Kripto Para

DOGE kurucusundan eleştirilere ışık hızında yanıt!

  Kripto para piyasalarında son günlerde kan gövdeyi götürüyor. Satış baskısının arttığı günlerde Bitcoin (BTC) öncülüğünde kriptolarda düşüşler devam ederken, CNBC’nin Mad Money programının sunucusu Jim Cramer, yatırımcıları şaka coin’lerine ve özellikle de Dogecoin’e (DOGE) karşı sert uyardı.

  Kripto para piyasalarında Bitcoin (BTC) öncülüğünde sert düşüşler yaşanıyor. Yaşanan değer kayıpları derinleşmeye devam ediyor ve Kasım ayı başlarında 3 trilyon dolar barajını aşan kripto para piyasalarının toplam değeri, 1,65 trilyon dolara kadar gerilemiş durumda. Piyasada düşüş hakimiyeti devam ederken, CNBC’nin Mad Money programının sunucusu Jim Cramer, yatırımcıları şaka coin’leri konusunda uyardı. Twitter üzerinden paylaşımlarda bulunan Cramer, şaka coin’leri arasında özellikle de Dogecoin (DOGE) ile ilgili sert açıklamalarda bulundu.

  Cramer Maaşını BTC ile Alacağını Söylemişti

  Jim Cramer, konuya ilişkin görüşlerini son dönemlerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) gündeme taşıdığı konular üzerinden paylaştı. Bilindiği üzere SEC, son dönemlerde hangi kripto paraların menkul kıymet olduğunu ve hangilerinin olmadığını soruşturuyor. SEC’nin tartıştığı bu konunun bir sonucu olarak fikirlerini dile getiren Jim Cramer, daha önce yapmış olduğu açıklamalarında Bitcoin’de ve Ethereum’da (ETH) yatırımlarının olduğunu söylemiş ve hatta maaşını da Bitcoin ile alacağını dile getirmişti.

  Cramer, Yatırımcıları DOGE Konusunda Uyardı

  Cramer, Twitter üzerinden yaptığı son açıklamasında açıkça Dogecoin’den hoşlanmadığını belirtti. Popüler isim ayrıca yatırımcıları da Dogecoin’e yatırım yaparken dikkatli olmaları konusunda uyardı. Cramer, Dogecoin’in gelecekte bir kripto para biriminden çok bir menkul kıymet olarak değerlendirileceğini iddia etti. Öte yandan Jim Cramer kripto para birimlerinin bir düzenlemeye ihtiyacı olduğunu ve düzenlemeler gelmeden kripto paraların yok olacağını öne sürdü. Cramer’in paylaşımına, Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus’tan da yanıt gecikmedi.

  Billy Markus, Jim Cramer’a Hızla Yanıt Verdi

  Jim Cramer söz konusu Twitter paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

  “Lütfen Dogecoin’e dikkat edin… Bu bir güvenlik meselesidir, düzenlenecektir. Borsalar için para kazanmak için her gün kaç tane olduğunu ve kaç tanesinin yaratıldığını öğreneceğiz.”

  Cramer’in paylaşımına hızlı bir yanıt veren Billy Markus ise paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

  “Kardeşim lütfen Blockchain’in nasıl çalıştığını öğren. Kaç tane olduğu ve her gün kaç tane yaratıldığı zaten gayet iyi biliniyor. Bu bilgiler herkese açık blok zincirindeki genel koddadır ve herkes tarafından kolayca görülebilir.”

  Billy Markus, bu yanıtından sonra bir de Jim Cramer’in paylaşımını alıntılayarak, bunun “Dogecoin için şimdiye kadarki en büyük boğa sinyali” olduğunu iddia etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle