Holochain performansı ile yatırımcılara göz kırpıyor

  Gözlerin lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve lider altcoin Ethereum’a (ETH) çevrildiği son günlerde, Holochain (HOT) yakaladığı yükseliş ivmesi ile dikkatleri çekmeyi başardı. Bitcoin 60 bin doları test ederken duraksadı, Ethereum da yeni rekorundan sonra hafif geri çekilmelere başladı. Ancak Holochain tekrar yükselişe geçti.

  Son günlerde kripto para piyasalarında yatırımcıların gözü kulağı lider kripto para birimi Bitcoin’de idi. Zira Bitcoin son günlerde sergilediği yükselişler ile piyasaları da yukarı yönlü harekete geçirmişti. Hemen herkes Bitcoin’in yeniden 60 bin dolar direncini aşıp, tüm zamanların rekoruna ulaşmasını beklemeye başlamıştı. Ancak Bitcoin bu bölgedeki mücadelesini nispeten duraksattı. 

  Bununla birlikte lider altcoin Ethereum, Bitcoin’den aldığı yükseliş desteği ile 2 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Piyasalarda Bitcoin ve Ethereum takip edilirken, 1 haftadır yükselen ancak durulma evresine geçen Holochain tekrar yükselişe geçerek dikkatleri çekmeyi başardı.

  HOT Fiyatı Son 24 Saatte Yüzde 20 Arttı

  Son zamanlarda Türkiye’de de oldukça popüler hale gelen Holochain, son bir haftadır yükseliş potasındaydı ve sonunda 0,018 dolar seviyesinde bir dirençle karşılaşmıştı. Bu aşamada reddedilen HOT, geri çekilmelerin ardından BTC ve ETH’nin durulması ile birlikte yeniden yükselişe geçti. 0,018 dolarda reddedildikten sonra 30 Mart tarihinde 0,019 doları gören HOT, 2 gündür 0,016 dolarda yatay seyrediyordu.

  HOT/USD paritesi iki günlük dinlenmenin ardından yeni günde üçgen formasyonundan çıkmayı başardı. 0,016 dolar seviyelerinde seyreden HOT, bu yükseliş ile kritik direnç olan 0,018 doları da aştı. Bu yükselişleri ile birlikte HOT son 24 saat içinde %20’den fazla değer artışı yaşamış oldu.

  Analistler Psikolojik Dirençlere Karşı Uyarıyor

  Analistler, HOT/USD paritesinde, 0,018 dolardan sonra önemli bir direncin olmadığını ifade ediyor. Bu da HOT’un fiyat keşfine başladığı düşüncesini gündeme getiriyor. Çoğu zaman yatırımcılar bu gibi durumlarda büyük bir hataya düşüyor. Analistler de bu hatanın tekrarlanmaması adına yatırımcıları uyarıyor. Analistler, yatırımcıların durumu “fiyatın hiç durmadan yükselecekmiş gibi” değerlendirmemesi gerektiğini ifade ediyor.

  Bu noktada analistler, teknik açıdan bir direnç görünmese de psikolojik dirençlere karşı yatırımcıları uyarıyor. Analistlere göre HOT fiyatı için sırasıyla 0,020 dolar, 0,030 dolar ve 0,050 dolar seviyelerinde psikolojik dirençler bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle