili enerji verimliliği konusunda olumsuz açıklamalarda bulundu. Bu nedenle Tesla’nın BTC ödemelerini askıya alacağını açıklaması, piyasalarda sert düşüşleri tetikledi. Bitcoin’deki sert düşüşler daha sonra yerini toparlanmalara bırakınca, genel tabloda altcoinler de toparlanma sürecine girdi. Bu süreçte en çok dikkat çeken kripto para birimi ise Cardano (ADA) oldu. ADA, yeni rekor seviyesine ulaşarak yatırımcılarının yüzünü güldürdü. ADA kanadına olumlu ilerleyiş devam ederken, ünlü analist Peter Brandt, kritik ADA fiyat tahminini paylaştı.

  Brandt’e Göre ADA’nın Yolu Hala Açık

  Elon Musk, Bitcoin açıklamalarıyla piyasada olumsuz rüzgar estirdi. Ancak ardından Musk’ın DOGE ile ilgili açıklamaları, altcoinler kanadında rüzgarı tersine çevirdi. Bu durum ADA’nın yükselişinin arkasındaki etkenlerden biri olarak gösteriliyor. Ancak Cardano’nun rekor seviyelere yükselmesinin arkasındaki asıl etkenin, ADA ile ilgili yeni bir güncelleme olduğu düşünülüyor. Yeni ATH belirledikten sonra fiyat düzletmesine giren ADA için Peter Brandt, paylaştığı teknik analizden yola çıkarak, ADA’nın yolunun daha açık olduğunu düşünüyor.

  Peter Brandt ADA Fiyatının “Dinlenme Noktasını” İşaret Etti

  Peter Brandt, kripto para piyasalarında “Bitcoin Kahini” olarak tanınıyor. Ünlü analist, ADA fiyatının 2,26 dolar seviyesine kadar yükseleceğini iddia etti. Peter Brandt, 1 dolar seviyesinden bu yana yükseliş eğiliminde olan ADA/USD paritesi için 2,26 dolar seviyesinin “dinlenme noktası” olduğunu vurguladı. Brandt daha önce Bitcoin, Ethereum (ETH) ve XRP ile ilgili analizlerinde nokta atışı tahminlerde bulunmuştu. Piyasaların genel tabloda yatay seyirde olmasına rağmen ADA’nın yükseliş eğiliminde olması, Brandt’in haklı olabileceğini gösteriyor.

  Cardano Fiyat Artışının Perde Arkası

  Cardano ağının en büyük güncellemesi olacağı söylenen Alonzo hard forku, yaz aylarında faaliyete geçirilecek. Ayrıca ADA ağında Revuto gibi projeler çoktan faaliyete geçmeye başladı ve bu sebeple ADA ağından beklentiler de git gide artıyor. Elon Musk’ın açıklamalarının da “çevreci kripto para birimlerine” ilgi başlattığının da altını çizmek gerekiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle