Kripto Para

Milyarder yatırımcıdan asla batmaz 2 kripto para yorumu

  Kripto para yatırımları ile bilinen Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz yeni açıklamalarda bulundu. Ünlü kripto para milyarderi, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) piyasaya ne olursa olsun asla batmayacağını söyledi…

  Kripto para piyasasında konsolidasyon süreci devam ediyor. Özellikle önde gelen kripto para borsası FTX’in ani iflasından sonra kripto şirketleri güven kaybetti. Kripto paralara olan güven azaldıkça haliyle piyasada satış baskısı sürüyor. Kasım ayı, kripto paralar için büyük çöküş anılarıyla geride kalırken Mike Novogratz’dan ilgi çeken bir yorum geldi.

  Kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, sektörde daha sık dile getirilen olumsuz düşünceleri yorumladı. Kripto para yatırım şirketi Galaxy Digital’in yöneticisi, özellikle 2 kripto para birimini öne çıkardı. Ünlü milyarder, BTC ve ETH için geleceğin çok parlak olduğunu düşünüyor.

  Kripto Sektöründe Güven Krizi Yaşanıyor

  CNBC ekranlarından yayınlanan Squawk Box programına konuk olan Mike Novogratz, piyasalardaki düşüşe sebep olan güven krizini değerlendirdi: “Bu piyasada kesinlikle bir güven krizi yaşıyoruz ve henüz tehlikeden çıkmış değiliz. Devam eden pek çok saadet zinciri etkisi var. Bununla birlikte, insanlar Three Arrows Capital’e maruz kaldılar. Sonrasında FTX’teki krizi yaşadılar ve FTX önemli oyunculardan biriydi. Yani insanların dengelerini geri kazanmaları bile birkaç hafta alacaktır.”

  Kriptolarda Yavaş Yükseliş Beklentisi

  Kripto para destekçisi milyarder Novogratz, piyasada büyük çöküş yaratan durumlara rağmen Bitcoin’in gücünü kanıtladığını düşünüyor. Ünlü yatırımcı ayrıca BTC ve ETH’nin kalıcı olacağını söyledi: “Bitcoin hiçbir yere gitmiyor. Kriptografi tarafından doğrulanan bu merkeziyetsiz topluluğa net varlıklarının bir kısmını Bitcoin’de depolamaya karar veren 150 milyon insan var. Bu nedenle, Bitcoin hiçbir dünyada ortadan kaldırılamıyor. Açıkçası, Ethereum’daki blockchain ve diğer her şeyde aynı.”

  Tecrübeli yatırımcı, BTC ve ETH başta olmak üzere kriptolarda yeniden yükselişin yaşanacağını söyledi. Galaxy Digital CEO’su, geçmiş dönemlerin aksine bu sefer ani bir yükseliş yerine daha yavaş ve kendinden emin bir değerleme yaşanacağını düşünüyor: “Bunun bir V iyileşmesi olacağını düşünmüyorum ama herhangi bir gerginlik yaratabilir. Güveni yeniden inşa etmek zahmetli olacak.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle