Kripto Para

Elon Musk, Bitcoin madenciliğine mi başlıyor?

  Kripto para piyasasını son dönemde en çok etkileyen isimlerden biri olarak öne çıkan Elon Musk hakkında çarpıcı iddialar ortaya atıldı. Anthony Scaramucci, Tesla şirketinin yakın zamanda Bitcoin madenciliği işine girebileceğini iddia etmesi dikkat çekti…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında kritik seviye üzerinde kalma savaşı sürerken, kripto para yatırımcılarının dikkatini çeken gelişmeler yaşandı. Tesla CEO’su Elon Musk, son paylaşımlarından şirketinin Bitcoin ile ödemelerini artık kabul etmeyeceğini duyurmuştu. Bu duyuru, kripto para piyasasında büyük bir yankı uyandırırken fiyatlarda da sert düşüşler meydana getirdi.

  BTC destekçisi olarak tanınan ünlü milyarder Elon Musk, bu kararına gerekçe olarak Bitcoin madenciliği ve işlemlerinde kömür gibi fosil yakıtların giderek daha yoğun kullanılmasını göstermişti. Fosil yakıtların kullanılmasından endişe duyduğunu belirten Elon Musk’ın açıklamaları kripto para yatırımcıları ve sektör temsilcilerinin tepkisiyle karşılaştı.

  Scaramucci’den BTC Madenciliği İddiası

  Kripto para piyasasında BTC başta olmak üzere pek çok kripto para biriminin değer kaybetmesine neden ola nbu karar, sektördeki isimlerin de tepkisini çekti. Ancak küresel alternatif yatırım şirketi SkyBridge'in kurucusu Anthony Scaramucci tepki göstermek yerine farklı bir konuda yorum yaptı. 

  Tesla’nın yakın zamanda BTC madenciliğine başlayabileceğini iddia eden Scaramucci şunları söyledi: “Elon, yarım yamalak iş yapan bir adam değil. Bitcoin madenciliği sektörünü sekteye uğratan, yeni bir rakip olacağını öngörüyorum. 500 bin satoshi'ye bahse girerim ki, Tesla/SolarCity bir yıl içerisinde 'süper temiz' Bitcoin madenciliği işine girdiğini duyuracak.”

  Bitcoin Madenciliği Tartışması

  Elon Musk tepkilerden sonraki açıklamasında kripto paraların birçok açıdan iyi bir fikir olduğunu ve gelecek vaat ettiğini söylemesiyle kafaları karıştırdı. Bu özelliklerine rağmen kripto para birimlerinin çevreye zararlı olmaması gerektiğine vurgu yapan ünlü milyarder Tesla’nın BTC satmayacağını yineledi

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isim, madencilik faaliyetleri daha sürdürülebilir olduğu zaman şirketin BTC'yi işlemlerde kullanmaya başlayacağını açıkladı. Bu açıklamalar, SkyBridge'in kurucusu Anthony Scaramucci’nin BTC madenciliği iddialarının ardından gelince kripto para yatırımcılarını heyecanlandırdı.  

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle