Kriptopara

2022 ICP Coin Geleceği Ne Olur? ICP Fiyat Tahmini, Analiz

  Blockchain teknolojisi alanında sunduğu yenilikler ile adından söz ettirmeyi başaran ICP Coin, projenin güçlü yanlarıyla da dikkat çekmektedir. Kripto para uzmanların ve yatırımcıların gündeminde ilk sıralara yükselen ICP, blok zincir teknolojisinin gelişim göstermesiyle daha da güçlü bir konuma erişmiştir. Peki, ICP Coin yatırımı yapmak isteyenleri gelecekte neler bekliyor? ICP Coin geleceği, fiyat tahmini ve Internet Computer projesinin tüm detaylarını sizler için derledik. 

  Internet Computer (ICP) Coin Geleceği

  Geleceğin internet dünyasının temellerini atan birçok proje gibi Internet Computer, Bitcoin ve Ethereum sonrasında üçüncü büyük blockchain yapısını temsil etmektedir. Bu özelliği ise onu geleceğin dünyasında güçlü bir konuma yerleştirmektedir. Web hızında çalışabilir olması sayesinde de birçok yönden gelecek vaat eden Internet Computer, gelecekte ICP ile de piyasalarda daha sık aranan bir dijital varlığa dönüşecektir. ICP Coin geleceği hakkında genel kanı ise şu şekilde özetlenebilir:

  • Proje, sayısız yüksek profilli girişimcinin desteği ve mevcut durumda geliştirilmiş uygulamalarla güçlü ekosistemi ile her geçen gün büyümektedir. 
  • DeFi, sosyal ağlar ve altyapı ile geleceğin blok zincir web faaliyetlerinin gerçekleşeceği temel alan olarak görülmektedir. 
  • ICP Coin ise gelecekte Capital gibi uzmanların verilerine göre 2023 – 2027 döneminde 30 dolar seviyesinin üzerinde seyretmesi beklenmektedir. 

  ICP Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  ICP Coin’in geleceğini daha teknik düzlemde değerlendiren analistlere göre ICP/USD görünümünde bariz bir sıkışma olduğu aktarılmıştır. Bu durumun ise yakın zamanda yukarı yönlü hareketi tetikleyeceği belirtilmektedir. Stop seviyesini riskli alan olarak görülen 27 dolar bandına konularak, bir üst direnç bölgesinde beklenmesinin doğru olabileceği belirtilmişti. Ancak yatırım tavsiyesi arayanlar için bu grafik analizi piyasa belirsizlikleri nedeniyle risk teşkil edebilir. 

  Internet Computer (ICP) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  ICP Coin, Internet Computer protokolünün yerel tokenidir. Ağ üzerinden temel üç önemli rol üstlenir ve bu temellere göre çalışmaktadır. Herkese açık olan internet altyapısını genişletmek ve dünyanın bilgi işlem platformu haline getirmek amacıyla geliştirilen proje, ağındaki düğümleri de etkili biçimde çalıştırmaktadır.  

  ICP Coin’in ağda üstlendiği görevler ve çalışma prensibi şu üç başlıkta değerlendirilmektedir:

  • Ağ yönetiminin kolaylaşması.
  • Hesaplamalar için Cycle üretimi.
  • Katılımcı ödülleri. 

  ICP Coin Ne Olur?

  Geliştirici ve girişimcilik faaliyetlerinin kısa zamanda ilgi görmesi ve yeni çıkan daps hizmetlerinin aktif kullanıcılarının da genişlemesi fiyatını olumlu etkileyecektir. Sahip olduğu ekosistem ve web hızında çalışabiliyor oluşu sayesinde fiyat beklentileri ve hedefleri de bir hayli yükselmiştir. Gelecek ICP ne olur sorusuna net bir yanıt veremeyen analistlere göre uzun vadeli bekleyişin pozitif bir kazanç potansiyeli getirebileceği yönünde beklentiler oluşmuştur. Geliştiriciler için açık kaynaklı oluşu, geliştirici hibeleri ve serbest döngüler ile geleceği son derece umut vaat edici olarak görülmektedir. 

  Internet Computer (ICP) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Kripto dünyasının iki önemli aktör olan Bitcoin ve Ethereum’un ardından üçüncü büyük blockchain yapısını temsil etmektedir. Akıllı sözleşme hesaplamalarını ve verilerini ölçekleyebilen ve bunları web hızında çalıştırabilmekte ve son derece verimli bir şekilde depolamaktadır. Güçlü destekçileri sayesinde de bir hayli güvenli olduğuna işaret edilen Internet Computer, Dominic Williams, kurucusu ve baş geliştiricisi olarak öne çıkan isimdir. 

  İsviçre’ni Zürih kentinde yer alan ve dünyanın en iyi kripto bilimcilerinin ve diğer uzmanların yaklaşık 100 bin akademik alıntı ve toplu olarak 200 patentten oluşan kâr amacı olmayan bilimsel araştırma kuruluşu olan DFINITY Foundation tarafından desteklenmektedir. Gelecekte daha etkin olması beklendiği için uzun vadeli alım için olumlu değerlendirilmektedir. 

  Internet Computer Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Internet Computer’i benzersiz ve özel kılan temel unsur dünyanın ilk sınırsız kapasite sunan ve web hızında çalışabilen blok zincir ağı olmasıdır. Internet Computer protokolünün ana amacı ise rakiplerinden ICP’yi ayırmaktadır. Herkese açık internet altyapısını genişletmek ve buna ek olarak dünyanın bilgi işlem platformu haline gelmek istemektedir. Projenin öne çıkması ve benzersiz olmasında etkili unsurlar ise şunlardır:

  • Arkasında yer alan bilimsel yapı, yeni konsensüs mekanizmaları, NI – DKG, NNS ve internet kimliği gibi birçok ileri teknolojik yapıyı kapsayan Zincir Anahtar Teknolojisine sahiptir. 
  • Zincir Anahtar Teknolojisi adı verilen bu sistem ile web hızında çalışma gücüne sahiptir. 

  ICP Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Internet Computer projesi birçok yönden geleceğin dünyasında mutlaka yer alması beklenen bir projedir. Sahip olduğu yenilikçi teknoloji ve arkasındaki güçlü ekip bunu doğrular niteliktedir. Proje hakkında negatif, dezavantaj yaratabilecek görüşlere ender yer verilmektedir. Internet Computer ve ICP Coin hakkında başlıca avantajları ve dezavantajları şu şekilde ortak bir düzlemde değerlendirilebilir:

  • Ekosisteminde Enso Finance, Tacen, SailFish, OpenChat gibi güçlü girişimler yer almaktadır. 
  • Blok zincir teknolojisinde var olan birçok soruna çözüm üretir. 
  • ICP Coin ise piyasa hareketi ve belirsizlik nedeniyle risk teşkil etmektedir. 

  ICP Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Dünya genelinde kripto para ticaretine imkan tanıyan hemen hemen tüm güçlü borsalarda ICP Coin bulunabilmektedir. Bu sayede birçok yatırımcı rahatça işlem gerçekleştirilebilmektedir. 10 Mayıs itibariyle kullanıma açılan Internet Computer Token için Coinbase başta olmak üzere diğer birçok borsa listeleme kararı almıştır. Listelendiği borsalar ise şunlardır:

  • Coinbase
  • Huobi
  • OKEx
  • Binance
  • Coinbase Exchange
  • Bybit
  • KuCoin

  ICP Coin Fiyat Tahminleri

  ICP Coin hakkında 3 uzmanın görüşleri öne çıkmaktadır. Digital Coin, Wallet Investor ve Price Prediction uzmanlarından gelen yeni tahminler gelecek projeksiyonunda olumlu görülmektedir. Fiyat tahminleri yatırım tavsiyesi içermeyen uzmanlara göre ICP Coin’in gelecek pozisyonu bir hayli olumlu görülmüştür. 3 uzmanın ICP Coin fiyat tahminleri şöyledir:

  • Digital Coin: Çok daha yukarı yönlü görüş bildirmiştir. Fiyat beklentisi 2022 yılı için 22 dolar seviyesinde ilerlerken, takip eden 3 yılda 32 dolar seviyesi olarak belirtilir. 
  • Wallet Investor: 1 yıllık süreçte fiyatının 1 dolara kadar gerileyebileceği aktarılmıştır. Kısa vadeli beklentiler olumsuzdur. 
  • Price Prediction: 2022 yılı için ortalama beklenti 23 dolar bazında seyretmektedir. Gelecek dönemde ise 30 dolar hedefi mümkün görülmüştür.  

  Sonuç 

  Yazımızda, ICP Coin geleceğine ilişkin fiyat tahminlerini yazdık. Bazı uzmanlar belirsizliklere dayanarak ve kripto paralara karşı hükümetlerden gelecek kararlara göre olumsuz beklentide oldukları görülmektedir. Kısa ve orta vade yatırımı bu nedenle riskli görülmüştür. Genel kanı ise uzun vadede ICP Coin’in iyi bir konuma ulaşacağı yönündedir. Projenin güçlü hedefleri ve daha şimdiden elde ettiği başarı ise ICP Coin hakkında olumlu görüşleri ortaya çıkarmıştır. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle