Konsolidasyon yaşayan DOT’u ne bekliyor?

  Yükseliş potasına girdikten sonra volatilite yaşayan Polkadot (DOT), 46,80 dolar seviyesinde tüm zamanların rekorunu kırdıktan sonra konsolidasyon yaşamaya başladı ve 42 dolar bandına kadar geriledi. Volatilite DOT’a yeni rekorları getirmişti ve şimdilerde DOT’un durağan seyrettiği görülüyor. DOT bu durağan seyirden hangi yönlü çıkacak?

  Kripto para piyasalarında, piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto para birimi arasında ilk iki sıra haricinde zaman zaman beklenmedik değişiklikler yaşanabiliyor. Lider altcoin Ethereum’un (ETH) rakipleri arasında gösterilen Polkadot (DOT) da bu mücadelelerde gösterdiği performanslar ile göz doldurmayı başardı. Son olarak 46,80 dolar ile tüm zamanların rekorunu kıran ve listede 5. sırada bulunan DOT’un, 42 dolar bandına kadar çekildikten sonra durağan bir evreye geçtiği görülüyor.

  Gelen sert yükselişler sonrası düşüşe geçen ve ardından yatay seyirde ilerlemeye başlayan Polkadot volatilite sonrası rekor seviyesine ulaşmıştı. Şimdilerde konsolide olan Polkadot’u ilerleyen dönemlerde ne gibi fiyat hareketlilikleri bekliyor olabilir?

  Polkadot Fiyat Performansı

  Genel tabloda yukarı yönlü hareketlilikler ile başlayan Nisan ayında rekorunu tazeleyen altcoinlerden biri de Polkadot oldu. 3 Nisan tarihinde DOT, 46,80 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Ancak ardından 40 dolar bandına kadar geriledi ve hafta arasından sonra tekrar 43 dolar bandına yükselmeyi başardı. Fakat bu aşamadan sonra DOT aşağı yönlü bir eğilime girdi ve yatay seyre geçti.

  41,6 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan DOT’un hemen önünde 42,5 milyar dolar ile 4. sırada Tether (USDT) bulunuyor. Aslında DOT’un 2021 yılına başlangıç fiyatı göz önüne alındığında, onun yatırımcısını fazlasıyla sevindirdiği görülüyor. Zira DOT yeni yıla 4 dolar bandında başladı ve 3 aylık süreçte yatırımcılarına 10 kat kazanç sağladı.

  Polkadot İçin Kritik Seviyeler

  Analistler, şimdilerde yatay seyre geçen DOT için ilk önemli destek noktasının 37,5 dolar seviyesinde olduğunu ifade ediyor. Öte yandan analistler, yukarı yönlü bir kırılmada fiyatın 60 dolar bandına kadar yükselebileceğini ve o bölgede 62 dolarda DOT’un güçlü bir dirençle karşılaşabileceğini öngörüyor. Yükseliş eğilimini korumayı başarmış olan DOT için atılan geliştirme adımlarının etkisini gösterdiği görülüyor.

  Son gelen verilere göre 1 DOT fiyatı %polkadot+try% TL. Döviz cinsinden ise %polkadot+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Polkadot 24 saatte %polkadot+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle