Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 24 Kasım 2021

  Bir süredir konsolide olan Bitcoin (BTC) fiyatındaki kayıplar altcoin piyasasını da olumsuz etkiliyor. Zaman zaman toparlanma sinyalleri gösteren altcoinlerde de düşüş trendi devam ediyor.

  24 Kasım 2021 tarihinde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Hindistan'da kripto paraların yasaklanmasını öneren yasa tasarısının ülkenin alt meclisine getirilmesi yatırımcılarda panik satışını tetikledi. Bir süredir BTC hakkında belirsizliklerin sürdüğü Hindistan’da son olarak kripto para alım satım platformuna yüklü bir yatırım yapılmıştı. Buna rağmen ülkedeki kripto para piyasasının geleceği merak ediliyor. 

  ABD Merkez Bankası FED, Federal Mevduat Sigorta Kurumu ve Para Kontrol Ofisi’nin bankalar ile finansal kurumlara yol amacıyla kılavuz yayımlaması bekleniyor. Konuyla ilgili basına verilen demeçte, bu kurumların birbirleri arasında bu konuda bir rehber hazırlanması adına görüşmeler yaptıkları ifade edildi.

  ABD merkezli küresel bankacılık devi Morgan Stanley, Bitcoin yatırımlarını arttırdı. Yapılan açıklamada, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) aracılığıyla üçüncü çeyrekte bazı fonların Bitcoin’e eklendiği belirtildi. Ancak bu gelişme BTC fiyatında beklenen yükseliş hareketini başlatmaya yetmedi. 

  Altcoinlerde ise küresel ödeme şirketi Ripple, ada ülkesi Palau Cumhuriyeti ile dijital para üzerine ortaklık kurdu. XRP yatırımcılarının yakından takip ettiği Ripple, son olarak Güney Asya’da 760 bin nüfuslu küçük bir ülke olan Bhutan ile iş birliği yaptığını açıklamıştı.

  Cardano CEO’su Charles Hoskinson, eToro platformunun ABD’de ADA’yı delist edeceğini açıklamasıyla ilgili gelen soruları yanıtladı. Borsanın kararının kendileri için sürpriz olduğunu ancak likidite sorunu yaşanmayacağını belirten Hoskinson, tüm dünyada hala ciddi bir regülasyon boşluğu olduğunu hatırlattı. 

  Fiyatın son dönemde hızla düşmesine rağmen fenomen kripto para Shiba Inu'yu tutan adres sayısındaki artış dikkat çekti. Kripto para güvenlik firması CertiK'in yaptığı araştırmaya göre içinde SHIB olan Ethereum adres sayısı 1 milyon 50 binin üzerine çıktı. Bu gelişme SHIB topluluğunda büyük yankı buldu.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC fiyatında yüzde 2 civarındaki kayıpla 56.524 dolarlı seviyeler görülüyor. ETH, BNB, SOL ve DOT fiyatlarında kısıtlı düşüşler görülürken yatırımcılar en çok ADA ve DOGE fiyatlarındaki düşüşten olumsuz etkilendi. Her iki kripto para biriminde de yüzde 8 civarındaki değer kaybı yatırımcıları tedirgin ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle