Kripto Para

Dikkatli olun! Dolandırıcılar Luna 2.0 airdropunu hedef aldı!

  Dolandırıcılar yine kripto sektörünün üstüne kabus gibi çöktü! Kötü niyetli aktörler bu kez LUNA 2.0 airdropunu hedef aldı. PeckShield’a göre kötü niyetli kişiler; kripto topluluğuna, kripto etkileyicilerine ve CEO’lara genel adresleri üzerinden Wrapped LUNA göndererek tuzaklarına çekmeye çalışıyor.

  Blockchain analiz ve güvenlik firması PeckShield, dolandırıcıların yeni hedeflerini açık etti! Kripto etkileyicilerinin ve CEO’ların genel adreslerine Wrapped LUNA gönderildiğini belirten kuruluş, kripto topluluğunu yeni nesil dolandırıcılığa karşı uyardı.

  Listede Justin Sun, Vitalik Buterin ve Andressen Horowitz Var

  PeckShield, Twitter üzerinden paylaştığı uyarıda dolandırıcıların bir Wrapped Luna 2.0 jetonu oluşturduğunu ve Ethereum adresi üzerinden Terra Deployer’a bu token’leri gönderdiğini belirtti. Anonim bir Ethereum adresinin kullanıldığı bu dolandırıcılık girişiminde dolandırıcılar, daha sonra jetonları Justin Sun, Vitalik Buterin, Andressen Horowitz ve Three Arrows Capital gibi halka açık adreslere dağıttı.

  Dolandırıcılık detayına inmek gerekirse dağıtım, sözleşme sayfası için meşruiyet kazanma ve kullanıcıları aldatma gibi amaçlar için tasarlandı. Bu dolandırıcılığa düşen mağdurlar ise UST ve LUNA birikimlerini LUNA 2.0 satın almak için gönderecek ve böylece dolandırılmış olacak.

  Luna 2.0 Airdropuna Katılmak Yerine Dolandırılacaklar!

  Detaylarını aktardığımız gibi dolandırıcılar, gönderileri ile Luna 2.0 airdropuna katılmak isteyen ve tercihen yüklü bakiyeye sahip olması muhtemel isimlerin birikimlerine göz dikti. LUNA her ne kadar çok düşük seviyeye inse de bahsi geçen isimlerin milyon dolarlık portföyleri düşünüldüğünde, hatırı sayılır bir meblağın elde edilebilmesi bu yöntemle olası!

  Öte yandan LUNA sahiplerinin %65 onayını alan Luna 2.0 için geri sayım başladı! 28 Mayıs tarihinin airdrop için uygun olduğu ifade ediliyor. Airdrop sonrası Luna 2.0 yeni çatallanan blok zincirin yerel simgesi olacak. Mevcut LUNA jetonları ise LUNA Classic (LUNC) ismi ile eski zincirde kalacak.

  Giderek Daha Fazla Borsa Luna 2.0’a Destek Veriyor

  Güney Kore’de kripto para borsalarını da kapsayan bir Terra soruşturması sürerken, Luna 2.0 listelemesine yönelik bazı borsalar desteklerini açıkladı. Şimdiye kadar HitBTC, KuCoin, Crypto.com, FTX, Bybit, Binance ve Gate.io yeni Terra’yı destekleyeceklerini açıkladı.

  Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası UpBit ise LUNA airdropu destekleyecek fakat Luna 2.0’a destek vermeyecek. Coinbase de yeni blok zincirine ve jetonuna destek vermeyi planlamıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle