Ünlü analiz şirketi açıkladı: Borsalara BTC akıyor

  Kripto para piyasasının popüler veri analiz şirketi CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju dikkat çekici bir paylaşımda bulundu. Deneyimli analist, mevcut verilere bakıldığında kripto para borsalarına Bitcoin akışı olduğunu söyledi…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki belirsiz görünüm, kripto para yatırımcılarını endişelendirmeye devam ediyor. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği analistlerden CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, borsalardaki hareketliliğe dikkat çeken paylaşımda bulundu. Deneyimli analiste göre kripto para borsalarına hızlı bir şekilde Bitcoin akmaya başladı.

  Sektörün en tanınmış analistlerinden Ki Young Ju’ya göre kısa vadeli bir zaman diliminde Bitcoin fiyatı için bazı endişe verici işaretler görülmeye başladı. Deneyimli analist, yüksek borsa net akışları ve düşük işlem hacminin piyasada büyük çaplı endişe yaratabileceğini söyledi. 

  Kripto Para Borsalarına Bitcoin Aktarılıyor

  Kripto para sektörünün en tanınmış veri analiz şirketlerinden CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, yatırımcılara önemli uyarılarda bulundu: “BTC hakkında beni endişelendiren şeylerden biri de borsa girişleri. Son zamanlarda borsalara çok sayıda Bitcoin akıyor ancak ticaret hacmi hala nispeten düşük. BTC’nin artan borsa girişlerini sindirmek için daha fazla ticaret hacmine ihtiyacı var.”

  Gün içinde 35 bin dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin fiyatındaki değişimler yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor. Lider kripto para birimi geçtiğimiz dönemde 31 bin dolar seviyesine düşmüştü. Fakat günler sonra toparlanma belirtileri gösteren BTC fiyatı 38 bin 500 dolara tırmansa da bu seviyede kalıcı olamadı ve yine düşmeye başladı. 

  Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkiler?

  Kripto para borsalarına yollanan ve çekilen coin’lerin miktarı, kısa vadeli satış potansiyeline dair çok önemli işaretler vermesi sebebiyle dikkat çekiyor. Deneyimli analistler, Bitcoin fiyatının geleceğini tahmin etme noktasında bu verilerin önemli olduğunu vurguluyor.

  Eğer kripto para borsalarında çok sayıda Bitcoin bulunursa, bu durumda nispeten daha hızlı bir şekilde satılabilecek çok sayıda BTC olduğunu gösteriyor. Sektördeki daha büyük BTC yatırımcıları, hızlı bir şekilde satış yapmak istemedikleri sürece Bitcoin’lerini borsada tutmuyor. Dolayısıyla borsaya aktarılan BTC’ler satış amaçlı olabiliyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle