Ethereum fiyatında rekorun ardından son durum nasıl?

  Lider altcoin Ethereum (ETH) fiyatı yükseliş trendine geçerek bin 800 doların üzerini gördü. Tüm zamanların fiyat rekorunu tazeleyen Ethereum ağında yaşananlar kripto para yatırımcılarının radarına takıldı…

  Son 1 ayda Ether fiyatının %35 oranında değer kazanması, altcoin yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile birlikte harekete geçen yatırım trendi, Ethereum fiyatlarına da olumlu yansıdır. Kripto para uzmanlarının yapmış oldukları en güncel teknik analizler, büyük Ether adreslerinin çoğaldığını, ortaya koydu.

  Ethereum ağının daha aktif kullanıldığı ve kurumsal yatırımcıların ilgisinin arttığı gibi detaylar da kripto para yatırımcılarının gözünden kaçmadı. Dünyanın en büyük borsalarından CME Group, vadeli Ether işlemlerini 8 Şubat tarihinde açması kripto paranın fiyatına olumlu yansıdı. Arcane Research verilerine göre ilk işlem gününde 30 milyon dolarlık hacim elde edildi. Açık pozisyonların toplam değeri 20 milyon dolara tekabül ediyor.

  Ethereum Fiyatında Satış Baskısı Artıyor

  Öte yandan dünyanın en büyük varlık yönetim şirketlerinden Grayscale, geçen haftanın sonunda fazladan 20 bin adet Ethereum satın almasıyla gündeme geldi. Grayscale’in Ether fonunun CME Group işlemlerinin yaygınlaşmasıyla birlikte büyüyebileceğini açıkladı. Büyük yatırımcıların bu ikiliyi portföylerinde bir denge kurmak için kullanabilecekleri düşünülüyor. 

  Ethereum fiyatında yeni gelen rekorlar birlikte bin 800 doların üzerine çıkılması, kripto para piyasasındaki orta-uzun vadeli yatırımcıları harekete geçirdi. Glassnode verilerine göre en az altı; en çok on iki aydır aktif olarak kullanılmayan Ether coinleri, fiyat rekor kırdıktan sonra azalmaya başladı. Bu veriler, Ethereum piyasasında yatırımcıların üzerindeki satış baskısının arttırdığını gösterdi. 

  Bitcoin Balinalarına Benzer Grafik

  Ethereum piyasasındaki büyük kurumsal yatırımcıların giderek çoğalması da kripto para basınında yer alan gelişmeler arasındaydı. ABD merkezli büyük kripto para borsalarından Coinbase, 2020’ye yönelik yayınladığı raporda “kurumsal yatırımcının Ether ile ilgilenmeye başladığını” duyurdu. Güncel veriler, içerisinde en az 10 bin tane Ether bulunan cüzdan sayısının, özellikle geçen yılın ikinci yarısından sonra artmaya başladığını ortaya koydu. Bu süre zarfında içerisinde en az 1.000 tane Bitcoin barındıran cüzdanların sayısı da artış gösterdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle