Terra (LUNA) Coin Nedir? LUNA Coin Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda, stablecoin teminatlı staking’e yönelenlerin yakından takibe aldığı LUNA Coin hakkında bilgileri sunacağız. Terra (LUNA) Coin nedir, nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, proje amacı, gelecek fiyat tahmini ne sorularına cevap bulmaya çalışacağız.

  Terra (LUNA) Coin Nedir?

  Terra (LUNA) Coin, Terra adlı DPos Blockchain’i destekleyen platformun yerel kripto para birimidir. LUNA Coin aynı zamanda tedarik sözleşmelerini devreye alarak, fiyat istikrarını sunmaya çalışan bir coin’dir. LUNA Coin, platformun güvenliğini sağlamakla görevli madenciler tarafından kazanılabilir. Projenin CHAI adı verilen ödeme sistemi içinde LUNA Coin ödeme aracıdır. Ödeme sistemi Blockchain’deki uygulamalar ve hizmetlerden yararlanma halinde kullanılır.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Terra (LUNA) Coin projesinin amaçları geleceğin ödeme sistemi olmak ve kripto para piyasasının en üst seviyede benimsenmesini sağlamaktır. Bu yüzden Terra Blockchain üzerine ek olarak CHAI adı verilen ödeme sistemi kurulmuştur. Proje staking üzerinden istikrarlı bir getiri sunmayı hedefler. Anchor Protocol’e bağlantı sayesinde Terra stablecoin mevduatları ile staking’i mümkün kılar. 

  Bu kapsamda enflasyon’dan etkilenmeyen pasif getiriler elde edilir. Diğer yandan gerçek dünyadaki varlıkların sentetik modellerini Terra Blockchain üzerinden yaratmak mümkündür. Ayna sentetik varlıklar adı verilen Blockchain ürünleri aynı zamanda fiyatı takip ederek değişirler. Proje hakkında diğer bilgileri https://www.certik.org adresinden öğrenebilirsiniz.

  LUNA Coin Yorum

  LUNA Coin hakkında yorum yapan analistler, akıllı sözleşmelerden söz ediyorlar. Analistler LUNA Coin projesindeki akıllı sözleşmelerin son derece önemli olduklarını, çünkü temel yapı taşları görevini üstlendiklerini açıklıyorlar. LUNA Coin ile devreye alınan akıllı sözleşmeler, dünya varlıklarını Blockchain varlıkları haline getirmek amacı ile kullanıyorlar.

  Terra (LUNA) Coin Geleceği

  LUNA Coin geleceğine yönelik tahmin gerçekleştiren analistler değer kazanımından bahsettiler. Uzman analistlere göre LUNA Coin yakın gelecekte fiyat artışını tabloya yansıtabilir. Analistler 2021 senesi tamamlanmadan LUNA Coin fiyatının 22 dolar seviyesine çıkış yapabileceğini tahmin ediyorlar. Eğer bu fiyatı yakalarsa yatırımcıların kar sunabilecek ve parlak bir geleceği olabilecek.

  LUNA Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Borsalardan alınan anlık verilere göre 1 LUNA fiyatı %terra-luna+try% TL. Döviz cinsinden ise %terra-luna+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Terra 24 saatte %terra-luna+yuzde%.

  Terra (LUNA) Coin, kripto para piyasası volatilitesinden, hakkında çıkan olum-olumsuz haberlerden, yatırımcılarından gelen alım taleplerinden etkilenerek anlık fiyat değişimine uğrar. Fiyatın yanlış bilme problemine bağlı yanlış bir pozisyon açmamak için anlık fiyat takibi ardından alım-satım kararları verilmelidir.

  Terra (LUNA) Coin Nasıl Alınır?

  Terra (LUNA) Coin satın almak amacıyla izlenecek aşamalar şu şekildedir:

  • 1. Adım: LUNA Coin’in listelendiği ve işlem gördüğü Binance, KuCoin, Bitfinex, Huobi Global kripto para borsalarından herhangi birine giriş sağlanır.
  • 2. Adım: Erişilen borsadan kripto para hesabı açma sekmesine giriş ardından sistemce iletilen kimlik tanımlama adımları tamamlanarak, hesap oluşturulur.
  • 3. Adım: Açılan bu hesaba yine borsanın para yatırma işlem menüsüne giriş sonra tercih edilen yöntem seçilip, para transferi sağlanır.
  • 4. Adım: Hemen ardından, LUNA Coin paritesinin ve fiyatın görüntüleneceği satın alma sayfasına gidilmelidir.
  • 5. Adım: Satın alma sayfasındaki güncel fiyat üzerinden veya daha uygun fiyat girişinden, seçilen adette LUNA Coin alım emri girilir.
  • 6. Adım: Emrin onayı ile hesabın sanal cüzdanına gelen coinler bu alanda veya transferleri yapılarak daha güvenli donanım cüzdanda saklanabilir.

  Tüm aşamaların doğru ve eksiksiz uygulanması ardından satın alma rahatlıkla tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  Terra (LUNA) Coin avantajları:

  • Staking Gelir: LUNA Coin sahipleri hem LUNA Coin şeklinde hem de projede yer alan diğer stablecoin teminatları şeklinde staking yaparak, yeni coinler kazanırlar.
  • Dünya Nesnelerini Blockchain’e Aktarma: Bir hizmetini, uygulamayı veya bir ürünü Blockchain’de de var etmek isteyenler Terra ağından bu isteklerini gerçekleştirebilirler.
  • Hız: LUNA Coin sahipleri cüzdanlar arası transferden, takasa kadar her alanda düşük bekleme süresi ardından işlem onayı alırlar.

  Dezavantajları Ne?

  Terra (LUNA) dezavantajları:

  • Ödül ve Nitelik Eksikliği: Terra LUNA Coin birkaç temel avantaja yöneliyor. Bunların içinde  madenciler harici yatırımcılara ödül dağıtımı bulunmuyor. NFT sektöründe satın alım veya nesnelerin internetine yönelik proje üretimi için kullanılmıyor.
  • Sadırı Riski: LUNA Coin, borsaların çevrimiçi cüzdanlarında saklanırken, borsada bir saldırı oluşması halinde riskler artar. Ancak donanım cüzdanda çevrimdışı coin saklamak tercih edilirse bu risk ortadan kaldırılır.

  Sonuç

  LUNA Coin, Terra ağında çalışan, merkeziyetsiz finansal işlemler, stablecoin teminatlı staking, dünya ürünlerini sentetik hale getirme işlemleri için kullanılır. 2021 senesinde değerlenmesi beklenen LUNA Coin, analistlerin tahminlerine göre hareket ederse yatırımcısına kar sunabilecek.

  Kendi blok zincirine sahip olan LUNA, CertiK sertifikası ile de yatırımcıya güven vermeyi başarmıştır. Binance ve Bitfinex gibi otoriter borsalar da kendisine yer bulan bu projenin geleceği de oldukça parlak görünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle