Kripto Para

Büyük düşüşte borsalar yine çöktü! Mağdurlar isyanda

  Kripto para piyasasında yaşanan sert düzeltme hareketinin etkileri yatırımcılar kanadında büyük ses getirdi. Bitcoin fiyatı son 4 aydır görülmemiş seviyelere gerilerken popüler kripto para borsaları da kullanıcılarına hizmet vermekte zorlandı…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı, büyük bir düşüş yaşayınca kripto para yatırımcılarında da panik yarattı. Şubat ayından bu yana hiç görülmeyen seviyelere kadar gerileyen BTC fiyatı, pek çok borsa ve internet sitesinde de yoğun trafik yaşanmasına yol açtı. Bu sebeple popüler kripto para borsalarında hizmet kesintileri gündeme geldi

  Bitcoin fiyatı gerilerken pek çok popüler kripto para borsasında ve internet sitesinde de yoğun trafik artışı sebebiyle hizmet kesintileri meydana geldi. ABD merkezli dev kripto para borsası Coinbase ve kripto para piyasasının en büyük borsası olan Binance, bu çöküşte tepki çekti. Coinbase ve Binance kullanıcıları, "Ethereum ağındaki yoğunluk nedeniyle" Ether (ETH) ve ERC-20 token çekimlerinde gecikme yaşadı.

  Dev Kripto Para Borsalarında Hizmet Kesintisi

  Ethereum ağında yaşanan yoğunluk sebebiyle hizmet alamayan kullanıcılar, şikayetlerini sosyal medya platformları üzerinden dile getirdi. Coinbase kullanıcılarının sorunu gün sonuna kadar devam etmesiyle tepki topladı. 

  Öte yandan kripto analiz sitesi CoinMarketCap de piyasadaki düşüşle birlikte artan trafik sebebiyle hizmet dışı kaldı. Kripto para piyasasının en popüler borsalarından olan ABD merkezli Kraken borsası da bir süreliğine erişim dışı kalarak kullanıcılarına hizmet veremedi. 

  Kripto Para Yatırımcıları Yine Mağdur Edildi 

  Öte yandan Gemini kripto para borsası ise dün yapılan açıklamada sorunları çözmek için acil bakım eylemleri başlattığını duyurdu. Borsadan yapılan açıklamada panik ortamı için “Tüm müşterilerin hesap ve fonları tamamen güvende” ifadeleri kullanıldı.

  Dev kripto para borsası Coinbase, daha önce de Bitcoin'in büyük fiyat hareketlerinde kullanıcılarına hizmet verememesi ile gündeme gelmişti. Borsa kullanıcı fonlarının güvende olduğunu açıklasa da, dalgalanmanın yüksek olduğu dönemlerde işlem yapamamaktan şikayet ediyor. Hizmet kesintileri sebebiyle borsada kripto para alım veya satım yapmak isteyen kullanıcılar mağdur oluyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle